Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Taj spojler je bio suvise ekstravagantan za moje poimanje estetike...
Ovaj je taman kako treba, mada sam se dvoumio izmedju njega i abarth varijante...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh da uhvatim danas okruglu cifru ali mi se nije dalo...Posle 12 godina, 200 000 km bez kvara na motoru...za respekt...2be20bd7afcbb53442a3fa273df3901a.jpg

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon par meseci trazenja, uzet ženomobil, malo drugačija zverka u odnosu na plavu munju: Punto Evo 1.3 mtjd 84KS, 2010. Skoro u full-u sto se opreme tice ali nista sto ne moze da se naknadno ugradi. Bitno da je lepša polovina srecna i zadovoljna (za sada...)...
Ja sam licno egzaltiran, ali to je manje vazno. Za sada par slika, trebalo bi uskoro da se radi veliki servis i pretresanje svega pa cu detaljniji opis dati posle...64862e40089867f2ea52eee82985ad2f.jpg49f664c9574cba7c3e112901152557e3.jpg7580e9d81ed634eafd91a251b7e9a3c0.jpg2a9d0b3fb0561a1507fb2e246ae35d40.jpgab2c496a853e0f7887f5c9ef88ae63fb.jpg9a9136065e4de4ca31664c136bd2dbd8.jpgb8b3867d13c2cf319156662cca9378c0.jpgbad6bd35fd914cf1a7c5f6455b8f1b41.jpgaf66476b2da740a1f4011b849353a041.jpg5c0be382a90265b7996c87cfea4ec205.jpg1c2d397cf2a88ec3ff11de3c9a0d8b1f.jpg44155d4c1ef7939cab8d2d172f54ee6e.jpg9b8747bb552ccb59c2c5e4f022fa447e.jpg

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobra oprema!:unworthy:

To je bio uslov prilikom kupovine, da ima sto vise opreme...ogromna je razlika u odnosu na klot verzije ( ja najbolje znam...), kao da se vozi auto više klase...

 

Elem, plava munja je dobila jos jedan upgrade:

 

612045f4f98e69d8e98a1382e74f857b.jpg5e0173f2da01e3ff5215b63589f9796e.jpg

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

 

Ugradio sam led osvetljenje u kasetu sa kontra prekidacem tako da se svetlo pali kada je kaseta otvorena a gasi prilikom zatvaranja, jednostavno a prakticno resenje...

 

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

 

 

 

A uskoro sledi ugradnja jos jednog detalja, u pitanju je drzac naocara za sunce koji ce biti instaliran na mesto rukohvata iznad vozeceve glave...

Inace, drzac je transplantovan sa 500L-a i fituje savrseno na grandisku, sa unutrasnje strane je gumiran tako da ne moze doci do ostecenja naocara...

Sad bi trebalo iseci rupe u nebu i usrafiti ga u lim...f3a10574d244b5681283dfe087077892.jpg256a4b0d20b279ba418f60ac81b6eeee.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siva strela i plava munja...

Sto se sivog sokola tice, odradjen veliki i mali servis, remont dizni i ciscenje egr-a, usisne grane i otklonjeni jos neki sitniji mehanicki problemi. Auto sada ide odlicno, presli smo vec nekih 2000 km i potrosnja se ustalila na 6,5 l/100 km. S obzirom da stalno iskljucujem start/stop sistem jer nisam jos kupio odgovarajuci heavy duty akumulator, ici ce potrosnja jos dole. Auto se lako vozi i sve funkcionise kako treba (da ga ne ureknem)...

Interesantno je da je Blue&Me podesen na italijanski jezik (iako je auto iz Holandije) i kada se telefon upari cita poruke na srpskom sa italijanskim naglaskom, stalno joj zadajem nesto sa č, đ, š da procita pa se slatko ismejem, skoro kao nova A klasse-a...:D

S obzirom na nivo opreme, u odnosu na plavi auto, kao da se vozim u visoj klasi a i svako ko je seo u auto se oseca prijatno...

Sto se kozmetike tice, zamenio sam mat poklopce retrovizora za sjajne crne, cini mi se da je to bolja opcija jer se slazu sa panoramom...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, lufti said:

S obzirom na nivo opreme, u odnosu na plavi auto, kao da se vozim u visoj klasi a i svako ko je seo u auto se oseca prijatno...

S obzirom na trenutnu prilicnu ponudu i raspon cena kod Fiata, uvek kazem da je steta za relativno sitnu razliku ne uzeti auto sa dobrom opremom i jacom motorizacijom. Totalno drugaciji dozivljaj jednog istog modela.

3 hours ago, lufti said:

S obzirom da stalno iskljucujem start/stop sistem jer nisam jos kupio odgovarajuci heavy duty akumulator, ici ce potrosnja jos dole.

Ne racunaj na neku primetnu ustedu, bar iz mog iskustva na vise vozila. Moderni motori trose samo par dl/h u leru. Mizerna usteda za stalno akanje auta paljenjem i gasenjem, rad svih potrosaca sa sve svetlima samo na akumulatoru i arcenje i losije punjenje istog. Pogotovo ako se auto vecinom vozi po gradu... Kod mene je to sra*e uvek prvo na redu za gasenje cim se motor startuje, a planiram da vidim da li dijagnostikom moze automatski da se ubije po paljenju ili da bar pamti zadnju zadatu vrednost. Inace, ako ti je akumulator slab ili ispraznjen, ne moras da gasis S&S na dugme posto ce u tom slucaju javiti da je sistem Unavailable zbog punjenja akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Pug 508 S/S sistem je aktivan ovisno o stanju akumulatora. Ovisi o akumlatoru, temperaturi motora, temperaturi u kabini (ako je leto upali motor zbog klime ili zimi zbog grejanja) to sam za sada pohvatao...

