Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
bojan dim.

Fiat 500L - amortizer 5. vrata / gepeka

Recommended Posts

Zanima me kako se ponasaju gepek vrata kod ostalik 500L kolega sektasa, jer rekao bih da ovo kako se otvaraju kod mene nije bas normalno?!

Cini mi se kao da ih amortizeri poguraju, a ne uspore, tj amortizuju. Evo kako to kod mene izgleda:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najgore od svega sto je tako od prvog dana, a ja nisam pridavao znacaja, jer ih uvek drzim do kraja. Ovo se desi samo kad ih odvaraju deca ili neko ko ne zna, pa mu polete vrata. To bi trebalo da je u garanciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene isto?! Javi ako budeš menjao, da li su ti priznali to u garanciji ili si platio i koliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo ako vam ne priznaju ne kupujte u ovlscenom servisu, secam se da su meni za amortizere za punta trazili skoro 6000 dina, a zamenski koji su bili odlicni su AP sportu kostali 900 dinara, jeste bilo davno,al ti su zamenski odradjivali posao jos 3 godine savrseno dok nisam prodao auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni otisao levi jos u septembru...

U ak Kole mi rekli da ne podleze produzenoj garanciji, a cena prava sitnica vise od 6000din u paru posto se tako menjaju. Ajde imenjace javi sta si uradio

Share this post


Link to post
Share on other sites

tek sad videh temu.....nije kod mene ovako...mozda bi mogla da koce malo vise ali da ovako udari nije fabricki sigurno (36k km)

Za garanciju samo ostaje da se vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas u Nikomu, prijavio kvar, prosledili FASu, sad cekamo da vidimo hoce li odobriti zamenu amortizera. Uzgred pitao i za mali servis. Cena je 9200 sa shellom + 4000 za svecice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvali me danas iz Nikoma, FAS je odobrio zamenu amortizera, stigli su u servis i mogu već sutra da odem na zamenu. Bili su ažurni i korektni, time su me kupili za još jedan mali servis

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/17/2016 at 3:55 PM, bojan dim. said:

Zvali me danas iz Nikoma, FAS je odobrio zamenu amortizera, stigli su u servis i mogu već sutra da odem na zamenu. Bili su ažurni i korektni, time su me kupili za još jedan mali servis

Lepo od njih... meni su u AK Kole rekli da ne spada u garanciju. Znaci da promenim servis

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎09‎/‎02‎/‎2016 at 9:46 PM, Sinnerman said:

Nemoj vise to da radis, srce me zaboli svaki put... :/ Definitivno ne valja, stradali/stradao amortizer...

i mene :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

 

Moj 500L je presao 52000 km.

Imam problem sa zatvaranjem gepeka.

Amortizer desni skripi, cuje se jako, i kada se spusta, podrhtavaju ta 5 vrata (gepek).

Ne znam u cemu je problem.

Levi amortizer radi besprekorno.

 

Mala mi je kilometraza da bi trebalo da se menja amortizer, ali sve je moguce.

 

Da li mozda treba amortizer da se podmaze? Ako treba, cime se to radi?

 

Laik sam potpuni, pa pitam mozda i glupa pitanja.

 

Hvala svakom ko se javi!

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj amortizer, u zavisnosti od modela kosta 1-2000din :)

Tako da zameni. Kad vec podrhtava sigurno nije dobar.

 

Jeftinije je da zamenis, nego da udare po glavi gepek vrata, kazem iz licnog iskustva :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na javljanju!

 

Trazim sada po netu, ali nigde ne mogu da nadjem taj amortizer za 500 l !

 

Kupuje li se u paru ili moze ili na komad?

 

Ako neko zna gde mogu da kupim, bilo bi odlicno!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je auto u garanciji, znam da su konkretno za 500L negde to odobravali, a negde ne za zamenu. U suprotnom, mozes da probas da podmazes osovinu amortizera, ako je ispravan i ima snagu da drzi vrata. Par puta podignes i spustis da se razradi, ako ide bez problema i OEM par lepo drzi vrata, komotno mozes i da ostavis tako.

U tvom slucaju moze da se uzme i na komad ako je samo taj jedan prosvirao, a drugi dobar (nisu amortizeri tockova pa da je obavezno da se menjaju u paru), a skida se na 2 klika - otpusti se osigurac i iscupa iz jabucice, tj. lezista. Ako smatras da je potrebno, nista te ne sprecava i da zamenis oba :) .

Cena zamenskih je 10-15 EUR po komadu. Pokusao sam da ti pronadjem u online katalogu Euroauta (https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68872-online-katalog-euroauto/ ), ali ne vidim ih u ponudi za 500L (mozes da proveris telefonom, kod njih imamo i clanski popust). U AP sportu su bili ispod 1000 kinti po komadu. Mozes i kod ovlascenih da uzmes OEM (npr. u Bogunovicu takodje imamo popust), ali verujem da su znatno skuplji - cini mi se da su sa zamenom ranije bili cca 50 EUR, samo u paru.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na javljanju!

 

Ova cena od 1000 dinara  je OK, to cu gledati da uzmem.

Ali, probacu  prvo da podmazem.

Cime je najbolje pomazati?

 

Da, auto vise nije u garanciji. 2013 je godiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu podmazivanja...

Kvalitet za Srpsko tržište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako Fiat ima bas standardnu boljku, to je ovo. Stila sam uzeo sa sva 4 losa amortizera gepeka i haube.

 

Zamenim po 1 na osnovu forumaskih saveta (da ne bih napravio katapult), odem do majstora i prilazi mi covek sa Stilom da pita jel hocu da se menjam za amortizere haube ako imam jedan solidan jer je oba zamenio pa se sad rve sa haubom da zatvori :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...