Jump to content
Sign in to follow this  
nemanja982

Fiat Tipo - naknadna ugradnja univerzalne centralne brave

Recommended Posts

Interesuje me da li je neko radio centralnu bravu na Tipu,tecnije da li je menjao njegove fabricke elektronske brave onim univerzalnim motorcicima?Naime,zezaju me centralne na kolima,pa bih stavio univerzalne koje su mnogo jeftinije od fabrickih.Hvala....

Trebalo bi i meni. Prestala je raditi, a i kad je radila zezala su me suvozačeva vrate.

Centralna brava je i meni takodje pravila problem na tempri sto mu dodje isto, pogotovu zimi, desi se da se skupi dosta kondenzacije u onim konektorima same brave i tu krecu problemi, naime relej kao relej nece tek tako da crke, problem prave i mikroprekidaci u samoj bravi. Ja sam taj problem resio tako sto sam svaku bravu skinuo i ocistio od korozije, negde sam cak i celokupni konektor morao da prelemim jer ga je korozija unistila. Jeste dosta posla, skidanje svakog tapacirunga, ali jbg meni se isplatilo i evo sad radi super da kucnem u drvo :) 

Prekidaci se nalaze u samoj jedinici brave, kao i motor, ne mora da znaci da su oni crkli, kazem neverovatan problem pravi korozija u konektorima. Ova brava sa dva konektora je od vozacevih i suvozacevih vrata. Na zadnjim vratima su sa po jednim konektorom, ovim vecim. Sledeca stvar sto moze da bude su kablovi, da ima neki prekid. Ako nekog interesuje jos nesto u vezi brave neka kaze. Postavicu i princip rada releja, nadam se da ce nekom pomoci :)

brava.jpg

Ide li išta od kablova ili slično za centralnu kroz pragove, ili je sve u vratima? Otkako mi je limar uradio pragove kaže da je brava zajebavala, izbijala osigurač. Da li je moguće da je unutra šta pa da je zakačio?

Sent from my SM-J700H using Tapatalk