Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
paun ts

Bojler za zagrevanje vode - preporuka

Recommended Posts

Termorad vazi za veoma dobru marku. Ja sam kuci sve bojlere stavio njihove prohromske ( posto su neki stari jedva garanciju izgurali)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek sam za da kupujem domace ako vec jos uvek imamo kvalitetne proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, paun ts said:

Obilazio sam radnje bele tehnike u subotu i uglavnom marke koje su bile u ponudi su Gorenje, Favorit, Metalac i Koncar.

Odlucio sam se za Metalac 80L sa prohromskim kazanom, garancija 2 god. na grejac i 10 god. na kazan.

Ovaj stari Magnohrom-ov je bio emajlirani, tako da cu videti kako ce se ovaj pokazati , a i da sluzi koliko je on sluzio bicu zadovoljan.emoji4.png

metalac je ranije pravio kazane za magnohrom,posle kad je otisao pod stecaj onda je metalac sam poceo da pravi svoje bojlere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Termorad je ozbiljna firma mi od njih uzimamo dimnjake i niko se još nije požalio,a uvek izađu u susret ako terba nešto van standarda da se odradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, paun ts said:

Nekada je sve sve bilo kvalitetno a ne samo bojleri zato sto se kvalitet izrade stavljao na prvo mesto a danas je vazna kolicina proizvedenih proizvoda jer je bitna dobit.

Pa i nije. Baš vezano za bojlere uvek smo muku mučili  prvo sa slovenačkim Tiki-jem , pa onda Deligrad pa zatim emajlirani Magnohrom da bi na kraju odahnuo sa prohrom made in Sremčica. 

A u kuhinji slično biiip, Tiki se stvarno dugo trajao onda od neke novosadske firme kupim protočni sa plastičnim kazanom. Ti su se zeznuli i opet pred istek garancije procuri. Dobijem nov ali i on je trajao kao i stari. Posle opet prohrom i opet made in Sremčica. Taj je sada udat i uzet niskomontažni Termorad. 

Dobra je stvar grejanje 40 litara + 40 l u odnosu na 80 l. Lakše i brže se dobije bar za početno tuširanje a da se dalje puno ne pothlađuje bojler. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Novosadska firma je verovatno Invent iz Rakovca.Pa svako ima razlicita iskustva.U kuci gde smo pre ziveli bio je Mebos B. Samac,postavljen 88 mi smo kucu prodali 2007 i do tad nikad nije popravljan cak ni grejac.Da li je jos u zivotu nemam pojma.Znam isto tako dosta i Tikija, Magnohroma...koji su godinama radili bez problema.Ja sad u kuci imam Koncar (emajlirani)montiran 2007 i do sada nisam ga popravljao,tako mi zapalo a kod Koncara grejac i termostat cesto crkavaju.Ali sad da kupujem samo prohromski .

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti kod vas su skuplji, ovdje je ispod 200eura i jos kad na to dodas -19% pdv-a i nije toliko strasno :D 2 godine garancije na elektroniku i 15 na kazan, navodno da je 40ak % brzi od obicnih bojlera, e sad me jedino brine sto ima 2 grijaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u kuhinji imam protočni, pravi ga Energo Racional, odnosno neki pronalazač iz Inđije, Pazove ili tako nešto. Jako je mali i sav je od plastike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam kupovao bojler i... kontam da ne pamtim da mi je neko rekao da je imao problem sa bojlerom najmanje 10 godina, osim možda sa grejačem, ali kakav nam je kvalitet vode to ne možeš eliminisati izborom nekog boljeg proizvođača, tako da sam otišao i uzeo najjeftiniji koji je bio 100L i imao izmenjivač toplote. Prvo je trebalo da bude Gorenje, ali se misteriozno prodao pa je onda bio 2000 skuplji Bosch, tako da sam njega stavio i iskreno nemam pojma ni kolika je garancija na šta i kakav je kazan ni bilo šta... 10 godina pa ako treba menjaću ga i to je to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja dajem glas za termorad, prohromski, kupljen po preporuci majstora inace kucnog prijatelja. Evo bas mi je pre neki dan posle 4-5 god riknuo grejac, zamenio sam ga sam za 30ak minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...