Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Dragi mi kolega Đovani ne dozvoljava probati njegov Tipo 1.4 , valjda nema poverenja ili šta već.

Međutim , neki dan sam imao priliku tovariti novog Tipa na moj kamionček i 3 komada su bila 1.4 16v . 

Pošto pravila na radnom mestu zabranjuju isprobavanje automobila - ja sam ih malkoc prekršio i probao koliko sam mogao . 

Zhorz : 

     Mislim da Tipo 1.4 povlači bolje od 500 L sa istim motorom i primećuje se da ima jako kratke prenosne odnose . Menjač lako i precizno ulazi u brzine , bolje nego na 500 L ili na Tipu 1.6 . 

 

Kačim koju sliku sa mog radnog mesta , samo zato što prvi puta tovarim 7 komada Tipiše , a to bi izgledalo ovako : 

 

IMG_20160412_133729.jpgIMG_20160412_134316.jpgIMG_20160412_134536.jpg

IMG_20160412_134906.jpgIMG_20160412_135656.jpgIMG_20160412_135909.jpg

IMG_20160412_140256.jpgIMG_20160412_140748.jpgIMG_20160412_140945.jpg

IMG_20160412_141256.jpgIMG_20160412_141353.jpgIMG_20160412_141651.jpgIMG_20160412_143301.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/14/2016 at 0:31 PM, Matteo11 said:

Dragi mi kolega Đovani ne dozvoljava probati njegov Tipo 1.4 , valjda nema poverenja ili šta već.

 

Ma jok, nego zna da ce se smoriti ako i on proba tvoj 1.6 MultiJet :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ja testiranje torqa na nezinskim motorima. Bila lamela kandela ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle nedelje sam tovario novog Tipa 5 vrata , 1.4 turbo , ,  čupa mali da sve zvoni ! 

Probao sam i novog karavana sa 1.6 dizelom. Primetio sam jednu malu razliku u odnosu na moj auto: papučica gasa ima 2 stepena! Stisnem gas do kraja i na kraju hoda papučica jednostavno propadne još malo , osetiš klik pod nogom . 

Čemu služi ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da ima bilo šta...možda su patosnice drugačije, proveri kako stoje kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju patosnice jer ih tek diler stavlja u auto . 

Bila su dva dizela karavana i oba imaju taj klik na gasu ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas limitator brzine, onda moras da imas taj prekidac kad zagusti da moze da ubrza..

Sent from my LG G4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kick down :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/21/2016 at 2:41 AM, Sava said:

Ako imas limitator brzine, onda moras da imas taj prekidac kad zagusti da moze da ubrza..

 

:up::up::up::up::up::up:

jedino ne mora da zagusti, nego naletis na 500L koji ide istom brzinom pa ga preteknes bez gasenja limitatora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da će se novi Tipo pokazati bar u pola kao stari. Starog imam 13 godina, i treba spomenik da mu dignem koliko je dobar.

Sretno, i da se navozaš sa njim ;) A moraću se složiti, ipak mu crvena bolje stoji

Sent from my PSP5504DUO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima !

 Eto , prošlo je nekoliko meseci vožnje u novom Tipiši , pa želim kasti svima kako mi se sada čini moj autic .

Brojčanik tranutno pokazuje 8000 pređenih kilometara a od te cifre otpada 3500 urađenih u augustu , godišnji odmor ! 

Prvo bih nešto o potrošnji , pošto verujem da je to argument koji sve interesuje ....

Putovalo se u troje , pun gepek , pun putnički prostor i to toliko da jedva ima mesta za nas ( to je moja lepša polovina odlučivala šta nam neophodno treba za godišnji ) daklen dosta opterećenja za Tipišu!  Iz Brescia do Rume obično se stiže za 9-10 sati normalne vožnje ( 130 km/h ) a meni je trebalo 18 sati a od toga je bilo 15 vožnje ! 

Strašne gužve kroz sloveniju , kreni stani sistem ,,, nakon Ljubljane išlo je glatko sve do Bartovaca  . 

Tu opet kolone bez kraja i opet kreni stani ..... tortura . 

  Nešto više od 1000 km prešao sam po Srbiji i to možemo smatrati gradskom vožnjom ,,,.iz određenjh svima poznatih razloga stanja puteva . 

  Ostatak do 3500 km otpada na povratak u sličnjm uvjetima kao i u dolasku , i to : Ruma - Rab - BS . 

 

   Potrošnja u ovakovim uvjetima je bila 5,5 L ! 

 

(Napominjem da nisam imao cilj štadnje goriva ili da pravim kojejakove opite nego normalna vožnja pa da vidimo koliko će " srknuti " ! )

 

  Malo o udobnosti : 

U kratkim crtama - ovo je prvi Fiat iz koga sam izašao nakon 15 sati vožnje i nema bola u leđima !!!! 

 Na početku sam pisao o tome kako su sicevi tvrdi , i tvrdo vešanje , malo me to razočaralo .... Sada se eto pokazalo sve kontra : auto je na dugačkim stazama neverovatno udoban ! Van svakog očekivanja,,,, 

 

  Pošto su mi kući stigla 3 pisma od FCA pošle nedelje sam posjetio Fiatov servis , urađen apdejt softvera ,  odrađene neke kontrole nosača motora i rezervnog točka ,,, tako da smo i to rešili a sledeći posjet servisu je u februaru - ulje, filteri itd . 

