Jump to content
FAS Goran
SikterBre

Mišljenje o kineskoj kopiji GoPro-a?

Recommended Posts

Ne treba se oslanjati na testove i puke specifikacije posto to vrlo cesto moze da zavara. Ja sam pre godinu+ dana razmatrao kupovinu kineske kopije ili polovnog originala starije generacije. Imao sam priliku da probam obe i kupio polovan original. Sve zavisi od konkretnih zahteva i potreba. Kvalitet kako hardvera, tako i snimka je na strani originala, pitanje je samo kome je bitna ta razlika u kvalitetu a kome nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvo imao ideju da to bude sj4000, pa sam uzeo malo da izguglam i originalni sj4000 košta na njihovom sajtu 75$, dakle ovo što je u ponudi na aliexpressu je neka kopija.. Onda vidim sj7000 koja ima i displej i nudi više mogućnosti i opet izguglam da na njihovom sajtu postoji do oznake sj4000 i sve preko su takođe kopije... Imao sam prilike da se malo poigram sa Xiaomi Yi, ona je malo skuplja, oko 100$ i iskreno poredeći sa GoPro 3 black koju je imao drugar nije nešto mnogo bio lošiji snimak, a ni slike, vidi se razlika, ali ne prevelika... E sad postoje neki testovi na netu gde porede taj Xiaomi Yi sa ovim Eken H9 i opet mi ovaj Eken deluje kvalitetnije malo.. 

 

Originalne najjeftinije u oglasima kreću od 170€, drastična je razlika u ceni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam ja pratio tad je bilo i na sajtu sj5000 i ima sj5000 wifi, isto tako i 4000 wifi, ima sajt moj smart, koji prodaje originale, ali imaju samo sj4000 bez wifi i cena je bila oko 12000din, citao sam komentare svi koji su uzeli od njih su bili zadovljni i razlikuju se od kopija, a postoje i video klipovi na kojima je objasnjeno kako da prepoznas kopiju.

E sad da li je 12000din puno za tu kameru? Meni deluje ok, gopro je 4-5x skuplji, da li je za toliko i bolji?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom se logikom i ja vodim, puno je skuplji, kao i ako je 5 puta lošiji završiće posao za neko podvodno igranje, nekad u vožnji i tako to.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo vam je sj neki bez wifi-a 

 

 

Drugarova kamera i moja kola. Snimak je srozan na minimalnu rezoluciju da se ne bi uploadovao 10 dana na yt. Slika ne moze da se meri sa go pro nikako, ali kamera je sluzi svrsi vrhunski po meni :) Sto se tice snimanja pod vodom, nije za to :) Bar po mom misljenju ti snimci ove kamere iz vode su ravni smecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga snimak iste kamere u normalnoj rezoluciji pa reci ti meni, nisam strucan, nit' je moja kamera pa da mogu da slikam i okacim ovde :)

 

 

Ovo je snimak owner kamerice, s' tim sto on nije bio lenj da saceka da se uploaduje y x 100mb na youtube :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada pricate o ceni gopro, nemojte da gledate samo najskuplju verziju, ima u ponudi vise modela.

Inace, ja sam prosle godine za 120€ kupio polovan Hero2 sa dva kucista, 4 originalne baterije i gomilom nosaca i adaptera.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beosport je izgubio GoPro i krenuli su sa liferovanjem preostalih primeraka. Cene su navodno dobro oborili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamerica od ovog drugara je original m10 sj. A evo i snimka koji uporedjuje njihove modele. Ova 5000 i 5000+ deluju skroz ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
m10 je ako se sećam kao kockica, nema oblik GoPro-a, ali ovaj snimak je korektan..

A kakvo je misljenje vas upucenih o sjcam sj4000?

 

Uzeh sj4000 za smesne pare...uzeh ga da imam za neka podvidna snimanja....juce po dobrom suncu snimak uzasan, na otvorenom ne u vodi.

Cini mi se da mu previse svetlosti smeta....gubi boje, strukturu slike....uzas jednom reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zhorz, koliko su to smesne pare, pitam zato sto postoji mogucnost da je kopija a ne pravi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam uzeo kopiju sjcam 4000 isto bio užasan snimak tako da sam je vratio, sigurno je i ta tvoja kopija

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kopija ili ne-kopija (i da li uopste postoji kopija), sj4000 ima krsh kvalitet snimka. SJ5000 je vec osetno bolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naručio ovaj Eken H9, nekako gledajući na YT sve snimke tih kineza, delovao mi je kao najzbiljnija igračka.

Poručio sam ga sa svom ovom opremom i plus uzeo jednu karticu od 16gb klase 10, selfi štap i vakuum nosač za staklo, da mogu da ga koristim u automobilu.. Sve to skupa je ispalo oko 60$ i pretpostavljam da će imati i neka carina...

Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ke stvarno smesno cena na njihovom sajtu je bila nesto oko 70$@chikavili, pa na yt ima dosta snimaka gde se uporedjuju original i kopija....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

sj4000 kopija jeste bas los snimak. A primer m10 sam kacio gore, po meni bar, korektno.

 

Ali ko voli snimanje i kvalitet, go pro je sigurno resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja Htedoh da kazem, posto je sj4000 kopija gopro-a, malo mi je glup koncept da i kopija ima kopiju :D 

I original sj4000 ima los kvalitet snimka, pa treba ici na neke novije, unapredjene modele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha ok, nisam te odma razumeo.

Nego sam jedno vreme bas bio zapaljen da kupim i tada citam komentare kako je extra.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...