sp 0 Posted April 5, 2016 Auto kupljen u 2. Mjesecu radi prijasnjih dobrih iskustva sa kappom i najboljeg omjera ulozeno dobiveno. Auto je kupljen za dosta malo novaca sa obzirom na stanje. Mehanicki je auto bija u dosta dobrom stanju ( napravljen veliki servis i solidne zimske gume )ali limarija je dosta losa, ispucan lak na krovu i gepeku, razne ogrebotine i sitni udarci sa parkinga, blatobran vozacev je ispravljan i farban ali nije pogodena boja i mislim da uopce nema lak priko. Na autu je odmah prije kupovine o vlastitom trosku napravljena optika jer je auto isao u stranu i u tome trenu je na autu sve osim grijaca bilo ispravno. Covik je ugradija i parking senzore sto podosta olaksava prelazak sa male delte na ogrmonu kappu prilikom bocnog parkiranja. Uskoro nakon toga mi je i korpa pocela tresti uzasno i to samo prilikom kretanja, ali samo nakon puno voznje po gradu i saltanja( to mi je bila poduka da ne stiskam auto od niskih okretaja - sto sam radio dosta radi zvuka :hap: ). Na putu Zagreb-Beč i sve do nekakvih pola sata stani-kreni voznje ne stvara nikakve probleme. Sa autom sam malo nakon kupovine isao u Austriju i na povratku su pocele kocnice skripati i grijati se. Kupija dva seta gumica i to napravljeno. Tjedan dana nakon toga sam isao ponovno u Austriju i negdi u Madarskoj sam skuzija da mi guma pusta- felga je pukla pri sredini i lagano je pustalo - 250 kn varenje i ravnanje felge(poslano u Zagreb jer su me ode trazili 100 eura) i tjedan dana voznje sa rezervnom po Beču. Nakon toga se pocelo cuti neko kvrckanje prilokom skretanja , nije bilo nista masti u manzetnama kod getribe, u jednoj je cak bila i voda :kosa: . Vodu smo istisnuli vani te napunili sve sa masti ali ocito nije do toga bilo. Prednji amortizeri su vidili i bolje dane isto kao i lezaji amortizera( čašice) i na autu gori check engine lampica ali cu auto vjerojatno voziti u svibnju(kad dode placa :tooth) u jedan jako hvaljeni ovlasteni servis pokraj Zagreba (Bertol automobili ) na detaljan pregled da se sve pregleda i onda sredi. U planu je zamjeniti: - Sve 4 zimske gume sa Nexen n'fera SU1 koje su u austriji malo ispod 60 eura po komadu. - Prednje amortizere i casice - Grijace - Presvlacenje volana ( ili ako je moguce iz lybre ubaciti MF volan) - Lakiranje - Kupiti set 16 colnih felgi za zimu - Dati urediti set 17 colnih felgi kad se stave zimske 16ice. - Kvacilo i 6 brzina getriba - Mapiranje - Ako bude potrebno mijenjati kriz i salicu saznati kako to zamjeniti sa homokinetickim i onda to prepraviti. - Kožna sjedala na struju sa grijači ma. Ako netko ima iskustva sa farbanjem kappe slobodno neka kaže ovdje (ili ako imate nekoga za preporučiti u novom sadu posto tamo imam rodbine) slobodno kažite. Svaki savjet i prijedlog je dobrodošao. Quote Share this post Link to post Share on other sites
gorank82 229 Posted April 5, 2016 Fali glavno a to su fotografije Quote Share this post Link to post Share on other sites
sp 0 Posted April 5, 2016 Sad ce slike, moram shvatiti kako se stavljaju Quote Share this post Link to post Share on other sites
Milutinac 6388 Posted April 5, 2016 (edited) Idi na pisanje nove poruke i ovoj temi (reply to this topic), i onda imas malu spajalicu i samo ubacuj Edited April 5, 2016 by Milutin-NS Quote Share this post Link to post Share on other sites
sp 0 Posted April 5, 2016 Evo prvo malo slika od bivseg vlasnika koje mi je on poslao Ovo su slike kad sam prvi put bio u Beču sa njom A ovo je slika kako izgleda na rezervnoj gumi Quote Share this post Link to post Share on other sites
sp 0 Posted May 18, 2016 Kappa vjerno sluzi, napravija od drugog miseca 15 000 km sa njom i morale su se neke stvari sredivati kako bi bila dostojna pojma lađe. Promjenjeni prednji amortizeri sa sachs super touring (dva komada 48 eura), a straznji su stavljeni neki plinski g&h (50 eura), i naravno da ih nije bilo jednostavno promjeniti nego su bile razne komplikacije. U planu sam imao promjeniti sve selene na vilicama jer je nesto uzasno klapalo. Nakon pregleda je ustanovljeno da su svi seleni ok ( mozda bi trebao prominiti na straznjoj balans stangi jos), auto je lupao naprijed nenormalno zbog gumica balans stange ( 2 komada 6 eura ), isli smo gledati sta bi jos moglo, ispostavilo se da je kuglicni zglob na livom stabilizatoru