Jump to content
FAS Goran
Danilo1

P: alu felne 17-ce, 4x100 sa Grande Punto Sport modela

Recommended Posts

dobio ih je po i vise nego korektnoj ceni (na kupujem prodajem iste felne jos svaka izgrebana 250e) neka ih ispolira i to je to..

 

Forumaški (drugarski) postupak, nema šta ;)

Nemaš nikakav problem sa tim šta će ljudi sa foruma da misle o tebi, hoće te neko prozivati na nekom okupljanju ili barem neki problem sa sobom što si zeznuo nekog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sve bas tako....crno-belo.

Moj savet je da bez obzira koliko ste se sa nekim dopisivali-BUDITE OPREZNI. Druga prica je ako ste vec trgovali, ako ste pili kafu ili tako nesto...

Kada prodajem nekome tako da kazemo bliskom uvek, ali UVEK kazem "ako bude bilo kakvih problema slobodno vrati nije problem".

Sa ostalima sam drugacije resavao.

Jedan slucaj je bio-poslao felne sa poklopcima, u transportu sjebali neke poklopce/zabice sta vec. Izasao u susret i pokusali sa reklamacijom brzoj posti-ne priznaju. Nakon natezanja dosli smo do dogovora da mu uplatim neku sumu tipa 1000din/10€ tako nesto i izgladimo stvar.

Tako je i bilo.

Jbg gorko meni, gorko i njemu ali....

Da sam slikao detaljno i imao dokaz da su pre brze poste bili celi boleo bi me stojko ali ovako, da se ne brukamo za 10€...

Zato i podrzavam ovakav stav za postavljanje oglasa i sto se mene (kao moderatora na oglasima) tice bice rigorozno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore, dodjes da gledas felne i ja ti kazem i 10 puta naglasim DOBRO pogledaj felne i ti pogledas sve i isproveravas i kupis felne i posle e ovo ne valja.. jel sam ja kriv ili on? pritom da su felne lomljene itd pa ne bih ih ni prodavao, al za nesto sto moze da se ispolira i sredi za male pare da se digne frka stvarno ne razumem.. pritom je i sam Dovla rekao moram da ih sredjujem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini sto se mesam, ali malopre rece da se ne razumes bas u felne a sada "da su felne lomljenje itd pa ne bih ih ni prodavao, al za nesto sto moze da se ispolira i sredi za male pare" znaci da si znao to sto je Dovla primetio, i verovao na rec "kolega sa foruma", i ipak si ih prodao takve "kolegi"?! To je kolegijalno?

I ja sam za poostravanje postavljanja oglasa sto je i ucinjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno,to je samo predlog ali mislim da bi krajnje korektno i pre svega ljudski bilo da se ponudi, da se vrate pare i felne nazad...

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio pre 2 dana na Durlanski pijac da kupim zeni vezu paprika za punjenje, 100 kinte veza, ja dodjem kuci otvorim one sve budjave, vratim se kaze on pa to obrises samo rukom i gotovo, reko vracaj pare ili menjaj, naravno zamenio, uvali mi ga s merak za 100 kinte, prema tome vrati mu budjave felne i uzmi pare ili obrisi ih i teraj dalje sto si vec uradio...Kakav smo to narod ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:crazy:  .............. jbg-a resite to ko ljudi. ja da sam otisao i nesto posumnjao oprao bih tamo na licu mesta ili ih ne bi ni gledao. svi smo mi drugari ovde ali ja kad nesto kupujem i od brata rodjenog dobro gledam - nazalost ........ poliraj ih pa vidi sta ce biti ...........  :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema slikama, ovo izgleda kao da su felge oprane s nekom jakom kemijskom tekućinom, a polirani aluminij to ne podnosi. Uz korištenje u zimskim uvjetima, dobije se takav efekt. Ako rubovi nisu previše ubijeni i izgrebani od trotoara i ako su felge ravne, to nije ništa što malo poliranja ne može rješiti.

Drugi put otvori četvere oči kad nešto kupuješ, ali po meni ovo nije ništa alarmantno.

Edited by DiscoVolante

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DiscoVolante ovde je fora da se napravi frka i panika pa tek onda da se vidi da li moze nesto da se resi.. 

@bucatipo pa kad mi tako nesto lik kaze onda uzmem i proverim o cemu se tu radi, a felne da li su lomljene ili ne se vidi i na oko zar ne? ja sam mu lepo rekao proveri sve pre kupovine.. a sto se tice vracanja novca mogu samo gume da mu dam, sam pare ulozio u nesto drugo..

 

@m1hajlo ovo je sve povrsinski, moze da se ispolira

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto si ti znao da moraju da se poliraju, to tad ne kazes nego govoris da DOOBRO pogleda. To je pederski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim da dodajem ništa na već rečeno jer je to onda ulazak u raspravu a to nemam nameru da radim. 

