Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Morace supruga da odluci, njen auto, a i ja sam malo pristrasan...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/11/2019 at 11:59 AM, hibi011 said:

Samo bih dodao na ovu diskusiju o uštedi goriva kada je S&S upaljen. Da se ne lažemo taj sistem je pre svega zbog emisije štetnih gasova, smatram da mu je to primarna funkcija usled sve većeg angažovanja na očuvanju životne sredine, a ne zbog uštede goriva :) 

Samo je problem što ne znaju da automobil više zagadi životnu sredinu dok je u samom procesu proizvodnje u fabrici nego li što zagadi dok se vozi bio euro 3,4,5 ili 6. 

A tek što jedan vulkan izbaci štetnih gasova više nego sve fabrike na svetu itd, nego da ne idemo dublje o emisiji štetnih gasova inače nema kraja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jedna vecernja sa plavom munjom, nisam mogao da izdrzim a da ga ne uslikam, nekako mi je bas izgledao fotogenicno...
Inace, imao sam problem sa Evom, doduse minoran ali volim kada na automobilu sve funkcionise a mozda i zatreba nekom...
Radi se o maloj pregradi na vrhu konzole koja ima poklopac. Problem je u tome sto kada se plasticni zub, koji omogucava otvaranje pomocu opruge, polomi, poklopac ne moze vise da se otvori. Postoji elegnatno i jednostavno resenje koje ne zahteva skidanje i vadjenje citave plastike sa sve nosacem navigacije. Probusi se mala rupa na mestu zuba i stavi se vezica koja simulira taj zub. Neprimetna je a poklopac ponovo dobija svoju funkciju. Sutra cu uslikati kako to sve izgleda pa moze da se stavi i u DIY odeljak ili gde god admini smatraju da ce pomoci postovanom kolegijumu...

 

saq011.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preparkiravao sivi, pa sam prilikom vracanja i uslikao plavi.

Inace sam vec prilicno mator pa u skladu sa tim i vaspitavan da ne bacam djubre po ulici, ne pljujem, ne dobacujem na ulici...i  izmedju ostalog ne zauzimam nepotrebno dva ili vise parking mesta...:D

Eto, taman se ponadam da ce neko pohvaliti trud oko automobila, kad ja tamo a ono medjutim...:D

Imas na prethodnoj strani i fotografije kako inace na tom istom parkingu parkiram oba automobila, mada je pola parkinga uvek prazno pa bih mozda mogao malo i da se bahatim...ali ipak necu, da mi ne predje u naviku...

Edited by Lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas 10 minuta obilazio, dvojica komšija drži neregistrovane krševe (aktivno razmišljam da ih prijavim, da odnesu), a jedan je ostavio auto na dva mesta. Uzevši da ukupno imamo jedva 20... Razumeš zašto prvo primetim gde je parking mesto. :D

 

Uzgred, ta plava mi je najlepša boja na GP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prijavio dva automobila koja su bez tablica stajala 6 meseci i jednog su odneli odmah a drugi je stajao jos mesec dana pa su i po njega dosli. Ajde da ima mesta za parkiranje pa bih razumeo ali u prenatrpanom gradu biti toliko bahat...

Odvezes auto kod nekog sa dvoristem ili do sela i tamo ga parkiras ili ga prodas celog ili u delovima, ali drzati ga komsijama godinama ispred nosa a znas da se ljudi muce da nadju mesto, to ne ide...

Sto se boje tice, neverovatno je da sam, kada smo uzimali taj auto, u Deltinom salonu video sporting verziju u ferari crvenoj...Ja u ormanu bukvalno nemam ni jednu crvenu stvar, sto se garderobe tice, i stvarno nikad ne bih ni pomislio da ce mi se auto svideti u toj boji, ali je izgledao spektakularno...i ja sav egzaltiran zamolim prodavca da mi isporuci auto u toj boji ali je ona bila rezervisana samo za taj najvisi nivo opreme...i tako uzmem ovog plavog, posto smo vec imali srebrni auto, rekoh aj da promenim malo, i tu se opecem, naravno...

