Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat polovni delovi - Inđija

Recommended Posts

Po meni, najgori vid poslovanja koji je odomacen na našim prostorima. Dok se razvija, čini svakom, udovoljava, siri se posao.. kad to malo stane na noge, odmah druga priča.. šta nas briga, veliki smo, jedan kupac manje, dva-tri manje, koga briga, ima 6 i nešto miliona ljudi u državi... e tako se to ne radi u belom svetu...
nisam ništa kupovao od njih ali vidim da se procenat nezadovoljnih povećava eksponencijalno pa nešto kontam, ako mi zatreba nešto, potrazicu drugi izvor..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@voodoons tako je. Stvar je u tome sto se posao razradio bruka pa nemaju sad vremena itd. Ja mislim da je tako zato sto nece da plate jos par ljudi nego sve rade sami... Po meni cista bolest,pa ne moze njih 2-3 da vode citavu prodaju... I u mom slucaju je bilo javicemo nikad ne jave pa ih ja podsecam itd... mislim neorganizovani su za takav ogroman posao...moje misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav...zvao sam danas u vezi hladnjaka motora za bravo 1.2 16v 2001.god i rečeno mi je da slikam hladnjak jer ima više vrsta...ali nije moguće jer nije skinut sa auta.Može li se na neki drugi način utvrditi koji hladnjak odgovara npr.podaci iz saobraćajne I sl.  ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj sa ePer, pretrazi po VIN i pronadji OEM sifru hladnjaka koji ide na tvoj auto.

Ako se pretrazuje generalno za model, bez VIN, dobija se lista svih hladnjaka, pa se po verziji vidi koji ide na koju varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎09‎/‎11‎/‎2017 at 11:24 PM, voodoons said:

Po meni, najgori vid poslovanja koji je odomacen na našim prostorima. Dok se razvija, čini svakom, udovoljava, siri se posao.. kad to malo stane na noge, odmah druga priča.. šta nas briga, veliki smo, jedan kupac manje, dva-tri manje, koga briga, ima 6 i nešto miliona ljudi u državi... e tako se to ne radi u belom svetu...
nisam ništa kupovao od njih ali vidim da se procenat nezadovoljnih povećava eksponencijalno pa nešto kontam, ako mi zatreba nešto, potrazicu drugi izvor..


Sent from my iPhone using Tapatalk

istina .... Kaze mi "imam sedista za taj i taj auto", pitam jel moze neka slika na ovaj broj, kaze "moze" ... Evo "cekam" vec drugi mesec te slike ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaces i jos dva , a ako ih nazoves par puta i pitas sto su takvi i sta se desava - odmah te blokiraju npr. na kupujem-prodajem sajtu ........... na limundu su mi cak nasli nalog (cerkin - jer sam davno nesto uzeo i tu) i blokirali me i tamo za kupovinu :sick: , ha , ha , ha , ha a otpada pun ku....rac za fiata u ovoj zemlji - zao mi je samo sada sto im nisam na K.P. krnuo onda negativnu ocenu za onu razbijenu rucicu menjaca tj. vise za onakav odgovor u poruci koji sam dobio , ali nisam mogao posle tolike kupovine jer sam covek.

 

ja od kada vise ne saradjujem sa njima , progledao sam na oci -- nalazim delove jeftinije i sto narucim to i dobijem a ne nesto izakano i razbijeno.

a stvarno sam verovao da su drugaciji - jbg. ............... :wallbash:.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, bole-stilo.jtd said:

cekaces i jos dva , a ako ih nazoves par puta i pitas sto su takvi i sta se desava - odmah te blokiraju npr. na kupujem-prodajem sajtu ........... na limundu su mi cak nasli nalog (cerkin - jer sam davno nesto uzeo i tu) i blokirali me i tamo za kupovinu :sick: , ha , ha , ha , ha a otpada pun ku....rac za fiata u ovoj zemlji - zao mi je samo sada sto im nisam na K.P. krnuo onda negativnu ocenu za onu razbijenu rucicu menjaca tj. vise za onakav odgovor u poruci koji sam dobio , ali nisam mogao posle tolike kupovine jer sam covek.

 

ja od kada vise ne saradjujem sa njima , progledao sam na oci -- nalazim delove jeftinije i sto narucim to i dobijem a ne nesto izakano i razbijeno.

a stvarno sam verovao da su drugaciji - jbg. ............... :wallbash:.

Sto se toga tice bas su nemarni...Jednostavno imaju valjda mnogo posla i onda te iskuliraju samo tako.Zato je najbolje otici direktno. U slucaju da nesto ne valja urade zamenu i tu nema nikakvih problema.Vise puta sam uzimao delove tamo i u slucaju da nesto nije kako treba uvek su ispravili,ne mogu pola reci da kazem. A sto se tice cena ja koiliko sam video bas su povoljni u odnosu na konkurenciju... cak nekad spuste malo i cenu ako si uzimao ranije od njih ;) 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo i jedino iskustvo sa njima je bilo pre par meseci kada sam na facebook-u video akciju za instrument tablu za punta 2. Stigla je tabla sa neispravom kazaljkom za obrtaje. Obavestio sam ih da je deo neispravan nakon cega mi je receno da ce mi ponovo poslati drugu ispravnu tablu. Stigla je tabla koja jeste bila ispravna kojoj su bili polomljeni nosaci tako da sam morao opet da budzim. Nakon ovog negatvnog iskustva nemam nesto poverenja u njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari o kome pričate?