 Usput , zna li netko koliko košta prvi servis u Fiatu  , u SRB naravno . Ovde kod mene je 200 € !

 

Čekanje u redu na trajekt , luka Stinica

IMG_20160815_135625.jpg

 

Dva bela goluba ...

IMG_20160821_122233.jpg

 

Luka Mišnjak

IMG_20160818_100021.jpg

 

Jedan od molova...

received_1435119306513425.jpeg

received_1435119446513411.jpeg

Edited by Matteo11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove felne u beloj boji sele bi kao budali šamar.

Odličan Tipo. Meni se sve više dopada a naročito hatch varija

Sent from my F3311 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

U originalnoj sivoj boji ružno su izgledale na njemu , zbog offseta su previše uvučene u karoseriju . 

U kombinaciji sa svetlom bojom to se dosta ističe , meni se nije svidelo. 

Pošto su bile relatvno izgrebane odlučio sam se za farbanje u mat crnu . 

Crna boja prikriva propuste prilkom obrade pre farbanja , mat boja ne pravi probleme se maglicom i nema loše odrađenih prelaza itd ... 

I tako, pošto sam ja fušer ,,, :cry: ,,, ovo je još super ispalo . 

Fale mi još centralni čepovi jer oni originalni su malko uži pa se plašim da ne ispanu negde ....

Ali to nije problem , naći ću negde da ih ukra.... hm , kupim !

 

Sledeće u planu su mi plastične zavesice koje idu na blatobrane iza točkova i one plastike za vrata da nabavim jer mrzim kad zere spustim staklo a ono mi žviždi propu' po uverima :X

Problem je u tome jer originalnih još nema na tržištu , mora se sačeka malo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov auto, pa braca Kinezi jos nisu osvojili tehnologiju pravljenja vetrobrana, cek dok se malo omasovi na ulicama, bice i njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudovi ..... 

Eto za nekih 30 i kusur dana slavimo drugi rođendan nama dragog Tipiše , rođendan na kome Tipiša zvanično izlazi iz šeme grupacije FCA i dolazi u moje ruke ! 

To znaci da ce moja malenkost imati legitimno pravo da šarafa po autu koliko hoće .... Ako bude potrebno,naravno! 

 

Prvo cu da objasnim o garanciji i zasto Tipiša dolazi pod moje .

Standardna garancija ima rok od 2 godine uz mogućnost produženja roka isteka iste na još 3 godine ,,,, ali za 350 eurića ! 

Reklo bi se da nije tako loše sa obzirom na činjenicu da vam automobil ostaje pod garancijom , znači imate neku sigurnost na putu,odrzavanje, bla bla ,,, 

Problem nastaje upravo u tim uslugama koje pruza FCA svojim klijentima , da budem precizniji - u ceni usluga !!!!  

Prošle godine kada sam radio prvu zamenu ulja desilo se da je cena koju sam platio u servisu bila 100 eurica veca nego je bilo predviđeno !!! 

Evo šta se desilo: 

   Nekoliko dana pre ostavljanja auta u sevisu uradio sam predračun u istom , stavka po stavka koja će biti urađena i koliko će koštati ( došli smo do 190 eu) 

Par dana posle toga , nakon urađenog servisa cifra od 190 eu se pretvara u cifru od 290 eu .... Oooops , , , , ,

Pitam ljudi kako ? Ovde piše 190 a ja placam više , otkud sada to ? 

 Naravno , tu kreću objašnjenja od strane šefa servisa : Gooospodine , tečnost za pranje šajbe , dezinfekcija klime , , ,  

 ( a što mrzim to " Gooospodine" 

bolje da mi reko "biiip" )

Idu do te granice da su mi ladno  rekli kako predračun koji imam nije važeći jer nema niti pečat niti potpis! 

Džaba mi sve , vidim da sam najeb----

Kako bilo da bilo meni iz džepa ode 100ka više bez nekog razumnog objašnjenja .... 

 

Moglo bi tu još štošta da se piše ali mislim da nema smisla i da sam dovoljno jasan - razočeran sam u ponasanje ovlaštenog servisa i zbog ovakovih primera nemam želju da produžim garanciju ! 

Da su bili korektni ja bi verujem nastavio sa garancijom i odrzavanjem kod njih , 

ovako ne pada mi na pamet ! 

 Naravno , nisu svi servisi ovakovi ali ...

  Toliko o garancijama

 

A sada koja reč o kvarovima : 

 Prošle godine u 7 mj smo imali prvi kvar ako bi mogao tako rećim....

Desilo se tako što se upalila ona strašna žuta lampica u toku vožnje , na otvorenom , konstantna brzina , motor zagrejan .... 

Izgubio je snagu i nije nešto brzo mogao da ide ,,,, 

Pošto sam bio udaljen nekoh 20km vratim se kuci ,lampica gori i dalje . 