Divna boja ali za odrzavanje katastrofa, isprlja se 2 sata nakon pranja...

Zato sam sada kad smo uzimali Eva jurili belog, sa panoramom izgleda stvarno fantasticno ali je izleteo sivi u extra opremi pa smo ga pazarili, mada je i ta boja zahvalna za odrzavanje...

Edited by Lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve razmišljam - Nije komšijski... valjda će ih uskoro pomeriti... Jedan stoji od Nove godine, ovaj drugi još pre toga. Registrovati ih prema ovim novim pravilima neće, nema šanse! A mesta nam fali....

 

Što se boje tiče, verujem. Vozi sam crni auto, i rekao - nikad više! Bonus, leti je u srebrnom neuporedivo manje vruće.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Smireni said:

Ja sam danas 10 minuta obilazio, dvojica komšija drži neregistrovane krševe (aktivno razmišljam da ih prijavim, da odnesu), a jedan je ostavio auto na dva mesta. Uzevši da ukupno imamo jedva 20... Razumeš zašto prvo primetim gde je parking mesto. :D

 

Uzgred, ta plava mi je najlepša boja na GP.

Isto i kod mene na parkingu a ima ukupno 10 mesta :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najzad montiran nosač za cvike. Moralo je da se skida nebo i da se ubacuju metalne žabice u koje se nosač šrafi. I ovom prilikom se zahvaljujem kolegi forumašu Milošu na pomoći oko skidanja neba i ustupanju garaže...
Inače sam iskoristio priliku da zamenim i gumicu ispod antene koja je propala od mladosti pa je morala biti promenjena da ne bi ulazila voda...

 

saq010.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8.2.2019. at 6:55 PM, Lufti said:

... / volim kada na automobilu sve funkcionise a mozda i zatreba nekom...
Radi se o maloj pregradi na vrhu konzole koja ima poklopac. Problem je u tome sto kada se plasticni zub, koji omogucava otvaranje pomocu opruge, polomi, poklopac ne moze vise da se otvori. Postoji elegnatno i jednostavno resenje koje ne zahteva skidanje i vadjenje citave plastike sa sve nosacem navigacije. Probusi se mala rupa na mestu zuba i stavi se vezica koja simulira taj zub. Neprimetna je a poklopac ponovo dobija svoju funkciju. Sutra cu uslikati kako to sve izgleda pa moze da se stavi i u DIY odeljak...

 

Ima li ovoga u DiY ili si zaboravio  :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Lufti said:

Najzad montiran nosač za cvike.

Ovo neki aftermarket? Koliko repa?

Gledam takodje da ubacim nosac u Sportaka, samo sam pikirao OEM... Ni kod ovlascenih nov nije skup, nekih 20-ak evrica. Jedino sto i na Bravu mora ta dodatna plocica ispod neba, u koju se srafe torx-evi koji ga nose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postupak je bio isti, dodali smo metalne šnalice u koje smo usrafili nosač. Samo što smo morali duže šrafove da stavimo. Nosač je sa Fiat 500l
A koliko je kolega@Lufti platio to ne znam :-D

 

b6b8941a6cbdeeadeec7eb273dfd72c1.thumb.jpg.a33512b2da964993bc8fcbe0b53835f5.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjena slika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nosac je originalni sa 500L, ali pase sve i na grandea, kao sto rece kolega. Zaboravio sam koliko je tacno kostao posto sam uzimao vise delova odjednom pa je sve zajedno i placeno...

Sto se tice poklopca ostave za sitnice na evu, ostao sam duzan sliku. Ukoliko je taj zubic sto ga drzi polomljen, na njegovom mestu se izbusi rupa i provuce vezica. Odlicno resenje, sve radi kao i pre:

 

saq009.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrefilo se da budu jedan pored drugog, osetio sam potrebu da ih ovekovecim...

 

saq006.jpg

 

 

Edited by neshaoct
postavio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...