Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat polovni delovi - Inđija

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Da li mozda imas keder za vozaceva vrata za novog Brava? Ovaj moj je ustinut pa mi curka voda unutra ponekad..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja da ih pohvalim: preko telefona sam dobio info da imaju kompletan auspuh za 1,6 16V MW a tamo se ispostavilo da imaju samo od 1,9JTD MW. Tako da sad bar "zguza" moj Stilone liči na JTD :D. Seh je imao majstor koji ga je montirao jer nije isti promer cevi i mnogo kraći je bio srednji lonac.  I ručicu tempomata sam tom prilikom dobio za 15E. Od Alfe, šta ima veze. Montirana i tempomat radi kao sat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nam ove teme ne sluze samo kao pohvale jer eto hvala tom i tom sto mi je poslao deo koji prodaje, a ja mu platio zelim da napisem par reci...

Ja i dva drugara (premieracing, dezurni nenad) smo pre nedelju dana oko 140-150 evra kod pedje, ja licno sam trazio kompresor klime, dobio sam kompresor na kome je napisano punto 1.2 8v. Iako ajde ok neki brojevi su se poklapali, nisam ni ja odmah primetio taj natpis, ne bih ni uzeo, nije stvar konkretno u tome, pogresi se... Dezurni je umesto dizalice za punta dobio dizalicu za alfu 147, kada sam otisao da zamenim oba dela nisam se nesto lepo proveo. Doneo sam taj put crevo klime na uvid da vidim da li moze da se nadje isto takvo jer je moje kriticno, na sta dobijam odgovor da sacekam tu jedno sat, sat i po vremena na 35 stepeni, pa druze nisam ja ker, jos me Nenad ceka u Karlovcima da donosim crevo i kompresor da sklapamo kola, trebaju mi, da ne govorim, klinac, vrucine...
Da mi se zameni dizalica...nema on vremena da se bakce sada sa dizalicama, a ja imam vremena da izlazim sa posla, idem iz Novog Sada za Indjiju i menjam kompresor za 1.2 (slika dole), sve o mom trosku, ali ipak ne mojoj gresci...

0.02.01.f5863571820ee195d48cceba65d08c04f2de515e8996c928339ba506a78b77ad_full.jpg

 

Hvala, dovidjenja, razumem ja i puno posla, frka i sve to, ali taj neki odnos...pa majku mu ;)

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo imam i ja da napisem koju...

 

Pre nekih mesec ipo dana sam porucio za drugara far i motoric brisaca za Mareu.
Ispostavilo se da je motoric verovatno sa Brava, ili neke starije Maree, i sada ne radi onaj tockic koji regulise brzinu periodicnog brisanja (valjda razumete na sta mislim) jer je motoric bez pinova za tu opciju...precutao sam.

 

Pre 20ak dana sam porucio stop lampu za Lybru, i u razgovoru sam naglasio da salje samo ako je kao NOVA, bez ikakve ogrebotine...
Kada je stigla, video sam odmah da nije dogovor ispostovan, na sivom delu je imala dve velike ogrebotine, koje sam uspeo da ispoliram, ali na crvenom delu su bile malo dublje i poliranje nije uspelo.

Takodje, na sastavu je imalo tragova lepka nekog...

 

Kontaktirao sam Pedju, prihvatio je vracanje dela i vracanje novca... Tako smo i uradili, o mom trosku obe postarine.

 

Evo slike dela:

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Edited by Marko Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lavina a? Da i ja iznesem svoje zapažanje ili pak ne?

Ima negde spočetka teme potražnje od strane Mua:D za nekim plastikama za Lybru karavan. Rekoše ima pošalji podatke, konverzacija je u tom momentu tekla putem privatnih poruka, poslao ja podatke i dobih odgovor šaljem u ponedeljak. Prođe ponedeljak i dođe sledeći kad ono šipak, pitam šta se dešava.....nema odgovora. 

