Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav.. Da li je neko mozda imao iskustva sa oba ova auta, ili vozio ili slicno... Bravo 1.9 8V a Leon 1.9 Tdi slicnog godista odnosno oko 2006 - 2007 .. prednost bi dao sigurnijem, pouzdanijem, koji se lepse ponasa u voznji.. bolje lezi na putu.. bolji za servis .. unapred zahvalan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u svakoj temi + jedan auto :D

 

 

Bolji za servis je Fiat, tu nema dileme. Ako gledaš 2007o godište (Pošto Brava nemaš starijeg) onda je Bravo i jeftiniji pošto VW grupacija drži cenu..

Subjektivno, Bravo ima lepši i enterijer i eksterijer, + rekao bih da je TDI bučniji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe .. sta da vam kazem.. i ja ko i vecina .. kod kupovine se toliko sludimo da ne znamo ni sami na kraju sta bi :D .. svaki dan naleti drugi model :) .. u sustini ja sam se odlucio fokus ili bravo pa koji bolje nadjem.. tako je krenulo.. nego ispala je jedna ponuda za Seat Leon pa reko ajde da pitam samo za misljenje.. ali odustao sam.. ne svidja mi se enterijer.. realno da sam pitao na njihovom forumu verovatno bi dali prednost Seat-u .. ali opet moje subjektivno misljenje je na strani Fiat Bravo ... i to je to.. dosta ramisljanja .. trazim Bravo ili Fokus i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Škoda Octavia , mlađa naravno pravi izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pričamo o automobilima 2012+ godište -  Leon bez razmišljanja. Daleko je odmakao od Brava što  je i ok jer je Bravo model iz 2007.godine.

 

E sad 2006-07 Bravo definitivno. Lepše radi mjet i duže će ti trajati, a i jeftniji je za vožnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leon 2012 ili 13, nemogu da svarim unutrasnjos i njegovu jeftinu plastiku, onaj sivi deo oko muzike i komandi ventilacije je grozan, unutra mi se svidja samo volan i nista drugo, spolja je vec druga prica, jako dopadljiv auto. Ali bi pre uzeo Brava par godina starijeg sa dobrom opremom i za manje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio fr 1.4 tsi, baš skupo deluje po noći kad sija cela kabina :)

Ali i jeste skup poprilično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma definitivno sam odlucio.. Bravo ili Fokus.. blagu rpednost dajem fokusu mk2.. i ako uspem da skupim jos malo samo da mogu uzeti restajling bilo bi super.. ali ta dva modela su mi u opticaju.. Seat Toledo, Leon sam odpisao.. gledao sam i par Mini Vanova.. Fokus C-max, Corolla Verso i evo danas malo i Alte-u :) koja mi je veoma privlacna moram priznati.. ali mislim ipak da ostajem pri odluci .. Bravo vs Fokus.. pa koji nadjem bolji :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idealna varijanta je Bravo sa svojim 1.9 Multijet 16V motorom i voznim karakteristikama Focusa... I motorićima automatske klime sa Focusa :D

 

Ne videh nigde, koliki ti je budžet?

 

Edited by HijackerNS

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dados said:

ma definitivno sam odlucio.. Bravo ili Fokus.. blagu rpednost dajem fokusu mk2.. i ako uspem da skupim jos malo samo da mogu uzeti restajling bilo bi super.. ali ta dva modela su mi u opticaju.. Seat Toledo, Leon sam odpisao.. gledao sam i par Mini Vanova.. Fokus C-max, Corolla Verso i evo danas malo i Alte-u :) koja mi je veoma privlacna moram priznati.. ali mislim ipak da ostajem pri odluci .. Bravo vs Fokus.. pa koji nadjem bolji :) 

Ja sam Alteu vozio 3 godine (dobio novu, službenu). 1.9 TDI je bio motor i po meni je to odličan automobil. Jedina mana mu je bila to što za 3 godine nisam mogao se namestim na poziciji vozača kako mi odgovara. Kako god okreneš, bolela su me leđa posle 20-ak minuta vožnje. U odnosu na Focus i Bravo, enterijer je malo hladan i nezanimljiv, osim obrtomera u sredini.

Negde u međuvremenu sam kupio Alfu 147 i od tada privatno vozim samo Italijane :) 147, Stilo, 156 i od pre 2 i po godine Bravo. 

Provozao sam više generacija Focusa i Focusa C-Max i oduševio sam se voznim karakteristikama. Preciznost volana, ležanje u krivinama... Sedšta taman, ni tvrda ni meka. Materijali u kabini solidnog kvaliteta, ali diskutabilnog dizajna. U novijima ne znaš da li si u Fordu ili Hyundai/Kia automobilu.

 

Po meni je Bravo u svom cenovnog rangu najbolji izbor. Auto (Emotion ili Sport oprema) izgleda... Uh :heart: I enterijer i eksterijer. Napravljen je veliki pomak unapred u pogledu kvaliteta materijala u unutrašnjosti, u odnosu na Stilo. Sedišta su tvrđa, ali udobna. Jedino je sedalni deo malo kraći, ali ne smeta. Multijet motori, a posebno 1.9 16V su, ako ne najbolji, onda sigurno među najboljima po dugotrajnosti i snazi. Jedino što zvuk na leru nije baš najuglađeniji.

Jedina prednost Focusa u odnosu na Bravo su bolje vozne osobine. Ko je vozio oba, to ne može da porekne. I to je to. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@HijackerNS druze hvala puno na ovom ekstra odgovoru.. samo jos jednom sam sebi potvrdio definitivno fokus ili bravo :) jedino sto mi se cini da bravo ima bolji izbor.. budzet mi je oko 5000 .. za prenosom i registracijom .. nadam se da ce biti dovoljno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...