Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
polaris

Ford Focus Mk1 TDCI

Recommended Posts

Evo da i ja predatsvim svoj novi auto.Ford Focus karavan, 2003-će god 1.8 TDCI 115ks.Na autu je zamenjen set kvačila sa plivajućim,repariran alnaser i to mu je prethodni vlasnik radio.Ja sam mu za sad zamenio prednje diskove-pločice,komplet at ulje,ugradio mu daljinsko zaključavanje,remontovao kopresor klime.Imam u planu još radova na njemu (presvlačenje volana i ručice menjača,zatvaranje egr itd),ali otom potom jer nisu hitni.Hvala Bogu za sada me služi bez zamerki.Evo i neke slike.

003_zpsy1asjcij.jpg

004_zpsjen43wyy.jpg

007_zpsj8xearqy.jpg

011_zpsaamtd4wz.jpg

014_zpsetmwa8bb.jpg

016_zps3mgajoew.jpg

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa napiši slobodno i da je Ghia

Kvalitetno napravljen auto, kultivisan i tih motor, odlično vuče i leži kao na šinama. Samo mu pazi na dizne i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste Ghia,ali u slabijem izdanju jer,nema sva 4-ri podizaca,nema grejace na prednjoj soferci i retrovizorima i nervira me sto se ne moze ugraditi tempomat :).Kako mislis da pazim na dizne?Koliko sam na forumu

 citao za njih nema neko posebno odrzavanje,vec kako te klepi.Jedino sto bi sa njega skinuo su sine na krovu jer siste i po nekad zviducu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grejač šoferke i 4 podizača nisu standard.

Što se dizni tiče - samo totalno provereno gorivo. Ako neki drugi i progutaju i istrpe krš gorivo, Delphi baš i neće

Nije zgoreg i da povremeno sipaš malo dvotaktola u rezervoar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo iskljucivo sipam na Molu,a dvotaktol sipam kad idem na otvoren put.Neki cak sipaju i ATF ulje,a ja sam kupio 1l molovog dvotaktola,pa cu videti sta dalje kad ga potrosim.Znam da grejac i svi podizaci nisu standard,ali mi je zao sto in nemam,manje vise podizace,ali grejac soferke mi je bas jer je mnogo dobra stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.MS PK sve je to sto si pitao odradjeno,pored toga razbusen i prodat katalizator  :) .Slike cu naravno postaviti,ali lagano tek je auto predstavljen ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grejač šoferke i 4 podizača nisu standard.

Što se dizni tiče - samo totalno provereno gorivo. Ako neki drugi i progutaju i istrpe krš gorivo, Delphi baš i neće

Nije zgoreg i da povremeno sipaš malo dvotaktola u rezervoar

Ma dže te de je keva. Odmah se setim FantomX-a kako sipa ložak u njegovog brava kroz hulahopke :D I ništa mu ne fali. Kaki biiip avionski filteri, čarapa je keva. Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane ajde malo pojasni?Koliko vidim linkovi sa slikama rade.Marko sto kazes dze te je keva ja sam sa motorom svog stila bio prezadovoljan,ali zbog elektronike sam ludeo kao i vecina.Pogresna sijalica pisti,kvar na masi stopaljke pisti itd da dalje ne nabrajam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane ajde malo pojasni?Koliko vidim linkovi sa slikama rade.

Pise sve na linku koji sam ti ostavio. Fotke kacimo preko Postimage, a zbog preglednosti linkujes Thumbnails for Forums. Prepravio je Milutin prvi post.

Nadam se da ne shvatas sugestiju drugacije nego dobronamerno ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sugestiju prihvatam kao dobronamernu,ali meni su sve slike na photobucket.Kad sam predstavljao stila isto sam kacio slike preko ovog hosta,samo sto nisam isao na direct kao ovde vec na img.I na photobucket isto ima img thumb,pa cu sledece slike da postavim img thumb,ako tako dozvolite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je u ovom, ali vozio sam se u 2 fokusa, oba su mirisala nekako cudno, neki tezak miris je izlazio iz sedista, iz plastika ... tu ni jelkice nisu pomagale 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D:D .Ti su moguce bili u poplavi ili su vozili zivotinje,pa nije moglo dobro da se opere iznutra.Nadam se da cemo se videti na nekom skupu,pa ces videti.Inace auto je bas dosta udoban ,tih i dosta zivahan kao sto totti kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...