Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
paun ts

Bojler za zagrevanje vode - preporuka

Recommended Posts

Posto mi je bojler u kupatilu procureo posle nekih 15-16 godina koriscenja planiram sutra da odem i kupim nov, pa me interesuju neka vasa misljenja i iskustva, koje marke (proizvodjace) da gledam i koji su danas bolji , oni sa emajliranim ili inox (prohromskim) kazancetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ariston sa dve komore odvojene, imaju i mogucnost horizontalnog montiranja. 50L oko 23000, 80L oko 25000rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam da su oni dobri ali njih ovde kod nas nema pa mi je izbor suzen na Metalac, Gorenje, Koncar, ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi Metalac sa prohromskim kazanom.Kazan je dugovecan a stavljaju magnezijumsku sondu tako da je vek grejaca oko 5-6 godina minimum.Kad crkne uzmes novi grejac i novu sondu u teraj opet.Opet i dugovecnost grejaca zavisi i od same vode u tvom kraju sve u svemu moja preporuka Metalac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se vode tice ona je dobra, izvorska, planinska, .

Procureo je na samom kazancetu, da je na grejacu bilo bi mi sto puta lakse, kupim drugi i to je to.

Sta mislite da li je isplativo zezati se sa stavljanjem drugog kazanceta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elit Cacak ubedljivo najbolji za te pare i sa bezuslovnom garancijom. Ako imas centralno mozes razmisliti i o modelu sa izmenjivacem. Naravno mislim samo na prohromske kazane:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo pre neki dan neki za9000 din 80l ima 11 godina garancije, neka traje i 10 ja cu da budem zadovoljan. U sustini tražio sam najjeftiniji sa najdužom garancijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@paun ts Nije to neko veliko zezanje(sta god odlucio moras skinuti bojler)ali stavi na papir sta je isplativije.Ako menjas kazan onda obavezno prohromski+novi grejac(niklovani obavezno)+magnezijumska anoda,gumice...+ruke majstora ako neznas sam.Mislim da je mala razlika u odnosu na novi a na nov imas garanciju pa sam izaberi.

 

@MSPK nije Termoran nego Termorad Pozega :turned:

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj bojler je godiste kao i

paunov i joos radi ,to je termorad bojler sa prohrskim kazanom i izmenjivacem toplote

tada placen 14000 din .Sve ove godine radi savrseno bez ikakvog odrzavanja tipa ciscenje kamenca ili zamene grejaca i termostata,samo sam iz predostroznosti menjao nepovratni ventil

Zato preporuka za Termorad

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja sam u procesu kupovine, zanima me ovo sto ticma prica, to je ariston velis serija, 2x40litara digitalni displej itd, dal ima ko iskustva sa tim ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obilazio sam radnje bele tehnike u subotu i uglavnom marke koje su bile u ponudi su Gorenje, Favorit, Metalac i Koncar.

Odlucio sam se za Metalac 80L sa prohromskim kazanom, garancija 2 god. na grejac i 10 god. na kazan.

Ovaj stari Magnohrom-ov je bio emajlirani, tako da cu videti kako ce se ovaj pokazati , a i da sluzi koliko je on sluzio bicu zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam prohromski kazan već 20 godina i još uvek izgleda kao nov. Dakle zamena kazana za prohromski najjeftinija opcija.

A što se tiče Aristona ortak ga ima već par godina i još uvek je rano za prve utiske mada o njemu glasno razmišljam. Odlična je varijanta 2x40 l što zbog uštede energije što zbog znatno bržeg zagrevanja praznog boilera.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam taj pomenuti Metalac sa 10 godina garancije @paun ts i radi extra vec treca godina, pritom je jeftin  pa nek traje koliko i garancija ja cu biti prezadovoljan. :) Nisi pogresio sa izborom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic slazem se.

Mislim da je prohromski kazan bolji nego emajliran. Kada sam pogledao unutar ovog starog kazana sav je bio pomalo korodirao, pa kakav mi je onda kvalitet tog emajla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakav.

Pre ovog je bio Magnohromov emajlirani i procureo pre isteka garancije od 5 godina. Zamenjen novim kazanom koji je jako brzo procureo. Posle sam uzeo samo prohromski kazan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada su I ti emajlirani bili dobri.Sto bi se reklo nije se stedelo na materijalu.Debeo lim za Kazan debeo sloj emajla I to je trajalo opusteno 20 godina.Sad naravno druga prica,prohromski kazan najdugotrajniji prakticno vecan.Jedino gde moze da pusti na varovima,slab var tj. prljav var oksidira I propusti,ovako voda mu nemoze nista.A ovaj Ariston nebi ni komentarisovao po meni preskup a i ta usteda energije pod znakom pitanja:wacko:

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imamo mi Ariston u kuhinji doduše od 10l,greje isto kao Metalac u kupatilu koji je tu već 6 godina :lol: Inače metalac za 6 godina zamenjen samo grejač i to u garantnom roku,overio nakon 3 dana,ovaj drugi što su stavili evo ga već 6 godina ne popušta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekada je sve sve bilo kvalitetno a ne samo bojleri zato sto se kvalitet izrade stavljao na prvo mesto a danas je vazna kolicina proizvedenih proizvoda jer je bitna dobit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...