 

- čovek jeste rekao nekoliko puta da dobro pogledam i to sam već i napisao

- moja greška je što sam to hteo da uradim na brzinu i nisam detaljno pogledao i to sam napisao

- nije rekao da su felne već polirane već kasnije kad sam uočio da su istačkane i kad sam i sam video da su polirane

- da mi je rekao da su polirane znao bih i ja da mogu očekivati da se istačkaju kao što neko već reče

- kad sam ga pozvao držao je priču da on ništa ne zna o tome i kao pošalji slike da vidim ovono... i onda kao to može da se ispolira i tu je kraj priče. Ja ovde nisam iznosio mišljenje da li ja verujem u to ili ne jer to ne menja utisak o celokupnoj situaciji. Kupio sam felne koje su se prodavale kao "kompletne" ili da kažem "cele" i sada moram da ispravljam jednu i da poliram ostale što će opet biti problem pri prvom (možda ne prvom, ali posle nekoliko svakako) sledećem pranju na samouslužnoj perionici. 

 

I to je to. 

 

Meni nije problem do para i svako ko je trgovao sa mnom zna za to. Meni se takve felne sviđaju i hoću da ih vozim na svom autu i platiću koliko košta ta prilika, ali ne volim ovakve situacije i ovakav odnos. Imam ljude koji će mi to ispraviti i ispolirati bukvalno bez dinara, ali nije stvar ni da treba da se plati nego je stvar odnosa kupac-prodavac što mnogi ne razumeju ili ne žele da razumeju kada imaju lošu robu za prodaju. 

 

Zato sam i predložio da se pooštri kontrola ovde na oglasima i mislim da će to biti značajan pomak napred u korist svih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je sve škola za ubuduće, još si relativno jeftino prošao. Na Alfistima je predstavljena jedna 156, hvaljena i reklamirana na sva zvona, nakon nekog vremena je prodana doslovce na neviđeno i nakon toga se uspostavilo da miješa vodu i ulje, prozor drži komad daske, pola auta je promijeneno, a na satu je umjesto 170 tisuća realna kilometraža 700+.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mislim da je Dovla sve ovo pisao zbog svog gubitka u novcu nego zbog nekorektnosti kolege. Isto bi i ja postupio ne bi zagledao do detalja nego bi verovao na rec prodavca sa foruma. Sto je u ovom slucaju greska.
Sad mi je jasan Dovlin komentar na Bogisin post za g.materijal

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sava92 NISAM znao da treba da se poliraju, nego sam mislio da su samo prljave cak je i Dovla trljao jednu i video sam da se skida prljavstina i mislio sam da je to to.

@belipunto  a ko bi mi dao 240e za felne aj mi reci molim te?  cenu sam spustio zato sto su mi hitno trebale pare.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oces da kazes da otkad ih imas da ih nisi oprao nijednom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima stvari koje se ne vide i koje NE ZELE da se vide! :thumbdown:

Ima obraza koji se peru vodom i koji se ne peru. :thumbdown:

Ima kolega sa foruma,drugara,a ima i likova sa NIkovima i avatarima za tastaturom. :thumbdown:

Dovla,pogresio si sto nisi gledao,negde si kriv i sam.Masu puta sam i ja ispao budala.Cepaj dalje. :blushing:

Danilo,nije tebe Igor pitao sta ces da uradis tek tako,nego da resis problem,vracanje svakom svoje je feri covecanski. :thumbdown:

Ovako sa svojim postupcima si upravo pokazao da si NIK,AVATAR i neko za tastaturom.

 

Opet kazem,krivica je obostrana,ali je tvoja veca jer si svesno zajebao kolegu i + ne zelis da vratis novac jer je uoceno pravo stanje. :thumbdown:

Pri tom stanje nije uoceno posle mesec dana,vec sutradan kod vulkanizera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sava92 naravno da sam ih prao (samo puskom) niti znam kako i cime treba da perem felne..

@asterix "svesno" zajebao? alo ljudi jel citate vi sta ja pisem?! NISAM znao da su felne potamnele, N I S A M.  opet ponavljam i Dovla je preda mnom istrljao felnu i video da se skida prljavstina sa nje.
 

sto se tice felni, zbog poliranja koje je max 20e da se digne frka ne kapiram stvarno.. ako Dovli nisu pare problem sto nije lepo izdvojio 500e i kupio 4 nove ovakve felne?  ali ne, problem je 20e (inace felne kad se ispoliraju bice kao nove svakako)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da se mesam niti da stajem na bilo ciju stranu... Samo zelim da pitam da li postoji mogucnost da su ti koji su trebali da montiraju felne oprali iste nekom jacom hemijom i da je tada doslo do ovoga? Ipak kazes da su 4 dana felne bile kod njih.

