Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Elem, clan sam foruma od 2012. i mislim da sam vec nesto pisao na ovu temu ali nisam okacio slike...

Radi se o penzionerskom modelu (idealan za pocetnike, nema potrebe za restrikcijom snage od strane roditelja), ne preporucuje se izlazak na Ibarsku magistralu i slicne putne pravce, dakle, samo grad i auto put (samo desna traka, razume se :lol::lol:) 1.2 65KS

Pa kako naslov kaze...

Da pocnem od pocetka, te slike prvog dana kupovine kacim sutra :D, to bese 2006. Italijan u drustvu cehinje, doduse pet godina starije:D

 

zza500.thumb.jpg.da63ad6ec40df211d1ce24azza501.thumb.jpg.461c86a3d5525f5adaa710bzza502.thumb.jpg.f0c5eb28deb853ca9d0b835

 

Inace, sad shvatam da iako se svakodnevno druzim sa grandisom, nemam slike doticnog iz skorijeg vremena...

Bice uskoro ispravljena i ta nepravda...

 

zza503.thumb.jpg.af1b3ad0323370536507286

 

ovo je sa prvog grandisinog povratka u njegovu domovinu, odmah nakon brezane, bese 2010. Ne znam ko se vise radovao, on ili ja...

 

zza504.thumb.jpg.7f129e9d10220f2d807744a

 

na sred dvorista parkiran auto, deda izlazi iz garaze u rikverc, pun gas... Nakon toga kraci izlet do Sapca, razgledanje lokalnih znamenitosti i vracanje sa plavim suvenirom od 50 eura...

Sad mi je smesno ali tada...

 

zza505.thumb.jpg.9d6439b41dd6182c066105bzza506.thumb.jpg.5993abdd0bfc4df9ede40cazza507.thumb.jpg.12ceb17dcc04a28af532618

 

nakon par godina je dosla na red i ugradnja klime... Oni koji su iskusniji ce primetiti i sportska sedista...

 

zza508.thumb.jpg.20e291457833ce060064e6a

 

pa sportski cajgeri... pa menjane dioda... pa ugradnja tempomata... sportskog volana sa komandama (koje svetle:))

 

zza509.thumb.jpg.7e8a2ba29b6388ead3752e9

 

pa sam skoro skapirao da u vozacevom sedistu postoji i lumbalna podrska, te je pao i fabricki naslon za ruku zbog prekidaca za istu...

 

zza510.thumb.jpg.3bdad1b87609c75826c93e1

 

a pre dva meseca su pazareni i aftermarket farovi od kolege forumasa Eda koji su pre neki dan prosledjeni kolegi forumasu Yuhici radi daljih radova u vidu bixenona i keramicke zastite. Uskoro opsirnije i na tu temu:D

 

zza511.thumb.jpg.a65d07c61c6347ef5e8964b

 

a uskoro ce se raditi i presvlacenje table u belu boju...

 

zza512.thumb.jpg.ba90bfb5f4168e45a7f3374

 

I tako je grandisa izmenio licni opis za ovih desetak godina druzenja poprilicno, ali mi je pruzio toliko nezaboravnih trenutaka da jos uvek nemam zelju za rastankom...

Za sada toliko od mene...

Edited by neshaoct
popravio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 god voziti isti auto i biti zadovoljan...komentar je suvisan :clap:

Svaka cast na svemu uradjenom,ovo sa klimom se bas retko ko uradi da ubaci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, i dalje mi je grande najlepsi u toj klasi, cak i od eva, mada moram da priznam da su mu stopaljke lepse (i njih sam ugradio:D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast na poslu naknadne ugradnje klime, to maaaaalo ljudi uradi kada sazna koliki je ustvari to posao....- sad mogu i da vide na slikama. :):thumbup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala!

Bilo je to ozbiljno planinarenje! Najbolje od svega je sto je toliko profesionalno uradjen posao da kada se podigne hauba, niko ne primecuje razliku u odnosu na fabriku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast kolega.

Možeš li napisati koliko je koštalo to zadovoljstvo ugradnje klime?

Čisto da imamo kao orijentir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćeš li napisati koliko je koštalo to zadovoljstov ugradnje klime?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:P:P:P

 

Šalim se!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam obecao, prvi dan grandise, direktno iz salona:D

Interesovanje je bilo poprilicno, posto sam medju prvima uzeo auto, secam se da su me zaustavljali u voznji da pitaju jel to taj novi punto:lol:

 

IMG_4058.jpgIMG_4062.jpgIMG_4066.jpgIMG_4059.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo i svezih fotki, taze danas...

