Jump to content
FAS Goran
Danilo1

P: alu felne 17-ce, 4x100 sa Grande Punto Sport modela

Recommended Posts

4x100 (moze na 4x98)  jako lepe felne, cena je 200e za felne sa 2 gume, moze doplata jos 80e za 2 nove gume.
slike u toku dana :) 
 

12241256_10207504516868996_8515915147530  
 
p5_fiat_punto_evo_diesel_hatchback.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla ove sto sam kupio nove su 215/50/17, a ove 2 losije su 205/50/17


@binglodalton mnogo mi se svidjaju, al sta cu moram da ih prodajem zbog caleta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je sto ce caletu sad krenuti sezona, a kad je video koliko kosta jedna guma 17ica nova pao je na dupe :D

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salim se ja malo, potpuno razumem.
I moj hteo na Stila da stavi vece aluminijumske felne. Reko...eventualno 15 alu :) Sto su stariji do ih manje briga za auto, izlupace i felne i raskupusati trap...haos.

Ja sa 17" samo obilazim rupe po gradu, voznja mi je sve manje svakodnevno uzivanje, jedino kad nahvatam neki lep komad asfalta gde guma lepo dodje do izrazaja i gde ne moram da pazim na rupe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko su ti jota ove felne ??? , imaju li prstenove za 4x98 na njima i jel bi ih mozda menjao za 16 dinamik (kao nove) sa solidnim zimskim gumama - sve moze da se zavrsi u beogumi na cukarici ..........  :welcome:. slike mojih felni imas u temi o prestavljanju auta - i sad su na kolima , a evo ti i ovde 2 slike ......... :scooter: .  mene u globalu interesuju samo felne ............

 

IMG_20160101_123107.jpg

 

IMG_20160101_122935.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su 6,5J, nisu potrebni prstenovi, ni plivajuci srafovi samo ih nakacis..
Ja sam blizu Beogume na Cukarickoj padini, pa ako su dobre gume mozemo da napravimo neku kombinaciju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa gume su OK - sta znam nadjemo se i vidis licno (na kolima su mi kao zimski set) dve su Continental ContiWinterContact TS850  205 55 16  DOT1812 sa sarom od skoro 6,5 - 7mm , i druge dve Pirelli Winter 190 Snow Control serie 3 EcoImpact sa dubinom sare 4.7mm i 4.8mm DOT1712 205 55 16 - grubo mereno.

 

ja odrzavam auto kod njih u servisu preko puta ulaza (njihov servis) radi onaj mali Kiza (on mi je drug) -- inace ja sam na konjarniku , i da ako su 4x100 moraju prstenovi na 4x98 , znam jer imam i takav letnji set 17-ce sa plasticnim prstenovima - identican , da felna ne seta.

 

slike su ti gore bas velike - klikni na njih pa ih uvecaj jos.

 

vidi resi pa mi javi ovde ili na mob. 060 666 55 10 - mozemo se videti sutra (ako kisa ne bude padala) ili u nedelju na 10-tak minuta pa pogledaj sve licno - tako je najbolje .............  :welcome: .

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

vazi, naci cemo se ako hoces u toku sledece nedelje jer za vikend sredjujem kola ili ako ti bude usput da dodjes na Tosin bunar, tamo ce biti auto u subotu i nedelju..

prsten sluzi za centralnu rupu, a na felnama je 58.1 tako da nije potreban.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ako je 58,1 onda je OK , ma i mislio sam na cenralnu rupu ali sam se glupo izrazio - :wallbash: . ne idem na tu stranu uopste (radim u obrenovcu) a zivim na konjarniku.

 

DOVLA - NIJE FRKA NIKAKVA COVECE - UZMI IH TI   :cheers: .......... ja sam ponudio posteno sta imam - POZDRAV LJUDI.

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja javim kao kupac. :) 

 

Dakle, kao što svi mogu videti proadavac prodaje "jako lepe felne". Kači slike svog auta sa tim felnama sa 10m i drugu sliku skinutu sa neta, a obećava "prave slike" u toku dana. Kroz temu navodi da ih prodaje zbog visoke cene guma i postavlja jaču cenu za koju se mora očekivati izuzetno stanje felni. 

 

Čujemo se telefonom, potvrđuje da je sve to to kao što je napisao i dogovorimo se za nekoliko dana da dođem da ih vidim/kupim jer nismo mogli da se uklopimo sa vremenom. Odem ja da vidim felne i one prljave. OK mene prvo zanima da li su krive jer je to značajna stavka i utvrđujemo da je jedna kriva i to sa prednje strane. Ko se razume, zna da je skoro nemoguće da se felna iskrivi samo sa čeone strane već ta mora povući i na unutrašnjoj strani, a koja je u ovom slučaju prava. Ne dovodim to u pitanje, hajde ispraviću to malo, pa čak i ako je to unutra ispravljano meni ne smeta, nemam problem sa ispravljanim felnama. 

