Jump to content
FAS Goran
bane1321

Fiat Nuova Bravo - magljenje stakala

Recommended Posts

U poslednje vreme mi se dešava da stakla nenormalno magle za vreme kiše! Pustim grejanje, hladjenje, menjam smer i cirkulaciju, ali opet isto. Tek kad uključim klimu (ručna klima) prozori se odmagle! Jel zna neko u čemu je caka?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari imam i ja slican problem, ali nisam nesto vican samostalnim popravkama.

U sustini, ujutru i uvece kad je hladno auto mi kompletno zamagli iznutra. Soferka i bocni prozori (do pola doduse) su mi okej zato sto okrenem ventilaciju da duva u njih (Svejedno da l' toplo ili hladno), ali prozor na gepeku i prozori na zadnjim vratima su mi komplet beli.. Pre neko vece mi se desilo da sam provozao auto 10 minuta do drugara i pritom mi je komplet zamaglio zadnji prozor, 3 sata kasnije kada sam krenuo kuci prozor je jos uvek bio zamagljen... 

 

Ako dobro shvatam prethodne postove, ako ukljucim recirkulaciju trebalo bi da prozori ne magle toliko? Opipavao sam i patosnice da vidim da li su mokre ali nisam nista pametno uspeo da utvrdim.. Ne znam da li ima veze to sto mi je keder na vozacevim vratima ustinut na jednom mestu? U 95% situacija se vozim sam, kad je neko u kolima pa pricamo bude jos gore.. Ili kad pricam sam sa sobom jbg :D

 

Dajte neku ideju za mene laika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li je filter kabine/klime cist, odnosno ako nije skoro menjan, hoce zbog toga da magle prozori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

RECIRKULACIJA SAMO POGORŠAVA! 

Za zadnje staklo je lako-upalis grejač zadnjeg stakla. 

 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da radim mali servis u januaru, pa cu tada zameniti i filter preventivno.. 
Za sada sam resio problem sa nekim sprejom od 150din, treba mi 5 minuta da naprskam i obrisem krpom sva stakla i mirna backa :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/20/2016 at 4:08 PM, shomispc said:

Drugari imam i ja slican problem, ali nisam nesto vican samostalnim popravkama.

U sustini, ujutru i uvece kad je hladno auto mi kompletno zamagli iznutra. Soferka i bocni prozori (do pola doduse) su mi okej zato sto okrenem ventilaciju da duva u njih (Svejedno da l' toplo ili hladno), ali prozor na gepeku i prozori na zadnjim vratima su mi komplet beli.. Pre neko vece mi se desilo da sam provozao auto 10 minuta do drugara i pritom mi je komplet zamaglio zadnji prozor, 3 sata kasnije kada sam krenuo kuci prozor je jos uvek bio zamagljen... 

 

Ako dobro shvatam prethodne postove, ako ukljucim recirkulaciju trebalo bi da prozori ne magle toliko? Opipavao sam i patosnice da vidim da li su mokre ali nisam nista pametno uspeo da utvrdim.. Ne znam da li ima veze to sto mi je keder na vozacevim vratima ustinut na jednom mestu? U 95% situacija se vozim sam, kad je neko u kolima pa pricamo bude jos gore.. Ili kad pricam sam sa sobom jbg :D

 

Dajte neku ideju za mene laika...

Meni MAX-DEF resava problem, ako se bas magle uklujucim par minuta , posle iskljucim MAX-DEF  recirkulaciju i sve radi ok..... :) takodje za led koristim neko sredstvo, samo naprskas lepo i posle predjes brisacima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam digitalnu klimu, kontam da kada ukljucis tu opciju on upali klimu i najjace duvanje ka prozorima i da to sredi..

Aj slikaj mi to sto prskas spolja..

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAX DEF iz uputstva: 
❒ Aktiviranje kompresora klimatizacije (ka-
da je spoljna temperatura iznad 4°C);
❒ Isključivanje, ukoliko je prethodno bila
uključena recirkulacija vazduha
❒ Uključivanje grejača zadnjeg stakla  i grejača bočnih ogledala;
❒ Podešavanje maksimalne temperature
vazduha;
❒ Aktiviranje pravilnog protoka vazduha.
Ova funkcija je vremenski ograničena i
automatski se isključuje nakon 20 minuta. Slikacu sutra ovo sredstvo za led :) 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/17/2016 at 4:20 PM, shomispc said:

Ja nemam digitalnu klimu, kontam da kada ukljucis tu opciju on upali klimu i najjace duvanje ka prozorima i da to sredi..