dobija lufta, islo se u potragu za drugim novim kako njega nisam uspija nabaviti kupija sam komplet novu balans stangu. Takoder je zamjenjena jedna uporna spona na straznjoj balans stangi. Dakle moj sex pocima sa pronalaskom prednjeg stabilizatora 3 dana sam cekao da mi kazu da ga ipak ne mogu nabaviti te sam nasao polovnu komplet stangu, nju sam ispilo i izbija vani komad balans stange, nakon toga sam mozgao kako ga nabiti na balans stangu , a on ne da nije isao gore nego je imao previse lufta, onda smo ga malo deformirali iznutra i nabili i stavili jedan mali var da ga drzi. Sljedece mi nisu odgovarali straznj iamortizeri na casicu, bili su siri od otvora salice - nasao covjeka da mi izvadi staru cahuru i stavi novu piksnu unutra- 3 dana je trajalo ali je napokon sve bilo montirano. I za kraj prednji amortizeri - nisam ih mogao ( ni znao kako ) dovoljno stegnuti da se salica otpusti- nasao covjeka i u biti sa jednom stegom se sitsne komplet opruga skupa sa tanjurom amortizera i predzadnjim krugom a druga se stavi koliko moze, nakon toga se stegnu . Kod ovoga sta je povezan sa amortizerom se stave dvije selne da drze oprugu i stega se skine, izvadi stari amortizer i stavi novi i opet stega gori selne doli. Isproban maf sa karavanke (drugaciji je broj) auto ide abnormalno ali motor postane u nekom trenu uzasno bucan i onda opet normalan, pa na moment izgubi gas i opet ga primi i auto trzne. Vratija coviku maf i stavija svoj stari. Auto je sad opet trom ali radi ok. Tako da sam sad u potrazi za drugim mafom i vjerpjatno cu ga iduci tjedan kupiti i zamjeniti. Auto je dosta udobniji sad i puno bolji. Nasa sam drugu kappu u njemackoj i dogovorija se sa covikom da cemo ju kupiti po pola ja cu uzeti sve sta mi triba sa nje a on ce sebi ostaviti ostatak. Samo moram doci ponovno do nekih novaca . Sutra ide na pravo pranje iznutra pa cu staviti jos nekoliko slika kako sam ju cistija iznutra. Quote Share this post Link to post Share on other sites
Milosnis18 7 Posted May 18, 2016 daj slike toga sto si radio sa klimom i tablom? Quote Share this post Link to post Share on other sites
sp 0 Posted May 19, 2016 Evo slika danasnjeg unutarnjeg pranja i ledica, na instrument tabli jos ne radi ledica skroz desno i od ekrana se ugasila, vjerojatno negdi izgubila kontakt. Danas sam napravio prekidac za reset kilometara tako da cu to sutra sastaviti do kraja. I trenutno sam u potrazi sa ledicama koje idu u klimatronic za osvjetljenje ekrana jer ne mogu naci koje idu unutra. Pranje tepiha iznutra je trajalo 2h i ribano sa cetkom i kasnije usisavano sa usivacem za vodu ( kao oni za kemijsko ciscenje). Ovakve ledice mi fale ovako izgledaju ledice Ovako izgleda unutrasnjost nakon pranja i micanja gumenih tepiha I jedna slika felge jer mi se jako svida samo moraju ici na lakiranje Quote Share this post Link to post Share on other sites
sp 0 Posted May 30, 2016 Počela mi se jako sviđati ova brušena koža te sam nabavio drugo vozačevo i suvozačevo sjedalo sa grijačima i pomicanjem na struju. Sjedala su puno tvrđa i očuvanija od prethodnih. Rekao bi čovik da je lako samo pospajaš par žica ali mi je to sve uzelo dobrih 5-6 sati jer sam dobio kompletan snop kablova iz kojie sam prvo morao odmotati, odnosno maknuti crnu omotanu takninu te nakon toga maknuti sve nepotrebne kablove. Nisam autoelektričar niti sam upoznat sa strujom ali sam uspio shvatiti na kojem principu rade releji i kako sve osposobiti.Također mi je puno vremena otišlo na micanje svih nepotrebnih kablova . Grijači mi ne rade ali mislim da je to stvar nekog osigurača ili su oni mozda neispravni. Relej se čuje kad se stisne dugme za paljenje. Ostale su mi još tri žice koje moram spojiti , jedna znam da ide na instrument tablu ali dvije ne znam šta su. Pretpostavljam da su za osvjetljenje tipki na sjedalu jer drugo mi nista ne pada na pamet. Bile su na istom džeku ( konektoru) kao i kabel koji daje relejima signal da je dan kontakt pa da se i pomicanje sjedala ukljuci. imam slike samo sa pocetka radova jer smo se kasnije žurili pošto nas je uvatila već noć. I evo me kako se igram sa multimetrom da vidim koja je žica otkuda Quote Share this post Link to post Share on other sites
gorank82 229 Posted May 30, 2016 Bravo, majstore Quote Share this post Link to post Share on other sites