 

Krenem da gledam kakve su felne sa bojom i na par mesta očistim prstom i vidim da je to sve manje-više ok. Kapiram, čovek je na forumu ima i dosta postova, rekao bi da postoji nešto bitno i ne želim da smaram sada da peremo sve felne. Iskreno, i mene je smaralo da to radim. Čovek par puta reče - eto ti vidi pogledaj, sve što te interesuje i tako... 

 

Na kraju moje viđenje - felne su prljave, da je nešto ozbiljno sa bojom verovatno bi čovek pomenuo, ima to malo iskrivljeno možda i nije video, možda je od juče, možda je stvarno iskrivljen samo čeoni deo (iako veoma retka i skoro nemoguća situacija) nema veze ispraviću i korigujemo minimalno cenu i ja uzmem. Čak ostavim te dve gume koje su kao išle uz felne jer mi nije odgovarala dimenzija, a i šara za moj pojam nije ni postojala. 

 

Odnesem ja odatle felne da mi ljudi namontiraju gume, i otputujem par dana. Vratim se zovem da pitam jesu li gume namontirane, kažu oni da dođem. Čim su mi to rekli znao sam da je belaj. Odem tamo, a oni oprali felne, a one ustvari nisu bile toliko ni prljave koliko je sjajni deo felni potamneo i sav se istačkao. Ja u neverici uzmem krpi da brišem, ali jednostavno ne ide... sjebano je. 

 

Zovem prodavca juče i on drži svoj stav kako on to nije ni primetio, kako je eto rekao da ja pogledam i to je to. Navodno prethodni vlasnik ih je polirao (to nije pomenuo ranije) i on to nije dirao i kad opere auto on to nije primećivao i njemu je to sve bilo ok. Naravno, mogu i ja da ih ispoliram i onda će biti ok. 

 

Dakle, moj problem je što nisam lepo uzeo i cepidlačio do kraja i trljao felne detaljno da vidim da li je sve ok. Takođe greška u razmišljanju - "kolega s foruma biće to ok". Ipak, celu situaciju smatram nekorektnom i zato pišem ovde. Da stvar bude još gora, za ova dva dana čujem gomilu priča kako su ljudi ovako ili slično izrađeni sa varijantom "čovek je s foruma". 

 

Tako da sam predložio da se pooštri politika postavljanja oglasa, što možete videti u zaglavlju svakog podforuma iz sekcije Oglasi. Mislim da fraza "čovek s foruma" mora da ima težinu. 

 

Evo i slika predmetnih felni pa zaključite i sami da li je ovo što sam napisao toliki problem ili možda nisam u pravu. 

 

image.jpgimage.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Varijanta - eto ako i pored toga sto su prljave i nemas sada ni vremena ni zivaca da ih toliko detaljno gledas, a i mozda sto bi, jer "kolega sa foruma..." uspes ti sam da nadjes/otkrijes falinku - eeee ok ok.

Ako ne - pa jbg...ko ti kriv, sto nisi bolje gledao.

Divota!

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je bio na dizalici mogao si da gledas koliko hoces nikakav problem ne bi bio cak sam ti i rekao pregledaj sve dobro.. meni ni na kraj pameti nije bilo da moze da se desi da felne potamne, niti se razumem toliko u felne da sad ocekujem tako nesto.. i ja kad sam prao felne nisam ni primecivao to.. cak i kad si trljao onaj mali deo prstom video si da se sve skida.. i ona sto je bila kriva spustio sam ti cenu za to.. i nek napise neko ko se bavi poliranjem felni da li to moze da se sredi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danilo koji je tvoj predlog za rešenje ove situacije?

Generalno smatram da ovakvi "nesporazumi" treba da budu javni pošto njihov ishod treba da motiviše ili demotiviše ostale forumaše da sarađuju sa kolegama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobio ih je po i vise nego korektnoj ceni (na kupujem prodajem iste felne jos svaka izgrebana 250e) neka ih ispolira i to je to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se par puta zeznuo bas time "covek je sa foruma" misleci sigurica je, kad ono, nije! Apsolutno se slazem da se maximalno poostri politika oko postavljanja oglasa na forum, pogotovo sto u zadnje vre ima i dosta ljudi koji se pojave samo da postave oglas! Svakome savetujem da se ne vodi time " kolega sa foruma" nego da gleda stvar kao i bilo koju sa oglasa!

Ja imam jedan krug kolega sa foruma, prijatelja, od kojih bi mogao da kupim na nevidjeno, inace, van tog kruga, sve brate na proveru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...