Tek uveče istog dana opet ga upalim i Tipiša ide normalno samo što mu i dalje gori ona žuta lampica i podatci o potrošnji goriva su mu bili pobrkani , 

izbacivao je neke ludačke cifre tipa potrošnja 85 l/100 km , autonomia 0 km a u rezervaru još ima 25 L nafte itd

 Narednih dana i ta nepravilnost je nestala a podatci koje pokazuje na displeju postali su realni 

 Pošto sam već planirao put u Srbiju odlučio sam da dijagnostiku odradim u NS-u , Stojanov doo ! 

Tako je i bilo. , uradili su diagnostiku i objasnili da nisu pronašli nikakovu gešku i da nemaju pojma šta se desilo ! 

Veruju kako se radilo o nekom senzoru ili lošem kontaktu , nešto banalno , što je dovelo do toga da se upali žuta lampica i da ode u rikovri na kratako vreme ... 

Kako god greška se više nije ponovila , Stojanov doo kao servis je korektno odradio svoje ( bez onog Gooospodine)  a ja nastavio moj put bez problema ! 

Toliko.

 

Sto se tiče karoserije dragog mi Tipiše tu je priča malo drugačija , izlupali su ga malkoc sa svih strana ... 

Sve ono kada otvaraju vrata pored vašeg na parkingu pa ista "prislone" na karoseriju vašeg automobila , ostane malo udubljenje, mala ogrebotina , ali uvek nešto ostane ... 

Pokušavam da ga sačuvam što više mogu ali kao što i sami znate nije baš sve moguće u životu , zar ne !?

 Sa unutrašnjisti trenutno nema nekih problema : ništa od plastike nije se pomerilo niti puklo , nema "cvrčaka" u toku vožnje niti infiltracija vazduha, sve na svom mestu kao i prvog dana , sve ok ! 

 

Polako počinjem sa pripremom za zamenu ulja i filtera , biti će to Selenia Forward 0w30 .... 

Kačim koju sliku kada budu odrađeni radovi ! 

Eto toliko,

       pozdrav svima!

Edited by Matteo11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mom misljenju ti si zbog jednog loseg iskustva sa ovlascenim usao u rizik da te nesto kosta preko tih 350e (koji za kvar na novim kolima predstavljaju kikiriki). 

 

Moj savet ti je da razmislis jos jednom i usput pogledas cene menjaca, zamajca, elektronike,..

 

Ja sam rekao da dokle god auto bude kod mene imace full kasko i garanciju koliko god bude moguce. Kod mene je garancija 5 godina i rado bih doplatio 350e za jos 3 godine da ima takva ponuda. A za kasko ista prica. Imam 15% popust svake godine + vozim nepopularan auto pa je i pocetna cena bila prilicno niska. Ne daj Boze da negde ocesem auto samo za cenu jednog LED fara koji ne bih platii imao bih 4 godine gratis kasko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba proveriti i uslove dodatne garancije. Vrlo često nije ista kao prava fabrička, a svi servisi i dalje moraju da se plaćaju tipa 100e skuplje, svaki vanredni servis skuplje uz često lošiju dijagnostiku zbog slabog znanja servisera naučenih samo da menjaju cele sklopove. Kad se svede račun ispadne 1350, a ne 350.

Ovo je samo scenario, ne mora da znaci da je stvarno tako. I ja sam doplatio sa standardne fabričke garancije od 4 godine na 5, iako ne planiram ni toliko da vozim ovaj auto.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od cene delova , od cene popravke , od cene svega i svačega ! 

 Ja vozim automobil za koji je bilo predviđeno da pre ili kasnije bude odrzavan od strane moje ruke ! 

Samim tim i delovi moraju da budu pristupačni i relativno jeftini. 

Ako treba da mislim kako me menjač košta 1000 eu e onda taj auto u moju garažu neće ... No no no

   Nisam naleteo na jedan loš servis no na čitav niz servisa koji funkcionišu na lopovski način i ponašaju se kao dobro razgranata mafijaška mreža . 

Sada ću ti objasniti i zašto : zato jer sam pokušao da oteram auto u drugi servis 40 km od mesta gde živim i kada su gospoda iz tog servisa videla pečat njihovog konkurenta iz Brescia , odgovor je glasio : nismo u mogućnosti da vam radimo dijagnostiku - odvezite automobil u servis dilera gde ste ga i kupili ! 

- Majku mu poljubim , pa jel baš moram tamo gde me oderu 100 eu više a sve za muda pod bubrege ? 

Eto kako idu stvari u Italiji , oni ustvari jedni drugima da otimaju klijente  a ja treba budem ovca za deranje ! 

Pa da oteram auto iz Brescia u Trst da mi zamene ulje , ahahaha ?

  Ostaje mi polisa protiv prirodnih nepogoda,vandalizma i krađe vozila i ta polisa nema veze sa FCA. 

 

To je moje mišljenje a poštujem tuđa mišljenja po ovakovom pitanju!

Svi smo mi različiti.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimaj garanciju, ne igraj se. Koliko sam video ti noviji Fiat-i hoce neretko da iznenade a za tih 350eur ne bi mogao nista da uradis :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...