Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dellas

BMW 330d Vol.2

Recommended Posts

Mislim da sam ga vec predstavio pre neki dan ali novi forum nesto divlja :)

 

Ukratko...vracam se dva broja dole, kod mene je cesta ta varijacija sa 3 na 5 i obrnuto .

 

Ono sto se ne menja to je 3.0d 184ks 390NM uparen sa manuelnim menjacem, vec treci auto sa tom kombinacijom iz mog iskustva dobitnom, spoj performansi zvuka izdrzljivosti i ekonomcnosti, u tom odnosu je jedan od boljih :thumbup:

 

Ima i svojih mana naravno, a li nadam se da ce sto bolje posluziti. Sto se tice poredjenja sa peticom, nema poredjenja. Petica je petica , trojka je trojka, svaki je u svojoj klasi to sto jeste i tu prica staje. Zelis komfor i udobnost zajedno sa performansama uzimas peticu, zelis performanse i okretnost i ne zanima te ima li mesta iz tebe uzimas trojku i to je otprilike to. Moj problem je sto ne znam sta zelim... :)

 

Da se vratim malo na auto,

 

godiste je 2000

oprema malo jaca nego kod predhodne trojke, a naravno slabija od petice: Xenon, style 44 17", Sport sedista, MF, Park.senzori, Tempomat i jos ponesto.

 

Da ne duzim evo par silka, planova ima pa cemo videti...

 

image_0a40013254a80edc525eb0db3b37fa61b1

image_6a53d69aca85738c2177dfb33edeb4b334

image_656d9081ae90fa274a9eb25f3fa3a97599

image_ac9b4c9c22f48e5b16f9503877e654902a

image_dedb95e24c5ece5beb38f9e05cd06cfd26

IMG_20160302_224906.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas izgleda onako ko .....zver.U zdravlju da se navozas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa po meni, sve su trojke lepe zavrsno sa ovim E46

Upravo...

Pa po meni, sve su trojke lepe zavrsno sa ovim E46

Upravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, skydive11 said:

Mogu da zamislim kako leti to u e46 :D

 

Ide lepo, ali sto staje to je posebna prica :) Diskovi su 325/320mm dok su na peticama bilo e60 ili e39 ispod 298mm iako su teze. To je nesto sto najvise volim na ovim 330 modelima.

 

 

2 hours ago, Rile_bg said:

da ga nisi na mirijevu uzeo? :)

 

Nije sa mirijeva, barem ne u poslednjih godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna opasna masina, svaka cast :-)

Evo sad ce skoro 20 godina od predstavljanja e46-ice, a auto i dalje izgleda prelepo. 

Jedina "mana" je sto nije kupe. :-) :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije mu neka mana, inace retko sam se vozio u e46, ali secam se prvog utiska kad sam seo u karavana, sedi se nisko i imas utisak kao da si u pravom sportskom autu, a ne u karavanu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon prvih 1000km u njemu utisci su :D 

 

Da ga ne ureknem, ali auto je stvarno odrzavan po PS-u, ima servisnu od 2008 sta je sve promenjeno mogu samo da skinem kapu prethodnom vlasniku. Odrzavan je u BMW servisu Radic od 2008 pa na ovamo.

 

Inace, auto je kupljen nov u Srbiji, to nisam ni znao kad sam ga uzimao , prva reg u Srbiji 12.2000 :lol:

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matori cestitke...

Nasao si koji motor zelis da teras,jos samo da nadjes sasiju!

Moram da probam taj 3.0 u toj sasiji,5-icu sam vozio,ide dobro,a ovo mora da ide kao lud!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svracali smo malo kod dr Pirketa da malo ulepsamo zadnji kraj...

 

dosli smo ovako

IMG_20160326_175905.jpg

IMG_20160405_142239.jpg

 

pa je dr nesto merio :)

IMG_20160405_143357.jpg

 

I na kraju je ispalo ovako...

IMG_20160405_153943.jpg

IMG_20160405_154124.jpg

 

P.S. Usput sam montirao i ajkulicu pa sad sve to izgleda ovako (malo je prljav auto...)

IMG_20160405_160659.jpg

IMG_20160405_160917.jpg

 

 

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo cevi nema zvuka :)

 

Na petici sam imao brutalan zvuk , trojka ima drugacije cevi i manje zvuka moze da se dobije skidanjem ili promenom lonaca. Ali sestak je pa se i ovako cuje za moj ukus lepo i dovoljno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako služi i šta (možda nešto posebno) gledati kod ovog auta i ovog motora pri kupovini...

 

Kakvi, koji i čiji su im automatski menjači? Ako može par saveta, bio bi' ti zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno nisam azuran izvini na ovako kasnom odgovoru :)

 

Kod ovog motora samo jednu stvar treba gledati, a to su dizne, osetljive su na lose gorivo ne previse, ali znaju da izdaju. Treba izbeci one koji "krekecu" auto mora da se cuje kao benzinac na leru. Potrosnja je manje vise na nivou 1.9 ili 2.0 motora kod drugih vozila, a performanse jako dobre.

 

Automatski menjaci su odlicni, imaju dve varijante GM i ZF iskreno ne znam koja je kod kog motora ali znam da su menjaci jako jako izdrzljivi, jedino potrosnja ide 2l gore.

 

Sto se samog auta tice, treba gledati limariju tacnije rubove  i krila, to im je mana. Podizaci takodje nisu jeftini i neka sitna elektronika, abs senzori/modul, ventilator klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druzenje sa ljubimcem se nastavlja, gazimo nekih 15-16 hiljada km zajedno, da ne ureknem nije bilo kvarova prilikom kupovine su pregledane dizne i zamenjen je jedan ulozak, a ostale su samo kalibrisane i ociscene i takodje je zamenjen ventil turbine. 

 

Pripreme za zimu se privode kraju namontirane nove gume, kupljeni nov antiifriz , ulje sa svim filterima i separatorom uljnih para kao i nove plocice, ostaje samo da se zamene. Ulje kao i do sada Divinol 5w-40 odlicno mi se pokazalo na ovim motorima.

 

Sad samo cekamo sneg :)

IMG_0326.jpg

IMG_0327.jpg

IMG_0328.jpg

IMG_0329.jpg

IMG_0330.jpg


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na simbolicnih 330k km ode u druge ruke. Uzeo sam neki te de ji za svrckanje pa cu se uskoro vratiti bavarcima verovano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...