Jump to content
FAS Goran
Trofeo

Fiat Bravo/a - voda u kabini

Recommended Posts

sada sam ocistio deo gde se sliva kisnica,kao da se levak pomerio blize kabini ispod cebeta zastitnog i tako dospela voda ispod patosnica... pratim nivo pa cu videti...

inace ok cena ova sto si poslao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam hteo da upalim Bravu malo da radi, buduci da se ne vozi sad ovih dana i kad sam otvorio vrata vidim neku nakupljenu vodu u prostoru za noge kod vozača... voda je bila blago crvenkasta, prvo sam pomislio na antifriz, pogledao sam bocu hladnjaka, ok je, ne fali tečnosti... napolju je bilo hladno i vlažno, nisam osetio neki poseban miris unutar auta.. sad je opet pao sneg pa kad otopi, pogledaću ponovo kakvo je stanje..

Pre toga je stajao na parkingu pa sigurno 10-15dana, nije paljen, nije vozen...

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@voodoons

 

Proveri kanale za odvod vode, kad dignes haubu pa kod mehanizma za brisace. Hoce kad se zacepe odvodi da prelije i udje u kabinu bas dole kod nogu. Ali me cudi zasto je tecnost crvena 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, voodoons said:

...voda je bila blago crvenkasta, prvo sam pomislio na antifriz, pogledao sam bocu hladnjaka, ok je, ne fali tečnosti...

 

2 hours ago, rakic98 said:

@voodoons

 

...Ali me cudi zasto je tecnost crvena 

Nema šta drugo nego antifriz da tako oboji tečnost. @voodoons vidi da li je i ispod patosnice voda, tj. da li je mokar i tepih.

Pogledaj, sada nakon spajanja, i sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je on dobro pukao ako je toliko iscureo a nije bio pod pritiskom. Sagni se i pogledaj ispod kasete a iznad suvozacevih nogu, vidi da li ima tragova curenja. Malo mi je cudno da pukne dok je auto bio parkiran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znamo pre koliko je menjan antifriz, da možda nije bilo oooodavno, pa je tačka mržnjenja došla mnoog bliže nuli nego što treba...a, bilo je minusa tokim tih dana stajanja.

Ali, onda bi možda pokazalo još negde...mada ne zovu ljudi džabe taj hladnjak ''malim hladnjakom''...uvek će lakše prvo tu da pokaže gde su manje zapremine. Ne znam, samo naglas razmišljam zašto bi se to dogodilo dok je auto stajao.

Ili, da možda nije i ranije puštao, ali nikada pre mu auto nije odstojao toliko dugo ''u komadu'' (10-15 dana), pa se zato nije mogla primetiti količina tečnosti jer je bilo manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/27/2019 at 10:58 PM, voodoons said:
Pre neki dan sam hteo da upalim Bravu malo da radi, buduci da se ne vozi sad ovih dana i kad sam otvorio vrata vidim neku nakupljenu vodu u prostoru za noge kod vozača... voda je bila blago crvenkasta, prvo sam pomislio na antifriz, pogledao sam bocu hladnjaka, ok je, ne fali tečnosti... napolju je bilo hladno i vlažno, nisam osetio neki poseban miris unutar auta.. sad je opet pao sneg pa kad otopi, pogledaću ponovo kakvo je stanje..
Pre toga je stajao na parkingu pa sigurno 10-15dana, nije paljen, nije vozen...

Zamenjen mali hladnjak, 2500din..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam navedeni auto i imam problem sa vodom u kabini. Mokar mi je pod i to dio na podu prema sjedištu. Ispod papučica, do vrata i prema mjenjaču je suho, znači mokar je samo taj dio . Da li je neko imao sličan problem i da li zna kuda bi mogla voda da ulazi. Odvodi koji se nalaze kod šajbe su očišćeni i voda uredno prolazi. Auto je mokro kada pada kiša i ne treba biti voženo da bude mokro. Što se tiče tečnosti u autu (antifriz, ulje itd) nisam primjetio da nešto nedostaje. Moj nekakav dosadašnji zaključak je da voda ulazi nekako odozdo sa poda (mada mi opet nema neke logike jer bude mokro i kada nije vože)  ili sa strane vrata (mislim da je veća vjerovatnoća ali mi opet taj dio od vrata nije mokar nego je suh).

 

Ako imate nakakvu ideju i kod koga bih trebao otići da riješim ovaj problem pišite.

 

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, 

 

čistio sam, odvodi su ok. Vjerovatno je keder na vratima ili da nekako dolazi voda odozdo. Definitivno je kišnica, pošto se krene sušiti, pa bude ponovo mokro kada padne kiša. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam šiber. Kažu da ima neka plastika koja služi da začepi rupu koja se nalazi u podu sa vanjske strane.  Da li neko ima fotografiju možda kako to izgleda pošto kada sam dizao auto na dizalicu nema plastičnog poklopca, ima samo rupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, izgleda da sam riješio problem. U sredini ima glavni odvod koji služi za odvođenje kišnice i vode sa šajbe. Taj odvod je izuzetno kratak, nekih 5cm. Bio je funkcionalan i voda je prolazila međutim kada sam digao one zaštitne plastike pored šajbe i bolje pogledao, on se na dnu savio prema unutra i bukvalno je voda oticala i slijevala se ka unutra. Ja sam uzeo i nastavio taj njihov fabrički odvod sa običnim crijevom i produžio ga, tako da sada voda normalno otiče. Ako nekoga zanima kako to izgleda i ima i sličan problem mogu poslati i fotografije, pa da vidi kako sam uradio. 

 

P.s. plastični odvod nije samo za sudoper, nego može i u Fiat-a :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...