Jump to content
FAS Goran
stefanan

1.4 16v TJet motor - održavanje / iskustva

Recommended Posts

Pokušah da nadjem sličnu temu ali nisam uspeo, prilično malo ima o ovom motoru (osim par postova u temu benzin vs dizel)

Kakav je po pitanju održavanja?

Pošto je stilo prodat, traži se drugi auto a Grande punto je jedna od opcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dimitrijus

Forum je bio u offline modu rada 65 minuta. Od 17:55 do 19:00

 

@stefanan

Još je taj motor redak kod nas jer se slabo kupuju novi automobili. Zato može da dođe samo kao polovnjak. Za masovnost treba vremena, da padne cena autima koji ga imaju pod haubom.

Čitajući strane forume, ništa posebno problematično nisam video o tom motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

opšte stanje auta,pređena kilometraža.....

kao i za svaki polovan auto. Da taj motor ima nekih tipičnih fabričkih nedostataka već bi se čulo a nemački auto časopisi jedva dočekali da napljuju .

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je naravno primarno. Nego Me je zanimalo dal neko zna koliko su neke osnovne stvari tipa mali-veliki servis, svećice, ne znam sta se još radi na benzincima

Ima plivajući zamajac i turbinu, pretpostavljam da su cene ta dva slične ko za dizel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lik koji je kod mene u firmi bio na optici sa GPom sa tim motorom mi je rekao da je delove za veliki s. platio 100eur. Znaci kao i bilo koji takav motor, tj taj ccm atmo. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je fascinantno kako se taj motor jos uvek nije omasovio u Srbiji. A ne pravi se od juce, nego skoro vec punu deceniju. Cini mi se da je predstavljen 2005. a verzija MultiAir 2009. Kad ga nema ovde na forumu medju entuzijastima, mogu misliti kakvo je stanje medju ostalim Fiat vozacima sto se brojnosti tice.

Ja u sali napisah u temi o GP da se ljudi bespotrebno plase pojedinih komponenti ovog motora i da je pre svega zbog cene i odrzavanja klasicni 1.4 FIRE atmosferac dominatnan. A u sustini je prilicno jednostavan i pouzdan motor koji ima zupcasti kais (apropo pomenutog velikog servisa) a od komplikovanijih sklopova ima turbinu i plivajuci zamajac.

Interesovao sam se i za njega do pre 4-5 godina kada sam razmisljao o zameni Stila za Nuova Bravo. Pod brojem jedan su kod mene uvek dizelasi, ali ne bih se bunio ni da sam natrcao na neki ocuvan turbo benzinac. Najveca "mana" benzinaca je sto su ovde vrlo malo zastupljeni sto povlaci masu stvari, tu su dizelasi u ogromnoj prednosti.

Ono sto sam ja citao je da moze da bude problematicno - da IHI turbine znaju da prave problem, a da je Garett daleko pouzdaniji (ali je isao samo u jace modele). U Bravu je bila u pitanju IHI RFH3 turbina (sa wastegate). Mada opet sam misljenja da ako je auto ocuvan, turbo moze da traje ohoho - kvalitetno ulje, redovna zamena (podmazuje i hladi turbinu), normalno koriscenje (ne forsirati hladnu turbinu, posle "ziske" ostaviti je u leru da se rashladi)...

I ono sto se meni nije svidjalo na Bravu - T-Jet je bio uparen sa "cuvenim" GM sestobrzincem M32. Koji je imao problem sa lezajevima i cija zamena je prilicna klempa. Doduse, M32 je isao i na 1.6 MultiJet.

Ako nekoga interesuje mehanika, ovde ima vrlo lepo i detaljno fabricko stivo o T-Jet u Bravu: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Fiat/Nuova_Bravo/Fiat_NuovaBravo_1.4TjetEngine.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Ivan said:

Najveca "mana" benzinaca je sto su ovde vrlo malo zastupljeni sto povlaci masu stvari, tu su dizelasi u ogromnoj prednosti.

 

Slazem se i za ovo sto si napisao, a i za sve ostalo...nego tu^ je samo bitno da imas delova za veliki servis, i za vesanje, mislim sve drugo da ne bi trebalo da pravi problem kod samih kola, za mali ser. se valjda podrzaumeva da bar KIT, Euroauto, AP imaju uvek na stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Markedjani said:
Najveći problem je što taj motor ima direktno ubrizgavanje i tu klasičan sequent plinski uređaj ne mere.

 

 

Ja mu plin ne bih ni stavljao, potrošnja je skroz korektna koliko vidim na netu

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Ivan said:

Meni je fascinantno kako se taj motor jos uvek nije omasovio u Srbiji.

 

Uvoznici. Znaju prodavci polovnjaka ovde da ljudi traže što jeftiniji kilometar...bez obzira što je održavanje generalno malo skuplje za dizele.

Još kada kažeš prosečnom srpskom kupcu polovnjaka ovo što je @Markedjani napisao oko plina, tu se i ono malo generalnog interesovanja za bezince gubilo. Još sada benzin i nije toliko skup, ali svih ovih godina unazad je i kao gorivo bio skuplji od dizela. Zanimljivo bi bilo kada bi imali statistiku svih uveženih polovnjaka u SRB za poslednjih npr. 3 ili 5 godina...iznenadio bih se ako dizeli nisu jedno 75% :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/17/2016 at 0:45 PM, Markedjani said:

Najveći problem je što taj motor ima direktno ubrizgavanje i tu klasičan sequent plinski uređaj ne mere.

 

Nema direktno ubrizgavanje DI /GDI (ili kao dizel) u kompresioni prostor već indirektno u usisnu granu. 

 

zza1574.jpgzza1575.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da nema ali proverićemo i te navode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekajte, kada smo već kod plina, zar FIAT ne prodaje ovaj motor (120 KS) sa fabričkim plinom.. Ne vidim nikakav problem oko plina, bitno je da postoji mogućnost za ljude koji se odluče da ga ugrade naknadno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ivan.ik

Bejahu ubeđen da je GDI ubrizgavanje, čovek se uči dok je živ... ondak ne vidim razlog za bežanje od ovog motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...