Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Problem vezan za wireless security

Recommended Posts

Imam jedan mali problem, tj. zackoljicu koju ne znam kako da resim...
 

Radi se o tendinom ruteru...preko kompa ne mogu nikako da udjem u podesavanja rutera. Znaci ukucam 192.168.0.1 i ne desi se nista.
Medjutim idem preko fona isto 192.168.0.1, pojavi se prva strana, najnormalnije admin/admin, ali naravno kada ukucam novu sifru, vrati me na pocetnu stranu gde kucam admin/admin i zbog toga sto, kako ja kontam, idem preko wirelessa ne stignem da resetujem ruter i to je to...

Ima neko ideju? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj 192.168.1.1

Probaj sa drugim pretrazivacem.

Koji model?

Mozda ima iza reset dugme pa probaj to pa onda da pristupis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm, nisam tacno siguran koja je tenda

Probao sam reset, nista se ne desi, probao sam i 192.168.0.0 i 0.1 i 1.1 i sve kombinacije...kaze google da je 0.1 - preko kompa nece, preko fona udje u settings

Jedino nisam probao recimo sa int. explorerom

Share this post


Link to post
Share on other sites

99% slucajeva je 0.1 ili 1.1

Ne pada mi na pamet vise nista, probaj da promenis lan port, restartuj komp..... ovo su sada sve gluposti ali nisu na odmet da se probaju...

Ili ne znam da li ima mozda pristup kao za neke tp link rutere pa kad zabode i nece preko ip onda kucas tplinklogin.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komp resetovan od tada ko zna koliko puta...samo taj pristup preko kompa u settings me muci...nikad mi se to nije desilo, bas tako

Probacu i port da promenim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na modemu imas 100% malu rupicu i gurni hemijsku u njega i drzi stisnutno 7-8 sekundi dok se ne resetuje.

Ulazi se na 192.168.0.1    100%

Probaj da ne kucas sifru i pass znaci bez admin admin ostavi samo prazno polje za user i pass.

 

napomena Na datu adresu mozes uci samo ako si konektovan na taj internet i onda mozes uci u podesavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma namestao sam tu neku malu mrezu i pre svega resetovao ruter drzanjem dugmeta, i posle toga nece da udje na 192.168.0.1, a po svemu bi trebalo

 

Jednostavno postoji neki slozeniji problem, zato vas i pitam. Sve neke ove uobicajenije situacije sam pokusao...

 

Ne mogu ni da dodjem do tog panela gde kucam admin/admin

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi ubo u pravi port? Znam da sam ja na nekom š imao 4 porta ali samo na jednom hteo pristup 198......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da radi na bilo kom LAN portu, na WLAN naravno da ne moze da se pristupi.

Probaj da odkacis WLAN i sve ostale racunare, znaci na LAN ostavis povezan samo racunar sa kojim hoces da pristupis i naravno napajanje.

Moguce da zabode ruter ali bi posle restarta trebao da dodje sebi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda x.x.1.2 ili x.x.2.1?

 

ima i opcija 10.10.0.1 i 10.10.1.1, mada meni je tenda bila u nekoj od 192.168.x.x kombinaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva stvar:

NE GURAJTE ČAČKALICU U TU RUPCU!
Tako ćete izvršiti factory reset modema ma ćete onda od nule morati da konfugurišete sve parametre specifične za operatera.

Milutine, ti verovatno imaš problem sa firmware-om rutera.
Daj mi tačnu uznaku modema.
Takođe u CMD udri komandu ipconfig i okači mi ispis.

Druga stvar, udari i tracert takođe u CP-u i pošalji ispis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si modem povezao sa kompom preko lan kabla i ako jesi onda lan mrezni kabl u modemu treba obavezno da bude ubacen u jedan od 4 zuta porta, nikako u plavi jer tako nema sanse da udjes preko kompa u podesavanja modema.

Druga stvar je da u postavkama na racunaru ne sme u mrezama da bude ukljuceno deljenje za sve korisnike posto i tako nema sanse da udjes u podesavanja rutera.

Pozdrav i srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjerovatno su ti staticke ip adrese unesene...jesi gledao da li je na status mrezne pise assigned by DHCP ili manualy configured?

Share this post


Link to post
Share on other sites

cek cek, da li si podesio ip adresu na kartici tipa

192.168.0.2

255.255.255.0

ostalo nista ne diras?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si rucno dodeljivao adrese onda ili nisi namestio uopste ili si omasio ip adresu tog racunara sa kog pokusavas da se nakacis na ruter, dodeli mu adresu iz opsega rutera pa probaj, znaci ako je ruter 192.168.0.1 dodeli tom kompu staticku adresu npr 192.168.0.72 pa probaj da se konektujes na ruter preko browsera, trebalo bi da radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri dodjeljivanju statickih ip adresa...prvo stavis dinamicke, tj "automatske" pa onda pristupis ruteru kao inace i u LAN djelu vidis koji je pool ip adresa koje ruter inace dodjeljuje i te dodjelis racunarima a ako vec svi idu na staticke iskljucis DHCP server jer ti onda i ne treba. Tako ce sve raditi samo vodi racuna od default gateway jer si vjerovatno tu pogrijesio...to treba da ti bude adresa rutera :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...