Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
srdjos

Mini MPV vozilo u sudaru :-)

Recommended Posts

Prošle nedelje je moja žena bubnula Ideju. U voznji je udarila nekog lika odnazad a taj nekog ispred njega.
Lik ispred nje, Pug 307 karavan, (inače, nije baš baždaren oko saobraćaja)  je naglo zakočio jer ni on na vreme nije video momke u Fabiji koji su stali ispred njega da iskipuju nekog iz auta a moja žena je u tom momentu gledala da se prestroji u levu traku, naravno, nije videla da je ovaj naglo zakočio a nije držala rastojanje i bub, lančani. Svi su ok, svima je glava na mestu što je najbitnije jer nije bila velika brzina.

 

Pug 307 karavan, stradala zadnja vrata, ispred Pug-a je bila Skoda Fabia, stradao branik. Udarac od nazad, krivac moja žena :). Nije bila policija jer da je bila moja žena bi dobila finu kaznu, možda bi otišao koji bod sa vozačke, mene bi osiguranje drndalo ko zna koliko. Tako da smo svi zajedno otišli kod majstora, majstor rekao, Pug 307 zadnja vrata sredjivanje i farbanje 70e, branik Fabia sredjivanje i farbanje 60e. Ja isplatio momke i rekao da me ne zovu. Oni se složili :)

 

Tema je mini-MPV Fiat Idea, stradala je najviše, otišlo je, pregledom bez rastavljanja auta: hladnjak motora, hladnjak klime, hladnjak interkulera, branik, greda, puklo kuciste filtera vazduha, hauba se iskrivila, blatobran treba peglati, boja popucala, hladnjak motora je nabio kompresor klime (pitanje je šta se s njim desilo), oba fara - popucali svi držači, vozačev airbag iskočio (suvozačev je bio isključen zbog bebe, sva sreća nije bila u kolima), ostala plastika. Polovni delovi iz Sapca oko 400-450e bez airbag-a i centrale airbag-a, bez plastika, bez nameštanja, bez farbanja...(bez ostalih sitnica). Pošto je auto star 11 godina, ulaganje od 1000e mi je previše u tako nešto, a i nemam vremena da vijam majstore. Prodao sam ga nekom majstoru za siću i neka on dalje zaradjuje na njemu...

 

Šta dalje, min MPV mi nosi odlične utiske za gradsku vožnju, komotan, visok, lako se seda, pregledan, jedna reč - extra. Zbog toga sam hteo pazariti Renault Scenic, 2010 +, ista fora samo dosta veći. Medjutim, zbog sprčenosti motornog prostora i ovoga sto se desilo, mini MPV i MPV ispada iz igre jer je udarac na tako maloj brzini napravio ogromnu štetu. Dalje, neki jefitniji auto ako žena opet ponovi svoju vozačku avanturu :) i to benc do 1600 ccm, karavan ili hatch.

Evo i malo slika za kraj:

 

IMG_20160503_130712.jpg  IMG_20160503_130802.jpg

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mi je žao što ti se sve ovo izdešavalo ali kako kažu dobro je da nema povreda.

 

Jedino mislim da si malo požurio sa ratosiljanjem auta jer sam gotovo siguran da ovde nema štete od 1000e

Farovi koliko vidim čitavi tj. znači da su samo nosači problem a oni se prilično jeftino daju rešiti (ima ljudi koji to rade).

Hauba se pegla lagano i eventualno ušpricava.....

No nije bi važno, verovatno te je puklo razočarenje više nego šteta pa si odlučio da ga se rešiš.

Želim ti vise sreće sa drugim autom svakako. 

A žene su tu da čukaju kola....moja je Lybru tako samo dosta manje štete bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi to kazu ali bi tu cifra fino narasla do 1k

a i nije razočarenje nego jednostavno nedostatak vremena da vijam te koji popravljaju svaku sitnicu

da su hladnjaci ostali čitavi ili airbag, ne bih se razmisljao, ovako, adio Ideja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ejbg bas mi zao Ideje,koliko sam video na slikama nije nesto veliki udarac,al izgleda da je unuutra dosta toga sjebano,sto si naveo,i meni se cini da nebi dosta cifra do 1000 eura,ipak te je auto sluzio kako treba,jer Idea je odlican auto,a samo je bitno da pri sudaru nema povredjenih,zivot je najskuplji

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Markobgd said:

 

A žene su tu da čukaju kola....moja je Lybru tako samo dosta manje štete bilo...

Moglo je svakome da se desi.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kasko ljudi. Za ovaj auto bi full kasko bio negde do 2.000 dinara mesečno...i ne misliš o bilo čemu.

Nije ovo u stilu ''lako je biti posle pametan'', nego čisto da malo krenu ljudi da razmišljaju o full kasku jer nije to skupo kao pre, a nema više ni limita da auto mora biti star do 5 godina ili sl. I ja sam mislio da je to skupo, da nije za ''matore'' aute, međutim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi je žao što se to desilo :(

Evo moje priče, posle čega sam kupio Ideu 1.3mjet:

Bravo ima mnogo dužu nosinu od Idee, ali je kao konzerva, pročitaj kako je nastradao.

Ne znam šta treba da žena vozi, a da dobro podnosi čukanje, a da nije preglomazno?

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad su sva kola zgužena , puno stvari u jako malom motornom prostoru. Još jedna nezgodna stvar je pri kočenju da vozilo napred klekne (ovom ispred se diže zadnji kraj ) i udara u visini farova, dakle iznad krakova i poprečne grede. Zato ima puno štete, da se naslonila jakim delom bilo bi daleko manje ovako sve se ispomera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

update,

majstor koji je kupio auto je rekao da je morao pored svega da menja i cevi klima uredjaja, otisle i one

i jos neke stvari, kao, pricace mi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto majstor ce imati ulaganja,al posle ce da ima sasvim solidan auto,a ti kolega srdjos sad da juris musu,neku 1.9 platino

Share this post


Link to post
Share on other sites

majstor je moj poznanik koji je uzeo auto sa ciljem da ga popravi i proda, valjda kao vec ima kupca. Nisam siguran koliko ce zaraditi na toj raboti.

Srdjos je vec kupio novi auto, izasao je iz Fiat grupacije, bice predstavljanje uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...