Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa vi pisete da se salta ko benzinac od 850cm3 . Da ide dobro, saltala bi se na 1800-2000rpm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, MS PK said:

Dal je moguce da toliko ne ide?

Objektivno se može izraziti samo u ciframa, kroz ubrzanje od 0 do 100, 0 do 160 i slično, kao i kroz međuubrzanja, nebitno u kom prenosnom odnosu.

Po mojim merilima NE IDE! Ako autu treba 15.4s do 100km/h on ne ide. To su cifre. Nekome ko je seo iz raspale lade ili keca učiniće se da ide. Meni koji sam vozio brava koji je išao oko 8s do 100 ti automobili ne idu. Može da ide i 14, 13, 12, 11 sec, isti mi je vrag, to ne ide. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi ko sta ocekuje,meni je za posao sasvim ok.Ko ocekuje nesto drugo,a ne prevozno sredstvo,Idea nije dobar izbor.Ide ona sasvim ok za svoju snagu motora,nista spektakularno,ali ne bih mogao da kazem da ne ide.Verujem da bi ova moja(potpuno ispravna i sa realnom kilometrazom) dobila dosta poluispravnih i zapusenih dizela koji se kotrljaju gradom( a ispravnih po misljenju vlasnika)..Meni je Idea za posao fenomenalna! Mala potrosnja(jezivo bitna stavka na taksiju) jer 2.5-3.5 litre razlike na dnevnom nivou,pravi ozbilju razliku na mesecnom.Jeftina registracija,lanac,malo ulja,nije skupa za odrzavanje,lepa kabina sa dosta prostora i ako ne deluje tako spolja.Za posao i kao prevozno sredstvo odlicna.Za nesto vise od toga bas i ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si lepo rekao :)

Ovo je moje iskustvo od jutros (iz moje teme):

 

Mogu reću da sam (skoro) dostigao duševni mir, stiskao auto ili ne, on za mene ne ide, tako da sam (skoro) prilagodio stil vožnje. Evo jutros sam ispao iz zen faze, preko gazele neki čiča u polu UE table davi, nikoga nema 100m ispred njega, a on vozi 40 u desnoj traci. Pizdim, psujem, žena kaže šta se nerviraš. Ostavim ženu na stanici kod Sava Centra, i ladno stignem matorca posle pumpe, i u kružnom toku ga isečem i odem ispred. Ali to je silovanje, razvlačenje do 5000rpm, nema tu nekog ubrzanja, može da se desi da ne uspe neko ubacivanje i onda kabum, tako da to i ne radim.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, MS PK said:

Pa vi pisete da se salta ko benzinac od 850cm3 . Da ide dobro, saltala bi se na 1800-2000rpm :)

Sta to ide dobro ako ga saltas na 1800-2000rpm? Mozes ti nju da saltas na 1800-2000rpm,ali to bi bila prava penzionerska voznja,klasicno ometanje u saobracaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, MS PK said:

Ide- mislim vuce :D

zajebavas sam Mico,ide Idea sjajno i dobro za svoju kubikazu i koliko ima konja,sjajan i stedljiv motor

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, silenci said:

zajebavas sam Mico,ide Idea sjajno i dobro za svoju kubikazu i koliko ima konja,sjajan i stedljiv motor

Ide kako za koga. Ako pređeš sa 140KS Brava na Ideu, ide kao bicikl. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve ima svoju cenu,naravno jaci auto ide bolje,eto cesto vozim pasata od 140 nemackih konja,ide kao avion,al meni je musa zabavnija za voznju,

moze da ide do 150,taman,vise i netreba

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, MS PK said:

Dal je moguce da toliko ne ide?

E, stvarno ti motori moraju da se voze kao benzinci, da bi išli. Imam na poslu Dobla od 90 KS, ide samo kad ga šaltaš na 3000o/min. Do 2200 je mrtav auto.  Uslovi vožnje su katastrofalni, često auto ne može da dostigne radnu temp. jer su kratke relacije. Mali 1.3 mjet od 90 ks često izbija na 9lit/100km.

Kad se vozi u visokim obrtajima, ide baš lepo i skače k*o jarac, zbog kratkih brzina !

 

 

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, silenci said:

sve ima svoju cenu,naravno jaci auto ide bolje,eto cesto vozim pasata od 140 nemackih konja,ide kao avion,al meni je musa zabavnija za voznju,

moze da ide do 150,taman,vise i netreba

 

 

Ne vidim ništa zabavno u automobilu sa prednjom vučom i 70 konja. :-) To je prevozno sredstvo, napravljeno da malo troši i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ako pise na samom radiju mp3,podrzava,a ako nepise onda samo audio cd,

a to sam i ja vidjao plavo J  na ideama,al ne znam u cemu je fora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plavo J je pravi multijet, ti bez plavog J su sa brizgaljkama kao kod Alfe JTDm, 4 ciklusa ubrizgavanja umesto 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta pričaš ti? :D

 

Plavo J znači da nema DPF. Od sredine 2006. godine, FIAT je u određenu seriju 1.3mjet modela ugrađivao DPF, a neke serije su prolazile emisione testove i bez njih, e te serije imaju J plave boje na natpisu, a ove sa DPF-om bi navodno trebale da imaju crveno J... Za ove skroz niklovane ne znam, verovatno prva serija, pre tih zavrzlama sa filterima... To bi, barem po pravilima trebalo da bude tako, da li je i kod vas tako ne znam, ili se neko igrao sa značkama :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od sada da mi kazes dobar dan, dobro veče, ja se izvinjavam pa onda pisi post 😂😂😂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za bar 3 Ideje koje imaju plavo J,a ispod su 2006 godista tj. 2004 su..Logicno bi bilo da imaju skroz niklovanu znacku onda.Rano je to za dpf ako su krenuli sa njime od 2006..Znaci sa mojom 4 komada sa plavim J,nisu valjda svima izmenjane znacke? Ne kazem da @Vule nisi u pravu,ali nema logike da su 2004 obelezavali nesto sa cime su krenuli od 2006? Drugar ima 2008 i kod njega je obicna niklovana znacka,a ako su sa time krenuli od sredine 2006,onda bi on trebao da ima plavo ili crveno J...Sada sam skroz zbunjen?

Logicnije je mi je ovo sto @nenad kaze(ne kazem da je tako,jer ne znam),ali suvise su zbrkali te znacke i pre 2006 godine...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam lepo napisao, a ko ne veruje neka istrazi malo.

Zao mi kad Vule nije u pravu a zaleti se ko vo u kupus 😂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad kazem da 1.3 mora da se vozi kao benzinac ljudi se cude, ali kad se zaleti ide. Kod mene sa duzom 5-om hvata 170 ko od sale i moze jos malo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...