Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
bizdarijaaa

Fiat Idea - povezivanje AUX na fabričkom radiju

Recommended Posts

Pozdrav drugari.

Vec neko vreme se mucim da povezem aux na moj auto. u pitanju je fiat idea 1.3 mjtd 2004. U njoj je fabricki player blaupunkt. Citao sam, trazio sve zivo, narucivao kablove, nista. na kraju vidim neke slike po netu, i, tamo gde se ubacuju mini iso pin cincevi, gde ide onaj plavi zuti zeleni, meni tamo gde je zuti, stoji samo booster, nema ono afr afl i ground. je l' postoji mogucnost da se poveze aux na taj model plejera ili znate neko resenje da ne pustam vise muziko preko CD-ova.

Hvala unapred na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji resenje,ja sam na taj radio. Kupio kabl, zuti mini iso pin, ubacio na odgovarajuce mesto i sproveo napred do kabine, a naravno zavrsetak kabla je 3.5mm

Procitaj temu, sve je objasnjeno: 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/44074-fiat-nuova-croma-aux-na-fabričkom-radiju/

Share this post


Link to post
Share on other sites

2e12d213acf470cacd6f239b7c2c833e.jpg

Da li neko ima semu ili raspored pinova za ovaj radio - blaupunkt cd? Bio danas do kanibala i lik mi nudi nekoliko vrsta kablova nije isto od radia do radia... Koji je dzek za aux na ovom? Plavi ili zuti? Na zutom ima dve zice pitaj boga gde idu

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

okreni radio tako da se vide ulazi za radio,al ako je za Ideu fabricki cd radio,to je zuti mini iso konektor

Share this post


Link to post
Share on other sites

I1e666a34fcfb84c8fd5983f48d2992b0.jpg

Zuti je skroz levo, na tom zutom vec ima dve zice i po semi to je can magistrala ako je tacna, plavi sto je skroz desno je prazan

Послато са E2003 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sve zavisi za koji je auto,a ovi u kanibalu sigurno znaju koji kabal ide za koji auto,pa vidi sa njima da probas da vidis koji funkcionise na ovom radiju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da ne otvaram novu temu, danas sam se malo zanimao, napravio sam AUX i povezao ga na instalaciju od changera (punto 2)

Fiat_Bravo_Brava_Marea_stereo_radio_wiri

Kanale sam vezao na 19 i 20 a mase na 18 i sve sljaka po PS-u. 

E sada ono sta mene zanima, kada se player upali, changer mora biti ukljucen na player da bi uopste dobio tu opciju na playeru i kasnije tokom pesme ja razdzekam changer ali sve i dalje radi, znaci treba mu samo pri paljenju signal da je tu changer. Koji kabal vodi taj signal na player i odakle signal da uzmem?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod Viteza u Bataji ugradio Mikrolink, dao 50€ i sve šljaka perfektno.

Uređaj u verziji za Fiat, Lancia i Alfa Romeo podržava 10 foldera, tj kao diskova sa po 99 pesama u svakom od njih.

IMG_20160623_084052.jpg

IMG_20160623_084032.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...