Milosnis18 7 Posted June 1, 2016 napravio si sebi posao a mogao si jednostavno skinuti staru i ubaciti novu instalaciju Quote Share this post Link to post Share on other sites
sp 0 Posted June 1, 2016 Nisam mogao jer je na jednom dijelu instalacija bila presjecena. Quote Share this post Link to post Share on other sites
sp 0 Posted June 17, 2016 Na kappi nikad kraja preradama i doradama. Danas bija na stelanju ventila i kompletnom pregledu vozila. Na autu moram još promjeniti sve 4 manžete , jedan homokineticki, prednje selene i letvu volana jer ima lufta (ali to će pricekati). Mislim da bi trebao i gumice zadnje balans Stange minjati , nabavija kompletnu sa dobrim gumama za 15 eura. Sutra se ide na zamjenu homo zgloba ,svih manzetni i Stange zadnje. U skorijoj budućnosti će ići 6 brzina getriba (našao u hr za 150 eura) . U međuvremenu je promijenjen maf senzor, auto nakon toga ide abnormalno dobro i nakon 2 dana pukla cijev od intercoolera do usisne grane. Kupljena nova inox cijev napravljena po mjeri. Cijev je koštala 75 eura. Želim još riješiti zadnje opruge da ju podignem. Ići ću da mi ih naprave 15tak posto tvrde nego serijske. Auto ide svukuda i kroz blato i po cesti i po makadamu Quote Share this post Link to post Share on other sites
sp 0 Posted July 1, 2016 (edited) Inox cijev Poruka koja me jako usrecuje Kaze vlasnik nije kilometraza vracana nakon sta sam platija auto, na satu pise 299xxx Dijelovi sa amazona Potrosnja, najvece potrosnje su voznja u cistom gradi sa klimom upaljenom konstantno Edited July 1, 2016 by sp Quote Share this post Link to post Share on other sites
sp 0 Posted July 3, 2017 Kappa se sređuje , sad se puno toga odradilo u zadnjih pola godine. U 3. misecu su dosli drugi kozni sicevi- po meni najlipsi sta su isli u kappu. Oko uskrsa je islo lakiranje , ja , caca i brat smo sami radili pripremu a jedan covik iz sela je lakira. Priprema je uzela puno vise vrimena od ocekivanog, auto je bija na tuči a to se nije ositilo pod rukom te ce ici ponovno na sredivanje tokom lita. Dvoje vrata, blatobran i gepek su bili jako udubljeni. Vrata sada izgledaju puno bolje nego prije ali se jos uvik vidi ( nismo profesionalci da znamo ispeglati savrseno velike udubine). Glavni razlog svega toga je bija ispucali lak. Auto je bija kompletno rastavljen i uspjesno sastavljen. Boja se nekome sviđa nekome ne. Uzevsi u obzir da me je kompletno lakiranje sa pripremom kostalo 100 eura ( materijal i sve u cijeni) auto je ispa savrseno. Sad kad smo rijesili vanjstinu i napokon nabavili sve dijelove koje sam želija ugraditi odjednom poceja sam sa malo zahtjevnijim zahvatom. Minja sam mjenjac, zupcasti, grijace, cistija usisnu, cr pumpu, vodenu pumpu, skratija opruge, krajnike i spone, brembo 4eroklipne celjusti sa alfe 166, glavčine sa kappe koja je imala brembo , mozda je bila jos pokoja sitnica ali se ne sicam. Bilo je u planu i turbo ali se cili posa dosta odužija tako da sam samo popustija i skinija staru turbinu i opet ju vratija. Motor je iša dosta brzo vani, grijači su mi uzeli oko 2h zivota ( samo dok sam ih odsarafija i ponovno zasarafija). Sve je islo nekako lagano, motor je bilo malo zeznut za izvaditi skupa sa getribom ali sam uspija. Vecinu posla sam sam odradija i radija sam oko 4 dana. Jako je nezgodno kad odes u kanal pa opet gori jer si nesto zaboravija ili kad ti mora netko pridrzati kontru a nema tko. Isto tako je i nezgodno mikroremen skinuti sam tako da sam uvik mora cekati da mi neko dode pomoci kod stvari koje nisam moga sam. Nisam se tija sa nicim zuriti da nesto ne zeznem. Ali sam svejedno zeznija :smijeh Zaminija kablove od map senzora i senzora bregaste. To namisitija i onda mi i dalje nije tija upaliti jer nisam jednu cijev stegnija dobro sta ide sa rail-a na injektor. 4 h zivota potrosena i jos jedno par godina na zivciranje. Ali srica kad sam ju provoza je bila neizmjerna. :hello: Za turbo jos cekam gorana da mi da downpipe I konacan rezultat kako auto izgleda. Potrosnja se smanjila za oko 1.5 l . Auto puno lipse pali, nekako mirnije radi, ide bolje. Lipše izgleda, stabilniji na visim brzinama. Ugodniji za voziti. Prisritan sam. Zahvaljujem se Goranu na vise nego korektnoj cijeni za turbo i mjenjac :care Quote Share this post Link to post Share on other sites