Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Čika MOMO

Fiat Stilo SW 1.9 JTD Dynamic

Recommended Posts

Poštovane kolege,

 

od nedavno sam na forumu, pa je red da Vam predstavim svoj porodični prevoz.

 

U pitanju je Stilo Sportwagon sa dobro poznatim 1.9 JTD motorom od 85 KW u Dynamic opremi, koji je na drumovima od 2004. godine.

Automobilom smo generalno zadovoljni, potraga je bila duga, na kraju pronađen u BP i kupljen od fizičkog lica. Ima sitnih ogrebotina od gradske vožnje.

U potpuno standardnom je izdanju i sve funkcioniše, trenutno na zimskom setu, pa nije baš za slikanje. Potrudiću se da kad otopli i stavim letnji set uradim nekoliko kvalitetnih fotki.

Ima 5 čeličnih felni na zimskom setu guma, i 5 alu felni 16-ica model Dynamic na letnjim Mišelinkama..

 

Trenutno imam jednu sliku prilikom kupovine, uhvatila nas je kiša, blato i sve moguće grozote, nemojte zameriti...

 

Pozdrav :D

Photo_8-25-15,_12_42_53.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cika Momo, SW skracenicu nam uzeli Alfisti, nama uvalise MW (MultiWagon), kontaju mi nismo sportisti. :) 
Sve najbolje sa Stildzanom, puno predjenih kilometara bez kvarova! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, izvini i Lybra ima skracenicu SW. :P

 

Odlican porodicni prevoz, takvog sam ja trazio svojevremeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cika Momo, SW skracenicu nam uzeli Alfisti, nama uvalise MW (MultiWagon), kontaju mi nismo sportisti.  

Sve najbolje sa Stildzanom, puno predjenih kilometara bez kvarova! 

Sta imas protiv Alfe ti? Da cujem?

Lep stilo. U zdravlje te sluzio, iako ti merak da ga zoves SW nema problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, hvala na lepim rečima i srdačnoj dobrodošlici :)

U saobraćajnoj mu stoji ovako : Stilo 1.9 JTD SW , pa ja samo prepisah ;)

znam da nije baš merodavan dokument ali piše :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna koliko panetna snajka je to na nekom salteru popunjavala/prepisivala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrodosao, da te i nadalje lepo sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane sa Stilom :D ..

Ivane sa Lybrom :D , upravu si, dva drugara imaju bmw f10 isto godište i motor, jednom piše samo 5- reihe, drugom 525D u saobraćajnoj ..

Evo i jedna fotka iz noćnih skitnji ;)

 

20151124_000006.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je i bio SW, pa je skracen. :D

 

Dobrodosao, u zdravlju da te sluzi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja tebi da pohvalim stila - jer je ekstra (felne dinamic 16-ske jel tako) , jesu lubenicari ali su lepi -- samo neka te sluzi dobro i pouzdano kao mene moj vec 5 godina. mazga je to ..... tako kaze moj ujak taksista. a ja sam se uverio da je to i istina za ovih 5 god. samo redovno odrzavanje i pici .......... :)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bole puno , održavamo ga tako kvalitetno da za švalerku nema mesta (novčano , prostorno ima ) :D  :)

Evo jedan pokušaj umetničke slike :D

 

Photo 8-25-15, 12 43 27.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo da osvežimo temu :)

 

JTD praši i dalje , sve se više volimo ..

U međuvremenu smo imali jedan mali peh, popustio cilindar kvačila, menjač ostao u 4-toj, kvačilo propalo, ja na vrhu Venca, ali u smeru koji mi ne odgovara :D... ništa, aj na šlep, pa nazad u NS .. novo kvačilo, cilindar, i kad se već sve radilo, čuveni zamajac, pošto je sve bilo fabrikana .. 

Došlo leto, montirali felne i mišelinke koje su došle sa njima..

Pre par dana odrađen veliki servis sa svim remenicama, jer je znao da zapeva kao cvrčak na paljenju :)

Zamenjeno i prelivno crevo , nažalost ga ima samo ovlašćeni servis al ajd ..

Odrađen servis klime, zamenjena prednja desna poluosovina cela ( od menjača do zgloba, i od zgloba do točka ) , zadnja leva kugla , sajle ručne, zadnji sileni, prednji stabilizatori itd itd itd ..

Usput smo se i registrovali , i uzeli i delimični kasko ( stakla ) :D

Ono što me je ubedljivo najviše nerviralo jeste greška sijalice zadnje tablice, iako su obe svetlele, a koja je nedavno rešena, prilikom ugradnje zadnje kamere ..

Ništa lepše nego CHECK OK !

A usput smo ubacili i 2DIN multimediju i uvezali sa kamerom, dodatan ulaz za USB provučen u kasetu za hlađenje :)

Sve oko elektronike odradio čuveni Orlić sa Telepa 

 

Ovo je ukratko godinu dana od kada smo ga kupili. Krajem ovog meseca mu je rođendan ( po fabrici i Eperu ) :D:D:D 

 

Evo par sličica, moram odvojiti vreme pa napraviti lepše..

 

Od estetike još da zamenim volan za kožni  ( kupljen ), i nađem lip prednjeg branika, imam sva tri šuspleha ali je mnooogo lepši sa fabričkim lipom

 

 

 

PicsArt_08-13-06.29.46.jpg

20160929_205700.jpg

20160929_174053.jpg

Edited by Čika MOMO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas lep, neko ce mozda da kaze da je dosadan u karavan, sivoj varijanti sa dynamic felnama, ali meni se bas takav svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala, pa da klasika dynamic je ceo :) razmišljao sam da li staviti blade 17, ali ove rupčage ..hm .. 

voleo bih još ugraditi onaj prokin uređaj duga kao DRL, i xenon h7 ali R varijantu  .. ili skupljati za projektore pa odraditi full

Otom potom .. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

guramo dalje ...od bitnijih stvari, urađen mali servis , shell ultra + ufi filteri 

sređen mikroprekidač na gepek vratima .. sa zimom je počeo sve više da baguje, i da otvara na kraju samo na ključ .. pa je i to rešeno, sad je kao na touch :D 

od estetike sitno .. nađoh silikonsku futrolu za ključ, sad smo crni, nismo plavi :)

takođe zamenjen obruč volana za kožni, daleko lepši osećaj u rukama u odnosu na plastični

ubačena POLCAR kadica za gepek .. savršeno se uklopila 

iii da, ubačen novembarski update mapa za navigaciju sa 3D prikazom objekata, uglavnom po centrima gradova :) 

pošto nemamo garažu, uveče se pokriva ceradom ..

evo par sličica ...

 

20161205_181723.jpg

20161129_112525.jpg

20161202_215655.jpg

20161202_215708.jpg

20161212_190427.jpg

20161029_081048.jpg

20161029_081255.jpg

20161029_120236.jpg

20161029_120415.jpg

20161030_184553.jpg

20161212_190640.jpg

20161029_120308.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kako sam uzeo stila sw imam problem ssa senzorom zadnjih vrata ne prijavljuje mi da su zatvorena i ako jesu skidao sam i čistio sve proverio kontakte i ništa pa bih molio kako da rešim proble m odnosno kako si ti to rešio hvala

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...