Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Kuvalja

Sms prevara?

Recommended Posts

Stigla mi poruka sa mojim brojem tablica sa broja +447500863329 da mi je istekao parking koji naravno nisam ni platio. U parking servisu kazu da nisu oni i da je moj android verovatno pokupio virus, kako neki virus moze da zna koji je moj broj tablica a da sa ovog telefona nisam nikada placao parking?

Da li iko ima predstavu o cemu se radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja, ovo su ti pokupili broj tamo gde si radio registaciju.

Sada koriste neki ekstremni SMS servis za slanje obaveštenja.

 

I ja sam dobijao takve poruke od agencije Forsaž.

Takođe,

u Macuri su mi pokupili broj i registaciju (išao kod njih neko crevo da mi zamene).

Poslali su mi SMS kada mi je isticala registacija da dođem kod njih da registrujem

 

zza491.thumb.jpg.c650ee32aebfba5538db77c

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joshi ali ovaj broj nema veze sa tehnickim, cak sta vise ne vidim poentu ni smisao ove poruke, nema nikakva reklama, jedino ako se sad od mene ne ocekuje da pozovem taj broj ili odgovorim porukom pa da me odvale racunom za telefon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne zovi ti taj broj niti bilo sta samo ga stavi na blok,mislim da ako bi to pozvao da bi dobio poprilican racun.

Joshibeast je postavio sliku kako izgleda kada te neko obavesti sa tehnickog.Mora da sadrzi ime firme i normalan broj telefona,mislim na repoznatiljive broje nase mreze.

Poruka kao tvoja ne sadrzi nista jer to je je verovatno virus onaj sto kazu pecanje zovnes i najebes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uffff bas sam se zbunio da sam tek sada procitao REGISTRACIJA a ne PARKING, moja greska. Ali svakako su mi sad iz vip-a rekli da ne odgovaram na takve brojeve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja šta ti je sikama ? Neće da mi igraju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt Kuvalja...kakvu zbuDnju unosis :D citam neveruem kako ... a posto si rekao parking, ja tako i procitao...

3 minutes ago, ivan.ik said:

Kuvalja šta ti je sikama ? Neće da mi igraju.

 

 

 

 

On 2/25/2016 at 2:05 PM, Milutin-NS said:

***AVATARI***

Bili su prvo na 90 pixela, default po novom. Pa smo ih da ne bi bili potpuno minijaturni povecali na 130x130...tako da ako su vam avatari sada "mutni", iseceni i ne izgledaju kako treba, postavite ponovo i bice sve ok

Odjava.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi jasno ni kako sam ja procitao parking, pukao sam skroz jos jedna Y mi pobegla ispred nosa :D

.ik nisam ni primetio a nisam ni znao dok Milutin nije objasnio.

Sto se mene tice moze da se obrise cela ova tema....

Moram opet da menjam dilera :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dve varijante:

Regularan sms poziv, samo je za bulk sms iskorišćen neki jeftini strani servis i sve odrađeno traljavo.

Duga varijanta je prevara.

Neko je došao do podataka o registacijama (haknut neki teh. pregled ili agencija koja čuva podatke sa saobraćajnih)

Mislim da bi u tom slučaju napad bio odrađen malo sofisticiranije.

Najbolje bi bilo da pozoveš mesto gde si radio registraciju i da pitaš da li su oni slali

Pa ne može da se briše bre,

tek sam sada upao u detektivski mod :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

E za to mi radimo na stari način.Pošaljem pismo na adresu mesec dana pre i gotova svar kulturiška.Kakvi telefoni i zajebancije....adresa i pismo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina prava istina: :D

 

Kada kao firma (ili pojedinac nema veze) hoćeš da šalješ mnogo SMS-ova onda "kupuješ" SMS-ove kod firmi koje se time bave, oni ti daju neku njihovu aplikaciju u kojoj ti uređjuješ svoju SMS poruku kao i spisak brojeva na koje bi slao i klikneš i onda njihovi serveri rade dalje. 

 

Kada kupuješ te SMS poruke imaš opciju da biraš da li hoćeš da primalac vidi samo naziv koji si ti odabrao (na primer kada ti stigne SMS od pošte o prispeloj pošiljci umesto broja piše POSTA) ili će pisati neki ovako random broj (na primer Porsche Ada kada šalje SMS podsetnik o zakazanom servisu ili kada METRO šalje nešto AKCIJA AKCIJA!!!). 

 

Dakle, u konkretnom slučaju "neko" (može biti agencija za registraciju, osiguravajuća kuća i sl) je negde upisao tvoj broj, a prilikom kupovine SMS-ova izabrao je ovu drugu opciju. Malo jeste nejasno zašto nije pustio malo i reklamu, ali možda konta da ćeš doći kao i prošle godine na isto mesto :)

 

Ovo kod joshi-ja je neko to radio "ručno" sa svog broja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misterija je resena onog trenutka kada sam skontao da pise registracija a ne parking o.O

Tada sam odma skontao da je verovatno agencija gde uvek registrujem auto, pa sam ih okrenuo i jesu oni ali im nije jasno kako ne pise njihovo ime umesto tog broja, pa sam onda otisao kod njih da registrujem auto (kad su vec zvali) i pokazao im poruku, kazu da ce morati da zovu tog nekog ko im je to sve organizovao...

Brisanje teme sam spomenuo zato sto sam skontao da nije nikakva sms prevara, nego je problem bio u meni sto nisam sve ni procitao nego video uskoro istice i br tablica...a posto u zadnje vreme me vija neki maler odma sam se isparanoisao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dve varijante:

Regularan sms poziv, samo je za bulk sms iskorišćen neki jeftini strani servis i sve odrađeno traljavo.

Duga varijanta je prevara.

Neko je došao do podataka o registacijama (haknut neki teh. pregled ili agencija koja čuva podatke sa saobraćajnih)

Mislim da bi u tom slučaju napad bio odrađen malo sofisticiranije.

Najbolje bi bilo da pozoveš mesto gde si radio registraciju i da pitaš da li su oni slali

Znači ipak nisam za bacanje.

Porefih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na kraju o čemu se ovde radi ?

Vidim pominju se neke Y psilonke koje beže .................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...