Inače ne BiH se složio oko potrošnje od par decilitra na sat. Mislim da se radi o dobroj litri. A po gradu se za dva sata vožnje nakupi dobrih 20 minuta stajanja i to kada nije gužva.

 

Ja sam protivnik tog sranj. ali gotovo da sam promenio mišljenje s obzirom na cenu goriva. Ušteda u gužvi nije zanemariva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.0 TDi od 140ks, pumpa dizna, troši u mestu 0,5l/h. Šta mogu da uštedim sa start/stop sistemom? Pa skoro ništa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na novijim vidjam i po 0,4 l/h.

Ako bas idemo u sitna crevca, to je 57-63 din/h. A na kraj pameti mi nije da tako gledam situaciju, ne bih koristio S&S ni da trosi puno vise. Jednostavno mi smeta to konstantno akanje sklopova ili strecanje kada treba iznenada ostrije da krenes. Neka motor meni lepo prede i radi to sto treba, ionako srecom nemam toliko teske gradske guzve.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9.1.2019. at 12:14 PM, marko.jovanovic said:

2.0 TDi od 140ks, pumpa dizna, troši u mestu 0,5l/h. Šta mogu da uštedim sa start/stop sistemom? Pa skoro ništa. 

Druže teško da troši samo pola litre,da je tako taksisti nebi gasili naftarice dok stoje na stanici.Meni je realnije bar 2 litre na sat za svaki motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to samo deluje baš malo,ja nisam merio da znam. Burazer je taksirao sa pasatom 5,5 oko 130 konja 1.9 .Zimi vožnja plus grejanje na stanici nikad ispod 12 l i više,zato sad vozi na plin.Potrošnja 12-15 l isto zimi pasat 1.8 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dach@ said:

Druže teško da troši samo pola litre. Meni je realnije bar 2 litre na sat za svaki motor

Meni to samo deluje baš malo, ja nisam merio da znam.

Za vozila koja ne ocitavaju trenutnu potrosnju na boardu, lako moze da se prati dijagnostikom, preko parametra "Fuel Consumption" (doduse nije ukljucen na ovoj slici):

IMG-e4e8473741933ec848064b22ede9581c-V.jpg.7f0f14f8930409d23d18fec575c53391.thumb.jpg.0e855e1006ddd459e1771b91944723a9.jpg

 

Na oba nacina dobijaju se vrednosti koje pominjemo, par dl/h...

A i gledajuci zdravom logikom, normalnom voznjom magistralom (prosek brzine 60km/h) moderni dizeli postizu opusteno oko ili nesto preko 4l/100km. Sto mu za tih 1h voznje dodje oko 2,5l nafte.

Tako da ce poprilicno tesko :) u leru ostvariti toliku potrosnju po satu koju ocekujes (identicnu nezahtevnoj voznji magistralom).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/8/2019 at 7:16 PM, lufti said:

Interesantno je da je Blue&Me podesen na italijanski jezik (iako je auto iz Holandije) i kada se telefon upari cita poruke na srpskom sa italijanskim naglaskom

Prebacimo ga na engleski za minut :)

 

On 1/8/2019 at 10:23 PM, Ivan said:

Kod mene je to sra*e uvek prvo na redu za gasenje cim se motor startuje, a planiram da vidim da li dijagnostikom moze automatski da se ubije po paljenju 

Kod mene je to isključeno, mada je to uradio prethodnik :)

Inače da se malo nadovežem na temu Start and Stop sistema. U firmi imamo službene FIAT 500L, na nekoliko modela taj sistem je redovno pravio probleme i prijavljivao greške, a auto je ulazio u safe mode. Kola su nova iz salona tako da su ljudi iz ovlašćenog servisa otklanjali te greške i defekte u sistemu, ali problem se vraćao nekoliko puta...

I jedno lično iskustvo vezano za S&S, ove godine, put na more, Opel Vivaro BiTurbo, na pola puta do Grčke motor pali grešku na S&S sistemu i ulazi u safe mode. Agonija u pola noći na sred autoputa, a pred nama još 500 km! Nakon ne znam koliko km i kraće pauze greška se ugasila, ali motor opet ulazi u safe mode sa istom greškom na S&S jedno 150 km pre destinacije. Kada smo stigli na odredište pravac u servis gde su problem naravno rešili, ali bilo je neviđeno jeb***nje :veryangry:

 

                   

Samo bih dodao na ovu diskusiju o uštedi goriva kada je S&S upaljen. Da se ne lažemo taj sistem je pre svega zbog emisije štetnih gasova, smatram da mu je to primarna funkcija usled sve većeg angažovanja na očuvanju životne sredine, a ne zbog uštede goriva :) 

Edited by hibi011

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, hibi011 said:

Prebacimo ga na engleski za minut :)

Zgodno je da je Blue&Me na engleskom najvise zbog glasovnih komandi (izuzev ako neko nece da "prica" sa autom na prethodno definisanom jeziku :)).

A imamo proceduru update-a detaljno objasnjenu u odgovarajucoj temi, sa sve potrebnim fajlovima, ako nekome zatreba.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Ivan said:

A imamo proceduru update-a detaljno objasnjenu u odgovarajucoj temi, sa sve potrebnim fajlovima, ako nekome zatreba.

Ja sam se tom temom i vodio, a dopisao sam i svoje iskustvo obzirom da sam to uradio baš skoro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, pa to ti je prosto! Ako udjes, kajaces se, ako ne udjes, kajaces se

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...