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam takvo iskustvo,pa mi čudno...Ima jedno 3 godine da kupujem kod njih i nemam niti jednu zamerku...


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, neshtry said:

Ja nemam takvo iskustvo,pa mi čudno...Ima jedno 3 godine da kupujem kod njih i nemam niti jednu zamerku...


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока
 

Nemam ni ja lose iskustvo ;) Zato sto uvek idem direktno tamo :stuart: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 4 automobila kupujem kod njih,uvek sve tip top.Neke stvari se i ne kupuju polovne.
Neke stvari ni nove nisu neke....
Uvek kocka

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedja ispao ok, trebao mi motoric serva.
Poslao mi pogresan pa sam otkrio tek kod majstora...da se ne bi mlatio kazem majstoru da nadje drugi.
Vratio sam motoric Pedji, i on mi vratio pare bez problema....ocekivao sam da nece biti tako, ali ispao je ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nameštao klimu u Puntu,on mi poslao 3 različita hladnjaka klime(kondenzatora) i ni jedan(po majstoru) ne paše,on kaže vrati,vraćam pare...ma uzeću nešto drugo...

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pusti....
Za Punta 1.2 8v 2001. (Moj je proizveden decembra 2001.,prva registracija 2002.),ima Magneti Mareli i Delco,pa plus šta dovate pod ruku i montiraju,znači po dva modela po marki....itd
Ufffff


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe, kao i Đuk - imao sam pozitivno iskustvo sa Peđom. Kupovali delove za ženomobil, ispalo da to nije bilo potrebno, uzeo neki drugi deo i vratio deo novca. Dakle, pohvale za Peđu. ;)

 

Kompresor klime za Fiat Mareu JTD nije isti za modele proizvedene 2000, 2001 i 2002 godine. U opticaju su razne verzije Denso i MM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto imam pozitivne utiske. Više puta uzimao kod njih i ja i brat. Pre sam preko kurira uzimao a sada idem direktno kod njih. Ne zato što je bilo problema nego što su mi sad praktično u komšiluku. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas bio pred kraj radnog vremena, kupio neke sitnice kopce za poklopac gepeka za Stila za drugara, kao i za sebe MF volan, spulne istog i jos neke sitnice. Doneli mi sve pred mene, ja probrao, uzeo sto treba. Gomila ljudi radi, sve je u brzini, ali na kraju krajeva je ispalo ok, ali mislim da je najbolje otici na lice mesta. I da, treba ispraviti broj ulice, nije 26 nego je 34.

Edited by dragvorl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od danas, 07.07.2018. članovi FLCS više nemaju popust na Fiat otpadu u Inđiji.

 

Danas prepodne sam im najavio jednog člana Foruma, i umesto uobičajenog odgovora (kao do danas), tj. odgovora tipa ''važi'', ''dogovoreno'', dobio sam odgovor da ipak moram da vidim sa Peđom da li ima popusta jer ''na Forumu imaju samo negativnu reklamu''. Odgovorio sam im da svako ima pravo da napiše svoje iskustvo (pozitivno ili negativno), a na njima je da odgovore, naročito ako možda nešto od napisanog nije istina. Složili su se da svako ima pravo da napiše, ali kažu da ''nisu hteli da se nastavljaju'', kao i da ''nemaju vremena za to''.

 

Rekao sam da nemam šta da zovem Peđu, već ću skinuti sa Foruma da ljudi sa FLCS imaju popust.

Naravno, sva napisana iskustva (pozitivna i negativna) ostaju na Forumu.

 

================

 

Pitao sam Google koliko je FLCS Forum relevantan kada ljudi kucaju u Google pretragu bilo šta što ima veze sa Fiat otpadom u Inđiji:

 

- u poslednjih 12 meseci oko 29.900 puta je neko u Google kucao neki pojam vezan za Fiat otpad u Inđiji, nakon čega je izašao i link ka FLCS Forumu. Od tog broja, 3.550 ljudi je kliknulo na link ka temi na kojoj smo, ka FLCS Forumu, odnosno njih 11.9%. Tih 11.9% je prosečan CTR, odnosno ''Average Click-Through Rate (CTR)''.

Međutim, prava vrednost CTR se vidi kada se zna koliki je prosečan CTR u određenoj branši, tj. koliki je prosečan CTR kada je u pitanju internet sadržaj npr. oko automobila:

 

CTR average.jpg

 

Kao što se vidi, presečan CTR je 2.14%. Dakle, imate npr. otpad, platite Googlu da prikazuje link ka vama u rezultatima pretrage, i na svakih 100 puta kada izađe link ka vama, imaćete 2 klika (2.14%).