Kolega .ik svraćao kod njih nakon par dana da uzme za sebe nešto pa upita i za te plastike kad ono prodato...al nekom drugom...ma nema veze...

 

Pre par dana riknu na Doblu brava na tovarnom delu, zovem prvi put....kaže zovi za sat-dva....

Zovem drugi put nakon tih sat dva.....kaže ima al mora da nađem, zovem te za sat-dva

Zovem ja za sat-dva pošto mene ne zovu a i ko će da me se seti od gužve a moram da rešim bravu zbog očiglednih razloga što hitnije......kaže čujemo se za sat-dva:clap::lol:

Razbucam bravu, napravim polomljeni deo, sklopim bravu i sve radi kao sat...

Znači, zahvaljujući sat-dva ja uštedeh pare.....

Naravoučenije..... nije sve tako crno!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E samo moram da dodam da se nisam ni najmamje uvredio ili bilo šta slično, jbg gužva kapiram. Zato nisam ni iznosio svoje iskustvo do sad. Al nije dobro što uzima maha izgleda...

Uz druge situacije sam čak izašao kao pobednik što zbog ušteđenih para što zbog satisfakcije što sam sam popravio nešto:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zaista tesko da mi se odgovori na dve  PP poruke poslate pre 42 dana 
Imas li stop svetlo ili nemas Fiat Stilo 3vrata vozaceva strana cena 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/17/2016 at 10:13 PM, vave said:
Jel zaista tesko da mi se odgovori na dve  PP poruke poslate pre 42 dana 

Imas li stop svetlo ili nemas Fiat Stilo 3vrata vozaceva strana cena 

 

Ti si ladno imao strpljenja 42 dana da cekas odgovor na PP a da ti ne padne na pamet da pozoves

Tebi druze taj stop ni ne treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je bilo sramota da zapocnem pricu, negativnu naravno, ali sam bas bio u nedoumici sta raditi...Reci istinu koja nije bas ruzicasta ili precutati i ovde citati kako su svi zadovoljni.

Ja sam posle onog mog posta i odgovora mog imenjaka da ima sve, seo u auto i jedne subote zapucao za Indjiju.

Kapiram ja da je subota, frka, guzva, mnogo musterija i sve, ali i ja sam ostavio dvoje bas male dece, sve obaveze pomerio za drugi dan i zapucao po delove za koje sam mislio da me cekaju...

Trazio sam tapacir ispod haube i imali su jedan na kome ne bih dao ker da spava...Ok...Pedja rekao ima toga uvek...Da taj jedan...Devojka mi posle uzela broj i rekla, stize to redovno, zvacemo...Mislite da je zvala...Ma daaaa...

Zadnje desno stop svetlo za sestrin Z10...Za to su rekli mozda, ali tada neeeema...

Uzeo sam i za kolegu motorcic za prskanje soferke za Mareu, pokazao liku slike i tip mi dao pogresan...

Dobio sam, dzabe, dzekove - dva komada za stop svetla...

Culi smo se Pedja i ja, puno puta posle toga i decko kaze ili nema vremena ili zovi za sat dva i na kraju sam odustao...

Ovo ne treba da shvate kao pljuvacinu ili nesto tako...Ali za obim posla koji imaju, u sta sam se i sam uverio, treba da nadju jos KVALITETNIH ljudi ili da limitiraju obim.Moj ceh sam pripisao svojoj gluposti, jer sam do sada uvek nalazio ono sto sam trazio, a sto je prodavac pre toga rekao da ima.

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno si u pravu....nije meni do stopa vec se sekiram da li je majstor ziv sta se dogadja sa njim

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio više puta kod njih i uverio se da se raspadaju od posla.

 

Da imaju vremena, ili da su bolje organizovani, odgovorili bi na sve zahteve. Ali koliko posla imaju, objektivno nema teorije da odgovore na PM. Zato postoji broj telefona u oglasu i svako treba da zove i da bude uporan. Na svakog 1 od nas sa foruma koji smo učtivi i korektni, njima dođe 100 budala koji ih urnišu, ali su im i to kupci od kojih žive.

