Jump to content
FAS Goran
PeđaB

Fiat 500L - pokidane žabice plastičnog obruča kožice menjača

Recommended Posts

Poštovane Kolege,

Imam  500L nacionale benzinca, od oktobra 2013. Uglavnom sam zadovoljan i nisam imao nikakvih problema.... do sada.

Pre neki dan sam primetio da mi kožica menjača "landara", te sam odmah ustanovio da su pokidane četiri "žabice" od ukupno 6, kojima se plastični obruč kožice menjača pričvršćuje na konzolu.

 

Prvo, nije mi jasno kako se to moglo pokidati, zatim ne vidim ni jednu žabicu da je upala u podnožje menjača (što me navede na sumnju da žabice nisu ni postojale kod ugradnje, već da je nekako "uglavljen", neki neispravni fabrički obruč), a pošto imam produženu garanciju, odem do Stojanova, gde su slikali menjač i poslali u FAS. Odgovor od FAS-a je da ne priznaju garanciju. Inače taj plastični obruč je od neke najlošije plastike, ali u ovlašćenom servisu se menja samo cela kožica menjača, koja košta oko 5.000,00 dinara (mislim da je bezobrazno skupo, a i nemam potrebu da menjam celu kožicu).

 

Interesuje me da li slučajno neko zna gde može da se nabavi samo ovaj obruč, ili ukoliko je iko imao sličan problem molio bih savet kako da ga rešim, a da ne bacam 5.000,00 dinara.

Hvala Vam na odgovorima i ne zamerite na nespretnim formulacijama kao što je "Pokidane žabice plastičnog obruča kožice menjača", a da bih izbegao zabunu postavio sam slike pokidanog obruča.

Pozdrav, Peđa

 

20160307_160751.jpg20160307_160804.jpg

20160307_160812.jpg20160307_160926.jpg20160307_160939.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije naknadno ugradjivan neki alarm sa skrivenim dugmetom, obicno dugme stave tu negde :) ?

Identicno je reseno kao i na drugim modelima, a ta plastika je "fiatovski" kvalitetna. Tesko da ces nesto moci sam da resis na tom postojecem a da bude funkcionalno, jer je mala povrsina prianjanja, a prilicna poluga pri kacenju.

Kozice menjaca, rucice menjaca, itd. kostaju toliko i za ostale modele kod ovlascenih (slazem se da je preterano, a nazalost sve to ide samo u kompletu). Pokusaj po otpadima, Sabac pre svih, 500L se vec po startu prodaje nakotio i kod njih. Mozes da pokusas i kod Pedje iz Indjije, cene su smesne, samo ako je poceo da radi i L (062/554380). Tema o otpadima za ostale kontakte:

Cudi me da FAS ne priznaje garanciju, koje im je obrazlozenje (pretpostavljam da tvrde da je oko toga cackano van servisa)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam svima na odgovorima.

 

Ništa nije dirano naknadno, auto je takav kakvog sam ga kupio. Zato mi je to jako čudno da se desilo. A FAS ne priznaje garanciju sa obrazloženjem da produžena garancija ne važi za elemente enterijera (tako mi je usmeno preneto od strane ovlašćenog servisera).

Kontaktiraću otpade....pa ću videti.

Pozdrav i još jednom hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovane Kolege,

Imam  500L nacionale benzinca, od oktobra 2013. Uglavnom sam zadovoljan i nisam imao nikakvih problema.... do sada.

Pre neki dan sam primetio da mi kožica menjača "landara", te sam odmah ustanovio da su pokidane četiri "žabice" od ukupno 6, kojima se plastični obruč kožice menjača pričvršćuje na konzolu.

 

Prvo, nije mi jasno kako se to moglo pokidati, zatim ne vidim ni jednu žabicu da je upala u podnožje menjača (što me navede na sumnju da žabice nisu ni postojale kod ugradnje, već da je nekako "uglavljen", neki neispravni fabrički obruč), a pošto imam produženu garanciju, odem do Stojanova, gde su slikali menjač i poslali u FAS. Odgovor od FAS-a je da ne priznaju garanciju. Inače taj plastični obruč je od neke najlošije plastike, ali u ovlašćenom servisu se menja samo cela kožica menjača, koja košta oko 5.000,00 dinara (mislim da je bezobrazno skupo, a i nemam potrebu da menjam celu kožicu).

