Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
jure

Fiat Stilo / Nuova Bravo - Naknadna ugradnja fabričkih parking senzora

Recommended Posts

Pretrazivao sam forum po ovom naslovu i nisam nasao nista slicno u vezi naknadne ugradnje fabrickih parking senzora na Stila .

Mene konkretno zanima ugradnja senzora na karavan iz 2004. godine posto imam instalaciju od bodija do zadnji stopaljki,nabavio sam centralu zvucnik i senzore sa kablovima do centrale.Ono sto mi je nepoznato je nacin na koji su sami senzori pricvrsceni u branik t.j. da li senzofi imaju neki adapter u vidu prstena koji lezi u braniku a senzori u adapteru-prstenu.Molim forumase koji imaju Stila sa fabrickim senzorima a koji su iz nekog razloga skidali zadni branik i imaju neke slike ili iskustva u vezi istog problema podele ga na ovoj temi.

Posto sam na poslu i ovo pisem sa telefona preko tt. i imam problem sa kacenjem slika preko istog pisanje cu nastaviti kasnije.Ako sam otvorio temu na pogresnom mestu ili je duplirao izvinjavam se i molim administraciju foruma da je smesti na mesto ili sta već da uradi sa njom

 

1ac293c73f8e0fc532622697046ca43b.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server / naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ima adaptere koji drze senzore,a adapteri su vareni za branik,a ti bi trebalo da imas ocrtano na zadnjem braniku unutra sva 4 adaptera.Ako te zanima da kupis adaptere javi se na pm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li mogucnost da ih vec imam sa zadnje strane branika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hitno mi je potrebna pmoć forumaša koji voze Stila MW.

Upravo sam skinuo zadnji branik na Stilu karavanu ( veoma lako i brzo ),hteo sam da ugradim fabričke parking senzore ali na braniku sa unutrasnje strane nema oznaka gde bi trebalo da bušim isti.Molim članove koji imaju riginal senzore na karavanu da mi posalju sliku položaja senzora u braniku i da izmere rastojanje od senzora do senzora i visinu na koju su postavljeni u braniku.Auto mi stoji raskupusan a sutra bih trebao da idem na put pa mi gori pd nogama.

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jesam baksuz sada i kisa pada a rekose suncano vreme temperatura 30 stepeni

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko ja znam, na 3v i 5v su rupe vec izbusene ispod lajsne. A za karavana po slikama sa gugla bi trebalo da stoje ispod lajsne malo, najbolje ti je da kucas na oglasima domacim stranim stilo karavan sa senzorima pa da vidis otprilike gde stoje.

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rupe sam izbusio po slikama sa googla, mislim da nije bas 100% pogodjeno , je bar 99%.

Slike cu kao i proces ugradnje opisati kasnije.

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ajde da pitam i za parking senzore. Stilo 1.9mjet 2006god, nemam parking senzore ali me zanima da li auto ima recimo izvode za parking senzore? Ako nije u toj opremi koja ima senzore da li svaki auto ima izvode za to pa se ugradjuju fabricki na recimo moj auto?
I ako to nije slucaj, da li su pouzdani naknadno kupljeni parking senzori i koji su ok? Koliko kosta ugradnja otprilike? Ja sam iz NS pa ako je neko to radio,ako moze neki predlog. Hvala

 

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kvazarija

Pitanje je prebaceno u postojecu temu o naknadnoj ugradnji fabrickih parking senzora. Iznad je samo slika iz ePer (obican elektronski katalog delova), a detaljne seme, opis rada i procedure (ako te zanima) mozes da pronadjes u eLearn, koji imamo okacen i na forumu: 

 

 

Sto se aftermarket varijanti tice, takodje je poprilicno pisano po forumu, najvise o klasicnim ultrazvucnim. Ugradnja je relativno lagana, a sto se kvaliteta tice - otprilike koliko para, toliko muzike, mada ima Kineza koji sasvim korektno rade. Veza moze biti zicna i bezicna, a pored ultrazvucnih, imas i varijantu elektromagnetnih, za koje su komentari "od-do". Evo teme i o njima:

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima, kratko vreme vozim Bravo 2012 1.6mjet 105ks pa bi hteo da dodam neke detalje.

 

Prvo pitanje mi je vezano za PARKING SENZORE koje bi hteo da ugradim. Zanima me da li postoje senzori koji se vezu na zvucnike automobila/radio (gde mogu da ih nadjem i koja je cena).Drug autoelektricar mi je predlozio da uzmem neke sa eBay sa malim zvucnikom kao ove sa LINKA .

 

Hvala svima unapred na odgovorima!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@stefanpop00

 

Parking senzori se ne vezuju na zvucnike automobila.

Ovo sto si okacio su najobicniji aftermarket parking senzori. Napon za centralu se uzima sa rikverc svetla, a centrala je vezana za svoj zvucnik i ultrazvucne sonde koje idu u branik. U ovoj varijanti samo sa buzzerom (bez ekrancica), imas ih i kod nas za duplo manju cifru od ove na linku. Pored ovih klasicnih ultrazvucnih, postoje i varijante bezicnih ultrazvucnih i elektromagnetni (ciji nisam bas neki pobornik).

Mozes da pokusas i ugradnju fabrickih - treba ti opet centrala, zvucnik ide u desni C stub (za zadnje senzore, a kod Body Compa za prednje), ultrazvucne sonde i ozicenje od centrale do Body Compa. Evo i seme, polozaja komponenti i funkcionalnog opisa samo za zadnje senzore (ako zatreba, mogu da dodam i semu za zadnje+prednje senzore):

 

198002415.thumb.png.509d07eb5bffba33439ca8d1fbfc1fc7.png 198002416.thumb.png.d511327ba244250ef4b4d4d07905f2ea.png Untitledcc.thumb.png.739e5981a3c105e91f0fd8fb2bbd7b32.png

 

Edited by Ivan
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ekran izgleda kao fabrika nece moci svakako. Neki modeli imaju samo zvucni signal, kod nekih se dodatno iscrtava na board-u. Nije lose kao fora, mada nauci se da se vozi i na zvuk. Kod fabrickih bocnih senzora, ukoliko se njihovo rastojanje do prepreke ne menja - gasi se indikacija posle 3 sec. Sto znaci pri paralelnom parkiranju uz neku prepreku, zid npr... Brzo se svikne i bez ekrana.

Ne dilujem sa senzorima :D , imas toga po netu kao blata. Cene su od-do, ali vecinom su u ponudi najjeftiniji Kinezi. Koji, ruku na srce, rade posao, gledaj npr. da dobijes garanciju... Ne znam kako ide sada sa porucivanjem, ranije je isto to sto ovde prodaju (za 2-3 puta vecu cifru) moglo da se poruci iz Kine za par $ .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ti sto se pakuju sa unutrasnje strane su lepsi i diskretniji, bude onda slicno kao fabricki.

Fabrikana imaju nosace sa unutrasnje strane branika, samo se senzor klikne u njih.

Evo ti npr. slika prednjih parking senzora, slikao sam kada sam menjao maglenku:

 

220820207190.jpg.37e8a928258d63a34b948fddd0025f0c.thumb.jpg.2759566c9b08cad10bae14f91a5665ea.jpg 220820207178.jpg.3d1072c71345b87783d2c2c8b6b6755a.thumb.jpg.491b44582167aecb6d2f98d276b98a51.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...