Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
vojke

Fiat Punto mk. 1.4 GT - izduvni sistem sa običnog Punta mk.1?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Moj problem je vezan za auspuh Fiat Punto GT 1.4 1999. Naime,izvadjena je turbina i tu je nesto "majmunisano" tako da auto nema ni prednji ni zadnji lonac,samo cevi i onu fleksibilnu cev pletenica kod motora. Hteo bih to da zamenim kompletno pa me zanima da li bih mogao staviti kompletan auspuh za obicnog Fiat Punto 1 posto mi je to jednostavnija opcija?

 

Hvala svima koji pomognu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam o tome slušao, to ne može tek tako da se menja.

Odnosno, postoji ukupna zapremina izduvnog sistema koja je uvek u određenom odnosu sa zapreminom i snagom motora. Ti imaš 1.4T motor, a pričamo o loncima sa npr. Punta mk.1 sa 55 konja i manjom zapreminom motora, plus nije turbo. Ako se stavi neodgovarajući, motor je zagušen...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina je izvadjena,tako da ono sto su mi rekli u auspuh servisu je da bi moglo i za obican Punto 1. E sad ,radi se o ceni,dakle pletenica ,neka sipka,prednji lonac zadnji lonac izadje 12.800din  sto mi je malo preskupo. Zbog toga me zanima da li postoji neka druga opcija da se odradi,da odgovara a da je cena pristupacnija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.1 iz Punta koliko ja znam nije iz SOHC familije kao taj 1.4T motor, nego FIRE, pa ne pase direkt ali moze da se prepravi tu kod izduvne grane da se uglavi. Slobodno ga stavi posto je svakako urnisan motor, tako da bice dobro ako i ima 55ks...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ti je jeftinije da nadjes polovnu turbinu i da ga napravis kako i treba da bude!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znajuci nase majstore, prosto bi mi bilo neverovatno da nisu poskidali i ubrizgavanje i stavili IPM karburator sa Yuga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da,kecev karburator samo sto nisu na avion stavljali!!!Gledao sam ranije neke zanimljive modele tipa,gt,gti,gsi,ali kad dignes haubu i vidis karb od keca i sva elektronika pocupana,okrenes se i odes,sto da se nadje odgovarajuci deo kad moze da se nabudzi da ide!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se trkao protiv GSIja sa karburatorom IPM-om i dobio ga na ~400m :lol: A G2 GTI sa tim karbom mi malo falilo :lol: Istina imao sa nesto manje modifikacija na motoru :D To je tako cest slucaj da sam bio tamo u trenutku kad je lik uzimao za G2, trazi karburator na otpadu i nadje komplet sa prepravljenom usisinom :D

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...