Jump to content
FAS Goran
omega

Fiat Stilo / Nuova Bravo - problem sa otvaranjem prtljažnika / boot open

Recommended Posts

Do malo pre su mi se 5 vrata na Stilu karavan normalno otvarala i sada kada sam hteo da otvorim ne reaguje nece da se otvore a staklo se i dalje normalno otvara,morao sam da se provucem kroz staklo petih vrata i da mehanicki rucno ovorim preko one male bravice.Da li neko ima ideju sta se dogodilo i kako da se resi problem? :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidi kad povlačiš ručicu nek ti neko gleda da li se nešto na bravi (onaj deo dole što ščepa) mrda dok je gepek otvoren, tj da ti nije pukla sajla ili preko čega već ide prenos od ručice do brave..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da ti prosto nije crkao mikroprekidac i elektricna brava nece da pusti?

Probaj na daljinskim komandama na kljucu (ako ih imas) da drzis dugme za otvaranje gepeka pa vidi da li ce pustiti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se otvore zadnja vrata putem daljinca zadrzim dugme za otvaranje gepeka nekoliko sekundi i otvori se gepek,preko daljinca nece a nece ni preko manuelnog zaljucavanja preko vrata,staklo na gornjem delu vrata najnormalnije se otvara.Gde da odem da mi pogledaju da li je ispravan taj mikroprekidac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ukapirao. Da li se otvara staklo preko daljinca, i da li se otvara ceo gepek? To ej na karavanu ako se dobro secam, jednom kratko pritisnes za staklo, a za vrata gepeka drzis 1-2 sekunde. Ako hoce da otvori vrata gepeka na daljinski onda nije mikroprekidac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazi ti meni, da nisi cackao podesavanja po meniju, pa kao ja opciju Ind boot stavio na ON? Ako jesi onda ti zato ne otvara, posto daljinski da tom opcijom ukljucenom preskace otkljucavanje gepeka. Obrati paznju pa javi. Mene je taj problem mucio mesec dana, pa sam se setio da sam cackao meni dan pre i setio se sta sam uradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo probaj da iskopcas ukopcas par puta one konektore ispod tepiha zadnjih sedista cesto se tako resi problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 23.10.2010. at 8:58 PM, omega said:

Moze da se otvore zadnja vrata putem daljinca zadrzim dugme za otvaranje gepeka nekoliko sekundi i otvori se gepek,preko daljinca nece a nece ni preko manuelnog zaljucavanja preko vrata,staklo na gornjem delu vrata najnormalnije se otvara.Gde da odem da mi pogledaju da li je ispravan taj mikroprekidac?

 

 

Imao sam isti problem ko ti,prvo sam probao to sto je miki rekao za konektore ispod zadnje klupe ali nije pomoglo, pa sam onda skinuo plastiku na vratima gepeka i tu ima jedan konektor ,njega sam podmzao i prekidac proradio ,tako idi redom mozda resis problem bez menjanja prekidaca . Svejedno moram opet nesto da skidam tu plastiku pa ako ne resis problem ovih dana uslikacu ti kako izgleda konektor .

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene to još uvek zeza

elem sledeće se dešava

otključavam sva vrata sa daljinskim ali dešavase da neće da se otključa vrata od gepeka

slučajno sam pritisnuo ono donje dugme na daljinskom za otvaranje zadnjeg prozora

i vrata od gepeka se otključaše posle nekog vremena se opcije zakljčavanje same promene ,pa se vrate na default

znači ako neće vrata od gepeka preko glavne komande oće preko tastera za otvaranje zadnjeg prozora

navikne se posle nekog vremena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu pokusati vec koliko sutra da skinem plastiku zadnjih vrata i da pokusam da nadjem mikroprekidac,jer definitivno mi ima neke veze sa njim.Samo da se zna putem daljinca se na prekidacu za otvaranje gepeka (poslednje dugme dole) sa 2 kratka pritiska se otvara staklo a sa jednim duzim pritiskom cela vrata,barem je tako kod mene...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam ja ovo.Minut posla ali je problem sa cime ocistiti.Spolja sam nekako i skinuo sa domestosom pa malo trljanje cetkom,ali unutra nikako da kad stavim kljuc da se okrene ni da mrdne.Prokuvao sa sodom malo reko da omeksa nece,Ima li neko ideju kako da popusti taj kamenac unutra da mogu sa kljucem da otvaram gepek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sirće ili limuntus odlično skidaju kamenac sa kuvala za kafu, a postoje i neka ozbiljnija sredstva.