 

Po ovim slikama koje si postavio prosto mi neverovatno deluje da to nisi primetio kad si gledao felne. Ajde da je samo neki deo felne takav, nego bukvalno ceo rub, tj ovaj sjajni deo.

 

Opet kazem, ne zelim da stajem ni na ciju stranu, samo sam pokusao da shvatim celu situaciju i moguci problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako mi je Dovla rekao njemu su rekli da felne moraju da se farbaju zbog tih fleka i da su one farbane u dve boje (sto apolutno nije tacno nego su farbane unutra a rub je samo poliran aluminijum) i da ne mogu opet da se ofarbaju u dve boje nego da moraju da se farbaju samo u jednu boju. tako da sumnjam i u kvalitet pranja.

Mada i ako je dobro oprano ovo  poliranje moze da sredi i to je to bez ikakvog farbanja i velikih para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedna stvar da se zna-felne koje izadju iz fabrike sa "poliranim" delom felne su takve da to NIJE polirano.

To se radi jednom vrstom obrade najslicnije brusenju, povrsina ostaje dovoljno hrapava da moze da se nabaci i veze lak a opet jako sjajno.

Kada to propadne ostaju 2 opcije

-da se sredi kao iz fabrike - dugotrajno ali kosta kao dva seta

-da se skine lak samo sa tog dela, da se ispolira aluminijum i dobije se jako priblizan izgled. Medjutim mora da se polira jednom-dva puta godisnje pa i cesce, zavisi od pranja i hemije.

Eto samo pojasnjenje kratko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se par puta zeznuo bas time "covek je sa foruma" misleci sigurica je, kad ono, nije! Apsolutno se slazem da se maximalno poostri politika oko postavljanja oglasa na forum, pogotovo sto u zadnje vre ima i dosta ljudi koji se pojave samo da postave oglas! Svakome savetujem da se ne vodi time " kolega sa foruma" nego da gleda stvar kao i bilo koju sa oglasa!

Ja imam jedan krug kolega sa foruma, prijatelja, od kojih bi mogao da kupim na nevidjeno, inace, van tog kruga, sve brate na proveru.

Tako si meni Mico obecao lamelu a dobio sam korpu :lol: srecom pa nije bila i pedala uz nju. :D

Salu na stranu bezveze je ispalo ovo za felneo. Ja sam iz tog razloga moje povuko iz prodaje jer bih naleteo na ko zna kakve.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sava92 naravno da sam ih prao (samo puskom) niti znam kako i cime treba da perem felne..

@asterix "svesno" zajebao? alo ljudi jel citate vi sta ja pisem?! NISAM znao da su felne potamnele, N I S A M.  opet ponavljam i Dovla je preda mnom istrljao felnu i video da se skida prljavstina sa nje.

 

sto se tice felni, zbog poliranja koje je max 20e da se digne frka ne kapiram stvarno.. ako Dovli nisu pare problem sto nije lepo izdvojio 500e i kupio 4 nove ovakve felne?  ali ne, problem je 20e (inace felne kad se ispoliraju bice kao nove svakako)

 

Evo ja sam recimo pao sa Marsa!

Objasni mi MOLIM TE,kako N I S I znao?

Nisi nikada oprao auto (felne) pa nisi video ?

Ili jednostavno nisi ZELEO da vidis?

 

Vidim da se prilicno lepo ophodis prema SVOM autu i ne verujem da nisi video,vec da je upravo to razlog da prodas te felne.Da TI ne bi morao da ih sredjujes.

Dovla je mozda trljao mesto gde je bila samo prasina,sta da se dohvatio bas tog dela?

U svakom slucaju drago mi je da imas alternativu za odgovore,i drago mi je da si jos jednom pokazao sve sto posedujes.

Ne kapiras sustinu,ne znam koliko imas godina,ali kapiram da ces i te kako nauciti kroz zivot sve.Nadam se da hoces...

Ako ti je problem sto se FRKA digla zbog 20 e,sto ti onda nisi izdvojio 20 e i resio LJUDSKI???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezveze je što se uopšte i pokrenula tema. Kupac nije malo dete pa da nije video šta kupuje. U ovoj tematici se razbacuje sa znanjem oko felni a ovamo kudi Danila što mu je prodao. Čovek ti je prodao, video si stanje, posle kupca prošle su kroz ko zna koliko ruka i ko zna šta im je rađeno, i sam si rekao da ih nisi video 3-4 dana i onda  se javljaš kako nešto nije u redu a drugi su se igrali sa njima, po meni veoma glupo i neozbiljno. Dno dna je tražiti da ti se pare vrate ili bilo kakvo Danilovo uplitanje, on može da ti pomogne drugarski da operete felne ili tako nešto bezveze ako želi ali prijatelju pa video si šta kupuješ.

 

Sve najbolje i jednom i drugom kolegi sa foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...