 

Apsolutno ne opravdavam nikoga i smeta mi što nemaju vremena za mene i moje prohteve, jako mi smeta što nam je različit standard za stanje u kojem su delovi (njima OK je meni osrednje i tako), ALI objektivno gledajući trudim se da uvek imam razumevanja za drugu stranu.

 

Uredno daju popust na cene kad naglasis da si clan kluba ili foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne shvatam te ljude, koji rade tako kako rade.

Ako imas toliko posla, onda poradis na organizaciji posla, uposlis jos jednu osobu koja se bavi samo prodajom.

A kad to imas, ujedno i povecas prodaju. Oni sto rastavljaju kola rade samo to i gotova stvar. Ne prekidaju svoj posao zbog poziva, ne idu do magacina.

Da ne pominjem da treba da se kompjuterizuju, da popisu sve delove, njihovo stanje, lokaciju gde se nalazi u magazinu, boju, model automobila, godiste,... 

 

E da vidis kako onda radi otpad! Na zalost, niko ne zeli da se bavi time zaista ozbiljno.

 

Nema tu onda problema kao sa Milutinom da dobije kompresor od drugog auta ili da kad neko zove da mu se covek ne javi.

Ubaci se u sistem telefon i osoba koja je zvala i deo koji je covek trazio. Kad taj deo pristigne u magacin, odmah ti sistem javi ko je taj deo trazio, okrenes par telefona i prodas ga. A ne te fore, znas zovi me za 10 dana.

U fazonu treba tebi, a ne meni. Ne pominjem sada konkretno na Pedju, ja sam ga cimao par puta za nesto, pa odustao. Moj matori je kupio neke sitnice kod njega i bio je zadovoljan iako je morao da priceka neko vreme da mu prikupe delove.

 

Problem je sto to niko nece toliko da ulozi u svoj posao. Kao sto nece ni u reklamu, rad sa musterijama, opremu,... 

To je slucaj za koji su prozivali Tejovica da je grub covek i da te od...e preko telefona i sa slicnim.

Rade ljudi lepo, ali moraju da shvate da nisu za rad sa kupcima, vec treba da se odreknu od par stotina EUR i da to radi neko ko to ume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno je kad si neorganizovan ali dobre volje da ispravis gresku, malo kasnis itd.. a skroz drugo kad istu gresku neces da ispravis, neces da vratis novac za pogresno poslat deo.  Neorganizovanost bih uvek oprostio, malo progredao kroz prste i slicno, specifican posao. Prevaru i bezobrazluk naravno ne mozes opravdati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preneću sve što ste napisali.

Generalno, iako imaju dve devojke koje rade sa mušterijama, plus postavljaju Oglase, od portala sa oglasima, preko Foruma, FB, očigledno da dvoje ljudi ne može to sve da stigne sa obimom posla koji imaju. One pakuju i pakete, komuniciraju sa kuririma, rešavaju probleme koji tu iskrsnu, komuniciraju sa servisima, limarima/farbarima koji od njih kupuju...kao što ste konstatovali, previše posla za dvoje ljudi.

Naravno, na njima je da odluče šta će i kako će, i da li će, njihov je biznis... :thumbup:  mi možemo samo da dobronamerno prenesemo info za koji verujem da i oni već znaju, ali možda misle da i dalje drže sve pod kontrolom, da nije kritično.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

 ja licno ne zameram majstorima to sto sam cekao na odgovor blizu dva meseca i sam znam sta je guzva i trka za dinarom ali zameram glupim odgovorima forumasa  . Iskreno sam zeleo da momcima ostavim koji dinar po tvojoj preporuci njima to znaci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni danas stigao paket od Pedje iz Indjije, sve obavljeno u roku i po dogovoru, i cena je korektna. Preporuka od mene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...