Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

1 hour ago, nenad said:

Ja sam lepo napisao, a ko ne veruje neka istrazi malo.

Zao mi kad Vule nije u pravu a zaleti se ko vo u kupus

 

Znači hoćeš da kažeš da su neki primerci Ideje 1.3mjet iz 2004. godine bili "pravi Multijet" (šta god to značilo) a neke serije iz 2008. godine lažni Multijet? Ovo s Alfom veze nema, kod Alfe se zna razlika, prvobitni JTDm 16V 140HP (2003-2005) je bio jedna priča, naredni JTDm (2005+) sa 120 i 150HP (8 i 16V) druga priča, sa drugačijim pritiscima, usisnom granom...

 

Može li neki link ka tom tvom istraživanju ili će opet da prođe samo sa tvojim tvrdnjama? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjet iz 2003/4 ima 5 ciklusa ubrizgavanja, od 2008me su izbacili mjet II, sa 8 ciklusa ubrizgavanja.

Mrzi me da se raspravljam sa nekim ko googla i prepisuje ovde a ja te stvari znam godinama...

No, nebitno, objasni@Vule svima koja je razlika i sta kako radi, nemam ja problem sa tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te opet lepo pitam - kako objašnjavaš činjenicu da su Ideje od 2004. do 2008. imale različite značke, sa plavim J i bez plavog J? Šta si sad rekao, 4 ciklusa ubrizgavanja ima "ne-pravi" multijet (opet mi nisi objasnio šta znači multijet koji nije pravi) a 5 ciklusa ima "pravi" multijet? Kako onda neka Idea iz 2004. ima plavo J, ona iz 2005. recimo nema, pa onda opet 2007. ima a 2008. nema? Zar postoji sve vreme pravi i lažni multijet pa se nasumično ugrađuju u razne automobile? I kako to povezuješ sa Alfama kad se ovde priča o 1.3? Ne tražim ja od tebe da se raspravljaš sa mnom, samo hoću to istraživanje, da i ja nešto konkretno saznam iz proverenih informacija koje navodno poseduješ, jer sve što sam ja na internetu našao o obojenim slovima na značkama su razlike u DPF filterima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebali vas pravi i lažni 1.3mjet od 69ks, zar je bitno. Moj nema ništa, ni katalizator (ja mu presudio), ni dpf. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da malo ozivim temu..U principu nista novo..Idea i dalje perfektno sluzi! Presao 6000km od Avgusta po gradu(uff :( )

Trenutna potrosnja po bordu 5.3lit,cep nisam merio.

U medjuvremenu ugradio strob za treci stop(da me neko ne stigne otpozadi)strob.png  Sutra cu da zakacim snimak,kako to izgleda kada kocim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra stvar - u tih 1-2 sekunde ne moraš da posežeš za sva 4 nego se koncentrišeš na situaciju ispred sebe. ;)

 

Koliko te je koštalo i gde si uzeo strobo-relej (može i na PP)? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da osvezim malo temu.

Proslo je godinu i mesec meseca kako se ja i Idea druzimo.Za tih godinu dana taksiranja uradjeno je sledece.Tri mala servisa,viljuske(Tejovic),plocice,nosac donji(koska),zamenjen lanac sa lancanicima i sada za koji dan menjam diskove i plocice(Uzeo Delphi set),nekoliko sijalica i to je to.

Skoro,pa redovno odrzavanje...Preslo se skoro 30.000km gradske voznje za to vreme.Apsolutno sam odusevljen rentabilnosti automobila.Potrosnja po bordu ide od 5.1lit do 6.2lit(vrlo retko),cep varijantu nisam merio.

Imao sam i jedno manje cukanje,ne mojoj krivicom.Lik je izlazio u rikverc iz prolaza izmedju zgrada i preko cele trake zavrsio u mojim vratima.Sve je sanirano u roku od par dana i uradjeno je stvarno odlicno...Nastavljamo druzenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka cast,bas si dosta presao bez problema,i tu se vidi kakav je kvalitet Idea Musa automobila i koliko su pouzdani

koliko su te uzasle viljueske kod Tejovica,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viljuske dolaze sa kugom i silen blokom-30e komad...Lanac i lancanici skf 9200 u Gazeli -15% popusta za taksi.

 

IMAG2415.jpg A danas se montira Delphie set plocica i diskova 

IMAG2472_1.jpg

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha sjajno,bez greske,ja cu morati na proveru trapa pa ako bude problema da se srede viljuske

Delphi je sasvim ok marka,ja sam prosle godine stavio Meteli diskove i Valeo plocice i sasvim dobro rade posao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je verovati ovom Italijanskom sajtu..Kilometraza moje Ideje na zadnjoj registraciji u Italiji..Ako je ovo Revisione registracija :)

 

iDEA.png

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je kupljen sa 142.000km,tako mu je i bilo stanje,ali ja apsolutno ne verujem u km sat.Sada me je ovo iznenadilo...Iskreno ocekivao sam mnogo vise,a njavise me cudi kako je taj automobil sa takvom kilometrazom zavrsio u Srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigli u medjuvremenu stikeri sa bliskog istoka...

 

Takodje stigle i canbus led pozicije.Na jakom suncu se naziru tackice u faru dok kada nema sunca izgledaju i vide se bas dobro...Nisu me organi reda zaustavljali do sada zbog svetala..

 

IMAG2487.jpg

IMAG2523.jpg

IMAG2525.jpg

IMAG2499.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se upisem u temu,od nedavno ponosni vlasnik Idea 1,3 multijet,iz 2004..,u startu htjeo benzinsku verziju,al nisam nasao zadovoljavajucu,pa na kraju uzeo dizelsku. Posto mi je vecinom gradska voznja,zadovoljava sve moje potrebe,mada sam odradio i par putovanja,neke silne brzine i ubrzanja i nisam ocekivao,mali veliki gradski automobil,pun opreme,ne trosi previse,za sada sam zadovoljan,imao za sada intervenciju na alternatoru,kad je riknuo,prvo iskljucio volan,pa sam u startu cvikao da nije volan,odradio alternator,remen,i spanere,sad sve ok,kad legne plata vozim ga kod majstora,da ga pregleda detaljno,da se sredi ako jos sta ima... Ne otvaraju se vrata prtljaznika na centralnu,znam riknuo relej,valjda im to mana,ali ono dugme  za vrata prtljaznika na daljincu odradjuje posao..,relej o tom,po tom...  Malo bagovit cd uredaj,zna se sam upaliti,al sam mu dohakao izgleda u podesvanjima,sad se ne pali sam od sebe..  Misiim za auto te starosti,i ko zna kolike kilometraze,mada pise na satu 192 000km,sve radi.....,cak i vise nego sam ocekivao..

 

Pa drustvo,druzit cemo se,nadam se da cu uspjeti saznati od vas sta me interesuje,ali i nekog upoznati...,pozz..  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...