Aj slikaj mi to sto prskas spolja..

 

Izvolte kolega :)

20161222_073839.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji, magle mi stakla strasno u kolima kada je zima. Provalio sam da mi ulazi hladan vazduh kod stubova na vratima, izmedju soferke i vrata. Osecam takodje da struji hladan vazduh i u podnoziju soferke. Kada ga vozim ko autoputu, oko 150 km/h, magli strasno. Klima radi non stop, zamenjen polen filter, recilkulacij aradi, ne gubi antifriz. Ako ima neko ideju gde bi mogaoda ulazi vazduh bio bi mu veoma zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazduh i treba da ulazi kroz klapnu za recirkulaciju tj. ona treba da je otvorena odnosno da je recirkulacija isključena!

Ako uključiš recirkulaciju vlaga iz kabine nema kud pa se kondenzuje po staklima. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smeka

Pitanje je prebaceno u postojecu temu, nema potrebe otvarati novu za isti model, sa istom problematikom (koristiti Search foruma pre otvaranja nove teme).

Marko ti je rekao najbitnije, a to je da recirklulacija vazduha treba da bude iskljucena (lampica iste ugasena) kako bi se sprecilo magljenje. Takodje, podrazumeva se da filter bude cist i klapna ispravna.

Procitaj i prethodna iskustva na temi. Na pocetku imas i par linkova ka temema sa slicnom tematikom, samo za druge modele. U sustini se sve svodi na isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se nije dobro izrazio covek samo, bravo svaki put kada ga upalis vrati na uvlacenje vazduha spolja, pa i ako si ga ugasio sa recirkulacijom...ne verujem da bas covek svaki put samoinicijativno ukljuci iako vidi da se tako magle stakla

Steta jer ima onu opciju AQS, gde on sam steluje to, tako da bi bilo dobro da moze da stoji stalno na AQS

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, nemaju svi digitalnu klimu kao ti na novom mezimcu :P .

A generalno, ako se pitanje do detalja ne precizira, kako onda dati smislen odgovor... Recirkulacija ukljucena ili ne, digitalna ili manuelna klima, ako je digitalna reaguje ili ne na zadate komande itd., itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Ivan said:

 

A generalno, ako se pitanje do detalja ne precizira

 

Bas tako, samo po pisaniju kolege nesto mislim da je dig. klima u pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,treba mi pomoc sto se magljenja tice.Ja sam sve probao.Zamenio sam filter klime,klapna radi.Posle nekih 20 km,pocinje da magli i to je to.Ne mogu da resim problem.Probao sam i da mi vazduh uzima samo iz kabine,sto nema logike,al nisam dobio nista,Stavim na najjace da duva i uspem nekako samo soferku da odrzim suvu.Mislim da je generalno problem kod tog auta sto se magljenja tice.Ako je neko resio problem.svaka mu cast.Voleo bih i ja da ga resim.Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni mali bravo do granica da ne mogu da vozim, ali samo kada je napolju velika vlaga. Uz upaljenu klimu nije toliko strasno ali me nervira. Mozes da probas ona sredstva za mazanje prozora, i ona delimicno rade ali moras da ih nanosis redovno...

 

Je si li siguran da ti klapna radi? Kako s to proverio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicno magli kada nema protoka vazduha. I obicno je problem klapna za recirkulaciju (kao kod mene). Ako si sklon majstorisanju mozes da skines zadnji branik i da vidis da li su klapne za izlaz vazduha iz kabine slobodne, mozda je problem u njima. 

 

A od hemije sam koristio neko djubre iz Jumbo-a koje kosta tipa 100 din i zavrsilo mi je posao. Ali sam brzo odustao jer stakla budu bas bas bas musava i to me je jako nerviralo. 

 

Je l' gubis antifriz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni magli kada je vlaga, jedino klima pomaze.

A gde su te klapne ispod zadnjeg branika ? Moze li provera bez skidanja istog ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno ispod branika u nivou tockova bi trebalo. Video sam ih kad su mi skidali branik zbog parking senzora :) 

 

Ja sam primetio da mi se "vrata" nekako pune vodom. Prao sam auto, i onda sam posle pranja spustio prozor i kada sam ga podigao bio je mokar sa unutrasnje strane, kao da voda koja upada između prozora ne odlazi dole već sve ostaje vlažno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...