Jump to content
FAS Goran
knezevic76

Mitsubishi Lancer glxi '92

Recommended Posts

Pošto sam skoro prešao na Japanca dok se ne skupe parice za neki mini van, uzeo sam auto iz naslova. Uvek sam želeo jednog, a i on mi je kompromis cena-održavanje.

 

zza950.jpg

 

Motor 1.5 injection, 90ks, tng ugrađen.Prešao 380000 km.

Novi ventilirajući diskovi, pločice, paknovi (koči ko blesav, reče majstor sa tehničkog), sva četiri nova amorta, čini mi se kajaba. Motor osvežen, rađena glava, zamenjene gumice ventila. Za sad ne troši ulje. Skinuo sam folije, jer su bile pijačarske i loše, skinuo sam kuku. Remontovao anlaser, sredio malo struju u motornom prostoru. Nisam znao da ima onoliki filter za vazduh i neku elektroniku u istom!

Sredio sam i problem sa vodom u gepeku

 

zza951.jpg

 

A zatim sam sredio i gepek

 

zza952.jpg zza953.jpg

 

zza954.jpg zza955.jpg

 

Od sledeće nedelje sređivanje plastike ispod table, pa onda sređivanje table koja je ispucala od sunca i starosti, Eko kožom ću je pretapacirati. I na kraju vađenje enterijera i sređivanje poda iznutra. Mada sam dizao itison i ima neki debeli sloj kao bitumen. Takođe nov itison ide i tapaciranje vrata. Sve će biti u mojoj režiji.

Zagledao sam pod odozdo dok sam skidao kuku i nema rupa :) . Malo je probila rđa između zadnjih točkova i vrata. Inače ima pripremu za klimu, al nema istu, tako da :) . Lepo ide na plin al nema trkanja, na benzinu kida, al mi riknula pumpa pa mora nova. Inače vrti se ko blesav u obrtaje, čak mi se čini da se bolje vrti od marejinog 1.6.

 

Toliko za sada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tako nastavis, kad ces da skupis pare za minivan-a :D

Meni se oduvek svidjao taj Lancer. Nek te sluzi dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidjam ti Mareu po NBGD, konkretno poslednji put u Airport City-ju, dobila je folije na staklima i crnu foliju na krovu.

 

Izgleda bas pristojno.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da, uložio dečko u nju više nego što je platio☺ . Znamo se i zalepio se da mu je prodam,malo konsultacija šta da joj odradi i polako poprima taj izgled. Ostalo još xenone ili morimoto, neke sitnice oko limarije na podu i biće full.

Mada kad se uporedi pre i posle, baš drugačije izgleda sad, drugi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ga malo testirao, na plin 140 (nije sekvent), na benzin 160 mada može i više (al ode pumpa definitivno), sasvim pristojno za svoje godine. Nema da trese, da se muči.

Inače vrti u crveno ko od šale na benzinu 😈.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CYBgD7V.jpg

Desio se peh da se otkači spona od letve, sva sreća na parkingu ! Spona se držala na dva kruga navoja, ostali navoj ne postoji. Svaka čast majstoru!

Kupljen desni nastavak letve, spona, stabilizatori, manžetne i kad sam sve namontirao, ispade da treba i levi nastavak letve. U svakom slučaju, delovi i nisu nešto skupi, jedino što se čekaju dan-dva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike

http://www.upslike.net/slika?id=WP_20160527_06_49_53_Pro-1a61ab.jpg

BTW . Danas sam štelovao trap tj. ispravio volan i centrirao da ide pravo uz pomoć kanapa i za divno čudo uspelo mi je!!!

Pošto ću uskoro ići da zamenim još nešto na trapu, proveriću na mašini dal je dobro.

Sad mi je volan prav i ide pravo a vukao je malo u desno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radilo se oko sitnica, sređena ležišta osovinica brisača, to im je boljka , to parče plastike košta kao da je od zlata, prefarbano sve oko brisača i brisači, kao i rešetka

 

WP_20160830_12_12_54_Pro.jpg
WP_20160830_12_12_39_Pro.jpg
WP_20160830_12_12_06_Pro.jpg
WP_20160823_14_57_38_Pro.jpg
WP_20160823_14_58_51_Pro.jpg
WP_20160823_15_08_26_Pro.jpg
WP_20160823_14_59_33_Pro.jpg
WP_20160823_15_08_39_Pro.jpg
WP_20160823_15_09_19_Pro.jpg

Namešteno otvaranje rezervoara iz kabine, otvaranje gepeka iz kabine čeka neke druge radove pa da se zameni sajla.

Sređen i automatski saug koji nije radio uopšte. Uskoro sledi mali servis i zamena dva silena napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urađen mali servis.
Japanci su čudo, menjač je sa desne strane motora, karter kao činija, a filter ulja kao igračka. Inače jedva stalo tri litre ulja.
A tek pumpu goriva kad sam video, neverica kad se setim mareine pumpe. Kad mi čovek pokazao ja mislio filter goriva :)
Pločice i doboši još nisu ni na pola isteošeni, zamenjeni sileni prednjih viljuški, sad se ne čuje da bilo šta tupka.

Inače pošto sam godinama prelazio po 30-40000km godišnje, sad mi čudno što prelazim ispod 10k km :)

I jedna dogodovština, krenem na posao oko 5, stanem da kupim burek, izađem iz auta, zalupim vrata i čujem zvuk KLIK!
Centralna zaključala, motor radi, ključevi u bravi! Veselo!
Inače uvek izvadim ključeve iz brave, i namešteno je da kad se izvadi ključ, motor se ne gasi.
I tako ja pešaka tri stanice do kuće po rezervni ključ, a kad sam se vratio, u japancu furuna, grejao baja za sve pare :)
Inače, ostala još benz pumpa da se zameni i sajla gepeka da se osposobi i nema mehanički ništa više. Ostala limarija malo i enterijer, ali ništa pre proleća.
srcset="https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">


Sent from 640

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamenjena pumpa benzina, konačno.
Pali na pola ključa, ide k'o metak
Ali iznenađenjima nikad kraja, stara pumpa je bila od galanta, skarabudzena na neki nosač i pričvršćena šelnama ! Najveći biser je što je neko i s strujom petljao, krajnje amaterski, tako da je samo bilo pitanje sreće kako nije došlo do neke havarije !
Stavljen i originalan nosač, sve vraćeno u fabričko stanje.

Sad se tek vidi razlika između vožnje na venturi LPG i benzin!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...