 

IMAG1286.thumb.jpg.48de9b58d3d6fff3a4df4IMAG1293.thumb.jpg.2d04d8e52d024e3f6e43cIMAG1294.thumb.jpg.ebabd0b5fab6fcb8c1d4e

 

na prvoj se vide prekidaci ventilacije, le diode je odradio drug forumas MajstorMica i ja mu se ovom prilikom zahvaljujem jos jednom! Sad sve svetli plavo (bice i nocnih fotki).

Na drugoj su evo stopaljke...

A na trecoj sportski enterijer...

Ne bi ga ni majka prepoznala:D ali vredelo je svaku paru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

gde nađe cajgere sa belom pozadinom?

ja ih 5 godina tražim.

i to još sa matrix displejem..... Jel ti sve radi na njemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Sapcu, naravno... Kod Race, naravno...

Sve radi, naravno...:D

Sada toga ima dosta ali ovaj sa matrix display-em je jakoooo redak, tj. ja ga jos nisam video kod nekog drugog.

Da stvar bude jos ludja, nisam ga licno birao vec sam zamolio druga da mi ga donese. Kaze, pokupio ga je sa neke gomile, prasnjavog...

Mojoj sreci nije bilo kraja kad sam ga video:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde dosta???

Daj nabavi meni običan sa belom pozadinom.

Ubih se tražeći a koga god u Srbiji pitam kažu da to nisu ni videli!!!

Ovaj matrix ekran je redak da ga je apsolutno nemoguće naći a ti ga ubodeš! Svaka čast na radovima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazovi Ljubisu iz Sapca 063/ 238 839. Sada ima aktuelan oglas za enterijer sportinga, pitaj jel ima cajgere od njega a ako nema nek skine sa istog automobila...

Dragan iz Sapca ide stalno do Italije 066/ 062332 ili 064/ 2169990

Pedja Indjija, prodaje enterijere ali kapiram ako ga lepo zamolis....062/554380

Nikola Omoljica063/289350

Moj savet je da okrenes sve koji imaju nesto od grande-a, cesto ne stave sve u oglas a slike jos slabije, ja sam tako svasta pronalazio;)

Lepo im objasnis sta ti treba i oni to nadju, ako te ne mrzi idi do Sapca, ako neko prodaje sportinga, das svoje cajgere uz doplatu, uglavnom hoce da izadju u susret, idi do Race u Dobric i vidi sta sve ima (cesto ni sami ne znaju sta imaju, kad sam ja isao to je bilo kao dete u poslasticarnici)

 

Nisam imao ni daljinsko zakljucavanje, samo centralnu bravu pa je i to u jednom trenutku odradjeno... Kljuc od mladjeg brata:D

IMAG1295.thumb.jpg.31487a588b64d3338b39e

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi kod Race u Dobric??

Gde je to?

Sad ću ih sve redom zvati! Bio sam u Šapcu par puta i nisu imali i kao teško da će i da bude tako da sam i odustao od njih!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobric je mozda 10km od Sapca, pogledaj na planplus-u. Kad udjes u Dobric, sa leve strane je hala, pitaj, svi znaju...

Ako nadjem cajgere, kupujem ih na nevidjeno i odma saljem:D

Ima dosta otpada i u Loznici i sa one str. Drine, u Bijeljini...internet je cudo...

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupuj odmah! Samo neka su sa dizela i da su do sredine 2008 godine naravno od sportinga sa belom pozadinom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moj cajger je sa dizela, moze da se stavi i sa benzinca, nema veze, radi, jedino je problem sa obrtomerom, ako namestis skazaljku na nulu u leru ako nije isti obrtni moment onda se ne gadja ali se brzo naviknes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš li kakvu informaciu u vezi struje i godišta?

Ja sam čuo da su nešto menjali od sredine 2008 godine tako da verovatno nisu 100% kompatibilni.

Kako si kilometražu namestio? Jel sa Km tool?

Sa FES I MES om može samo da se poveća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta u vezi struje i godista?

Nema tu velike mudrosti, nakacis na auto i odmah vidis jel moze ili ne...

Drug mi je to sve povezivao i namestao tako da iskreno ne znam kako se to radi...

Nadji prvo cajgere pa cemo da resavamo dalje...

U principu sve moze, zavisi samo sta sve treba da se menja, ja sam zbog mf volana menjao i spulnu i  body i zice do radija...

Za cajgere je bilo jednostavno, samo zamena od 15 min....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...