Jump to content
FAS Goran
Sreten91

Kalifornijski BMW e39 530i M sport

Recommended Posts

Bas je lepo ocuvan unutra. Ovde kod nas to voze samo nabedjeni kompleksasi koji nemaju ni za servis, pa auto lici na krsinu uvek. Al bitno je da je BMW 7 bajo moj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije manuelac, nikad se nije ni pravio u ovo varijanti. :)

 

Predobra je masina, obozavam izlged e38ice. Sedista su neverovatno udobna, sport sedista koja se pomeraju u 18 smerova. :D

 

Vozikacu ga ovih dana, snaga V8 motora je ocaravajuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i malo boljih slika od sivog e38.

 

zza3130.jpgzza3131.jpgzza3132.jpgzza3133.jpg

zza3134.jpgzza3135.jpgzza3136.jpgzza3137.jpg

zza3138.jpgzza3139.jpgzza3140.jpgzza3141.jpg

zza3142.jpgzza3143.jpgzza3144.jpgzza3145.jpg

zza3146.jpgzza3147.jpgzza3148.jpgzza3149.jpg

zza3150.jpgzza3151.jpgzza3152.jpgzza3153.jpg

zza3154.jpgzza3155.jpgzza3156.jpgzza3157.jpg

 

Odvozao sam oko 300 milja i super je auto. Malo sam prolazio kroz servisnu istoriju i auto je zaista neverovatno odrzavan. Neka zenska koja ga je vozila za sve je isla u ovlasceni servis.

Sedista su jos bolja nego sto su bila u plavom e38. Sport/Comfort kombinacija koja se pomera u 18 smerova tako da kad se sedne za volan, vozis tenk iz fotelje. :D

 

Najveci utisak na mene je ostavila udobnost i 4.4 L V8 motor koji nosi ovaj auto kao blesav. Malo gasa i cepa gume. Sportska voznja definitvno vise prija e39 koji dosta lakse pegla krvine i daleko upravljiviji na volanu, sto je i normalno jer je e38 velik auto namenjen za krstarenje. 

Fabru sam sredio koliko sam mogao, ali i dalje je izbledela naokolo jedino sto se ne primecuje puno jer je siva. Tu jedino farbanje resava problem. 

 

Bilo bi lepo imati e38 u garazi jednog dana. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj objasni u vezi ovoga... 

 

Electronic Damper Control (EDC), jel to rezervisano samo za L verzije ili se moze naci na svim ostalim modelima?

Jel ima nesto izmedju EDC i M vesanja, mislim nesto klasicno, osnovno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

EDC dolazi na dosta BMW modela. Bila je ta opcija i na e39, ali ne za Americko trziste. 

 

Nermoj me drzati za rec, ali EDC se najcesce nalazi na e38 Long modelima, ali koliko vidim ima ih i na obicnim "kratkim" modelima.

 

M je uglavnom spusteno i sportski podeseno vesanje sa klasicnim amortizerima. EDC je vesanje koje se elektronski manuelno ili automatski podesava, nisu kalsicni vec hidraulicni samostelujuci amortizeri koji drasticno povecavaju udobnost. Obicno imaju sport i comfort mod voznje. 

Kada je ceo sistem ispravan, sto je na plavom e38 bilo, fantastican je auto za voznju, lebdi putem. Ali, ljudi ga ni ovde ne vole i kad se pokvari ubacuju obicno vesanje jer nov EDC kosta oko $1000 po amortizeru. 

 

Inace sivi e38 sam vec utopio za $3800. Istog dana ga prodah. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo IT, malo strast ka kolima. Zanimljivi su mi postali, kako mi prolaze kroz ruke i vozim ovog svoga dosta ucim o njima. 

 

Isti dan kako sam posao do banke, neka seljacina u svom retardiranom, podignutom pikapu i nepotrebnim kamionskim gumama zakotrlja kamen na autoputu i raspizdi me po sajbni, samo se rascvetala.

Tako da treba da sredim u narednih par dana. 

 

zza3324.jpgzza3325.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije seljacina nego Hillbilly

Share this post


Link to post
Share on other sites

Retki su svuda izgleda. :D

 

Moram jos jednom izraziti ljubav prema e39. U 5 dana sam zgazio skoro 1.200 km s njim i uzivao u svakom predjenom kilomteru. U nedelju sam proveo ravno 12 sati u njemu. 

 

Uzeo sam mu nove prednje viljuske koje cu uskoro zameniti, i zadnje stabilizatore i gumice balans stangle koje sam vec zamenio.

Morao sam kupiti i novu plastiku sto ide na donji deo soferke ispod brisaca jer je trenutna skroz ispucala i ne bih da je vracam kad bude isla nova sajbna. 

 

20160806_170241_HDR.jpg 

 

Malo sam cackao i video da je original Exide akumulator star 6 godina. 

Nisam hteo da cekam da me izda pa sam mu ubacio novi Exide od 107Ah.

 

20160809_174746_HDR.jpg 

 

Volim kad je cist. :D 

 

20160809_190403_HDR.jpg 20160809_190419_HDR.jpg 20160809_190540_HDR.jpg 

 

20160809_190628_HDR.jpg 20160809_190641_HDR.jpg 20160809_190501_HDR.jpg 

 

Juce sam pazario novi e38, treba mi pomoc. :lol:

 

Najocuvaniji primerak koji sam video do sad. Uopste nisam ocekivao mnogo kad sam gledao slike, ali sam se uzivo odusevio. 

 

Alpine White, 2000 godiste 740iL, 130.000 milja, 3 kljuca i samo dva vlasnika. Kod poslednjeg je bio samo 9 meseci. 

Garaziran i pazen auto, servisna istorija od prvog dana, samo dva posldnje racuna od posete dilershipu su bila $7700!

 

20160811_101531_HDR.jpg 20160812_072131_HDR.jpg 20160812_072142_HDR.jpg 

 

Zadnji vlasnik je odstranio zadnje auspuhe i stavio samo cevi, muffler delete. :D Nije mi se svidelo u pocetku, ali kako sam ga duze vozio, pocelo je opasno da mi se svidja. Zvuk je fenomenalan, nije preglasan nego bas taman.  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je placen 2.900$. Pratim stalno oglase pa kad naleti nesto dobro uzmem. :D

 

Kakav parking? :D

 

Drugar me je malo snimio. :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...