 

Inače meni odjednom neće da se otvori gepek na karavanu. Ne čuje se brava uopšte. Daljinski mi ne radi, tako da ne mogu da provalim šta je u pitanju...

Auto je bio na dubinskom pranju, pa je elektronika brljavila, a gepek se otvarao. Posle toga sve se vratilo u normalu a ovo neće da se otvori i to baš kada sam krenuo da utovarujem kupus.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10.11.2015. at 10:56 PM, SrdjanNS86 said:

Skinuo sam ja ovo.Minut posla ali je problem sa cime ocistiti.Spolja sam nekako i skinuo sa domestosom pa malo trljanje cetkom,ali unutra nikako da kad stavim kljuc da se okrene ni da mrdne.Prokuvao sa sodom malo reko da omeksa nece,Ima li neko ideju kako da popusti taj kamenac unutra da mogu sa kljucem da otvaram gepek.

 

Skini komplet bravicu sa vrata i mehanički (šilom ili sl.) skini te naslage koliko može. WD 40 - natopi dobro, vrti levo desno (kratko cimaj) taj deo na kom je zakačena poluga (uzmi neke rukavice, mora malo da se zapne) . U početku se čini kao da je zavareno, ali popustiće. Ključem ni ne pokušavaj jer neće ni da mrdne. Meni je trebalo oko 20 min, a izgledalo je gore nego na slici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa spolja je sve skinuto i cimam ja onu dole polugicu gde je taj beli deo na koji se kaci ona sajla.Ali samo se malo pomera jer bojim se da nepukne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini bravicu i polugu i na "sec" levo - desno (u stvari u smeru kazaljke na satu i kontra) pomeraj ceo ona liveni deo na kome je poluga, dovoljno po deo milimetra. 

Poenta je da tim kratkim cimanjem popusti kamenac (ili šta li je već): povremeno ubaci ključ i probaj da okreneš. Naravno WD-om našpricaj pre toga. Mora da popusti !

Javi šta si uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema sanse cimao sam dosta jeste popustilo malo ali nema sanse ni kljuc da udje do kraja.Odustao sam jer sam uspeo nekako cak i da skinem onu plastiku sa vrha i imao da vidim sta se nalazi sve unutra.Tu je neko gurao i glicerin sigurno pa se to toliko stvrdlo da nema sanse da uradim ista,vratio sam nazad kao i plastiku zastitnu od gepeka i otkljucavam na daljinski do daljneg,odnosno mozda ako budem farbao komplet auto dam da mi limar skine tu bravu i zatvori rupu ili je ta odnesem bravaru da napravi to kako valja jer nemam vise zivaca.Danas sam toliko prso da sam ostavio kljuceve od auta u gepeku i ludak spustim gepek i auto ostane zakljucan.A jos gore moj kljuc od stana a i zenin ostali u autu.Nisam mogao da verujem da sam izuo iz dzepa 1500 dinara na glupost i nepaznju a mogao sam mozda toliko da platim opravku te brave da sam odneo samo kod tog bravara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si bliže pa da ti pomognem...ovako ostajeti daljinski. Mada ni sam ne pamtim da li sam ikad gepek otvorio klučem. Ja sam to odradio uz put kada mi je zaglavio senzor za signalizaciju otvorenih vrata. Da nije bilo toga verovatno bi ostalo kao kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da javim da je otvaranje prtljažnika odjednom proradilo, samo od sebe.

Izgleda da je elektronika veoma osetljiva na vlagu, baš je pobrljavio jer se auto nije skroz osušio od dubinskog pranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdra ljudi! ja imam fiat stila karavana,i imam problem samo od sebe se otkljucavaju gepek vrata, i u voznji, i kad je auto otkljucan,ne uvek ali danas mi se dva puta otkljucao stojao sam pored njega i cuo sam da centralna brava radi,t.j.zadnja vrata otvorena,zna li neko o cemu se radi ako je imao takav problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa gepekom vrata ne radi. Provrrio sam motorce kada spojim na 12+ otvara i mikroprekidac radi provereno preko instrumenta. ali kada sve lepo spojim ne radi e sada me interesuje ima li neko semu koji je osigurac za gepek 3v ili relej ako je do toga.hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dex Demir

Osigurac ti je od 10 ampera pozicija F38  i nalazi se tamo gde se prikljucuje dzek za dijagnostiku.Osigurac ti je skroz donji red sleva na desno treci osigurac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...