 

Interesuje me da li slučajno neko zna gde može da se nabavi samo ovaj obruč, ili ukoliko je iko imao sličan problem molio bih savet kako da ga rešim, a da ne bacam 5.000,00 dinara.

Hvala Vam na odgovorima i ne zamerite na nespretnim formulacijama kao što je "Pokidane žabice plastičnog obruča kožice menjača", a da bih izbegao zabunu postavio sam slike pokidanog obruča.

Pozdrav, Peđa

 

20160307_160751.thumb.jpg.1ea3617c554d74dbcf246e31d3156bfc.jpg20160307_160804.thumb.jpg.50c2b5e5d4d45f053e0793526f1486a5.jpg

20160307_160812.thumb.jpg.c8ebed2f4f8c3ca617a32c0fc2092ad4.jpg20160307_160926.thumb.jpg.f4ddbf522fc34bf47bf54abe0761003e.jpg20160307_160939.thumb.jpg.80da0fb0c42eaf01ba8d7c945203f1f2.jpg

Meni se isto desilo kad je bilo neko bas hladno jutro, kao da se ukrutila plastika i pomeranjem u rikverc doslo je do pucanja bas tih zabica(sad landara i nervira)!!! Nisam do sada nista preduzimao pa ako nadjes neko resenje javni.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma u produzenoj garanciji samo racunaj motor i menjac ostalo trazi sam.

 

Da se meni desilo ovo sa plastikom pomilsio bih da su deca skakala a eto, kvalitet plastike ne zadovoljava osobine plastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Bibi said:

Meni se isto desilo kad je bilo neko bas hladno jutro, kao da se ukrutila plastika i pomeranjem u rikverc doslo je do pucanja bas tih zabica(sad landara i nervira)!!! Nisam do sada nista preduzimao pa ako nadjes neko resenje javni.

Pozdrav

 

Odneo prsten kod dobrog plastičara, da na osnovu ove dve preostale žabice napravi one koje nedostaju. Čovek je napravio (valjda nalepio, nadogradio...ne znam šta je radio) i to je dosta dobro izgledalo, mada se on odmah ogradio da to teško može da uspe. Kada sam došao kući i pokušao da ga montiram, pri prvom pokušaju su sve četiri nadograđene žabice otpale.

 

Izgleda da će se ipak morati nabavljati polovan, originalni plastični prsten(ukoliko tako nešto postoji na otpadima) ili na kraju ipak kupiti kompletna obloga.

 

Pozdrav, Peđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem ti ja da ce tesko ici bilo kakva popravka (uvek sve sto mogu sredjujem sam), jednostavno ima premalo "mesa" za pouzdano resenje, a i ostatak obruca je istog kvaliteta. Cim ima jos ljudi sa slicnim iskustvom (bio sam ubedjen da je ugradjen ostecen), u tom slucaju je i nov deo onda upitno resenje...

I posle mi neko nesto kaze kad pljujem po "fiatovskoj" plastici (pogotovo na mestima koja nisu vidljiva, a rasturio sam ih gomilu i znam sta pricam), koji god model da je u pitanju... Nestrpljiv sam da pogledam Tipo hatch jer najavljuju (navodna) poboljsanja u kvalitetu enterijera.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro veče, da osvežim temu...
Ničim izazvano, pre par dana primetim da se kad menjam brzine cela kožica menjača pomera. Juče rasklopim i imam šta da vidim, od 6 žabica 4 pukle. Mozgao sam dva dana kako da popravim a da mi ne utiče na OCD, na vezice ili tako nekako, juče sam probao da upecam pincetom polomljene žabice, jednu sam izvadio, ali preostale 3 nisam mogao ni da vidim, a vađenje teško da bi prošlo bez skidanja centralnog tunela.
Elem, pošto mi ništa pametno nije palo na pamet, krenuo sam da zovem otpade, prva dva nemaju, treći kaže imam, 40e. Kažem aj slikaj da vidim je li ok, čovek se ne javi narednih sat vremena. Reko' aj da proverim koliko košta kod ovlašćenih prodavaca, kod svih košta tačno 46 €, niko nema na stanju, svi znaju da se menja ceo komplet, svima stiže za 10 dana, razlika je samo u kursu koji obračunavaju.
Pošto je Fićko baš dobar prema kućnom budžetu rešeno je da ga častimo originalnim delom, pa nek ide život.
Poručio kod Radulovića, drugar živi blizu pa će mi dobaciti kad stigne.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...