Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sule_sporting

Fiat Grande Punto 1.3 MJet 90 - skočili obrtaji u leru nakon puštanja kvačila

Recommended Posts

Pozdrav svima. Pre nepunih mesec dana sam kupio Grandea. Sve je bilo ok do sinoc. Sinoc sam ga malo nagazio (oko 180km/h) i sve je bilo ok i onda sam usporio da bih skrenuo na raskrsnici kako sam nagazio kvacilo i izbacio iz brzine tako su skocili obrtaji na 2000 o/min i ako nisam pipao gas i onda se smirilo ali mi je auto malo "cudnije radio" . Nastavio sam da vozim i onda na sporednom putu do kuce gde vozim prvom brzinom i gde mi je trenutna potrosnja bila uvek negde oko 11-12 l tada je bila 25l i tu se zakucala i nije mrdala,parkirao sam u garazi obrtaji normalni ali se osecalo podrhtavanje i nakon nekog kraceg vremena se i ot smirillo,da li neko mozda zna sta je u pitanju,prikacili smo ga na dijagnostici i svi parametri su u redu sem turbine koja na 3000 o/min puni 100 mg ili kako vec vise od zadate vrednosti pa ne znam koji mu je djavo

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče lanca, kad dotraje, počne da čvrka (kao da udaraš metal o metal). To ćeš lako da ustanoviš, ako ne sam, ono kod prvog mehaničara koji se razume. Nije to

baš kvarljiva roba kod njih. Što se potrošnje tiče, oštrom vožnjom zaboravi na mnogo malu potrošnju. To je auto koji je idealan za magistralni put (ako govorimo o 

potrošnji). Meni u nekoj kombinacii od predgrađa do Novog Beograda pokazuje oko 5,3 - 5,4 l (bez divljanja). Sa tvojim prvim problemom nemam iskustva, ali ono što

sam se uverio jeste da imaju ponekad neke veštice, koje traju kratko i same od sebe nestanu, a objašnjenja su raznolika. Na primer, masi ljudi se desilo da upali auto i

gotovo nijedna lampica ne radi na tabli. Posle dva, tri paljenja - gašenja, lampice se vrate same od sebe i više se problem ne ponavlja. Biće ovde sigurno nekoga ko

je imao bar približno dešavanje tvom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onako,sto se voznje tice neka voznja do 100-110 km/h. Provalio sam i ja da voli magistralu,to mu je melem za dusu. Sta znam,vozio sam pre ovog Punta 1.2 16v isto sa sest brzina samo sto je onaj imao tng i ono ljudi moji nije bilo normalno kolko nije mnogo trosilo,oko 5,5-5 l plina pa verovatno dok se priviknem na ovu potrosnju bice mi sve cudno,hvala ti u svakom slucaju! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...