 

Sada onih 11.9% CTR-a koji postoji na FLCS Forumu za relevantnu pretragu u konkretnom primeru, dobija mnoooogo više na težini. To je 5-6 puta veći CTR od prosečnog:

 

Screenshot_80.jpg

 

Naravno, ima na stotine različitih pojmova koje su ljudi kucali u Google u poslednjih 12 meseci, nakon čega im je izašao link ka FLCS forumu i to baš ka temi na kojoj smo. Za neke od njih imamo još bolji procenat, ali prosek svih tih više stotina pojmova je 11.9%. Evo par primera za neke od tih pojmova:

 

- kad neko u poslednjih 12 meseci u Google ukuca ''fiat delovi indjija'':

1.480 puta je to ukucano, 329 puta su ljudi kliknuli na link ka temi na kojoj smo, tj. 22.3% CTR.

Screenshot_38.jpg

 

- kad neko u poslednjih 12 meseci u Google ukuca ''polovni delovi fiat indjija'':

717 puta je to ukucano, 167 puta su ljudi kliknuli na link ka temi na kojoj smo, odnosno 23.3% CTR:

Screenshot_39.jpg

 

- kad neko u poslednjih 12 meseci u Google ukuca ''fiat otpad indjija'':

745 puta je to ukucano, 203 puta su ljudi kliknuli na link ka temi na kojoj smo, odnosno 27.2% CTR:

Screenshot_34.jpg

 

- kad neko u poslednjih 12 meseci u Google ukuca ''auto otpad fiat indjija'':

907 puta je to ukucano, 171 put su ljudi kliknuli na link ka temi na kojoj smo, odnosno 18.9% CTR:

Screenshot_35.jpg

 

...i tako sad ide još preko 200 raznih varijanti reči koje su ljudi kucali u Google, a sve one zajedno daju onaj zbir gore od 29.9k puta i 3.55k klikova ka temi na kojoj smo.

Bitno je da za ove pojmove za pretragu koje kuca najveći broj ljudi, CTR još veći.

 

Ne postoje pare koje mogu da se plate Googlu kako bi neko imao CTR od 15%-20% i preko 20%. I, umesto da se zato iskoristi besplatna tema na FLCS forumu (koja ima toliki CTR za ono što ljudi o tebi najčešće kucaju u Google), za komunikaciju sa ljudima, da odgovoriš i kada je nešto negativno, da se zahvališ na pozitivnom utisku, da rešiš lako i brzo svaki problem sa kupcima do kojih naravno da može doći...i da tako samo nastaviš da imaš sve više i više kupaca jer vide korektan odnos...umesto svega toga, ljute se jer je eto neko napisao nešto negativno. I, ''nemaju vremena''.

 

Google ne zanima što bilo ko nema vremena ili misli da mu nije važno da odgovara, on indeksira i daje linkove...a otprilike svaki peti klikne ka ovoj temi za one pojmove koji se najčešće kucaju o Fiat otpadu u Inđiji. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa njima je pozitivno, a opet sam stava da je nama iz Srema, NSa, BGa i ostalih mesta koja su na 50 km od Inđije - najbolje otići lično, uvideti stanje dela i izvršiti kupovinu, eventualno zamenu ako je deo neodgovarajući.

Poslato sa FIG-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje je isto bilo pozitivno 2-3 god. a sada je negativno jer ne trpe nikakve negativne kritike u zadnje vreme a grese kao i svi (kad im covek sve lepo dokumentuje) , a to sto se ljute je njihov problem.

 

ja sa njima ne saradjujem vec neko vreme zbog njihove blokade na k.p i na limundu ...........  :rofl:i hvala bogu nalazim delove svuda za fiata cak i jeftinije , kvalitetnije - znaci moze da se zivi i bez otpada u indjiji ................ :thumbup:.

 

nemaju svi vremena da idu licno u indjiju 50 km zbog nekih sitnica npr. od 1000 din. , tako da i ako npr. pogresis ispravi svoju gresku ako radis posteno (to vazi za prodavce a i za kupce) a ne da blokiras ljude po sajtovima ........... ;).

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

I bolje da je pogresan! 

Kupih kod njih utikac za jebeni vozacev pojas, poslase mi desni. Zvao ih, kazu poslalji sliku. Kao pa isti ti je za levo i desno sediste. Reko druze nije isto ne poklapaju se rupe, on kao za koje ti sediste treba, ja reko za vozacevo i na tome je ostalo. Nije hteo ni da predlozi da posalje deo koji mi treba, platio bi postarinu opet samo da dobijem ono sto mi treba al jok.

Cak i kad se otfikari ono cudo sto ulazi u sediste pored srafa, utikac stoji krivo i pritiska udara u plastiku centralne konzole i plastiku sedista, bukvalno se lomi. Negativno iskustvo sa njima i kod mene

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...