Jump to content
FAS Goran
sErGiO-AR

P: Alfa Romeo 166 2.0

Recommended Posts

Auto je kod mene od avgusta prošle godine i u celini je odličan, dobro ide, dobro koči, menjač je odličan, ima 6 brzina, klima radi, tempomat, senzor za kišu...sve radi. Alfa je 10/2002. godište po eperu. Prešla je 181500 km i ima atestiran TNG. Potrošnja je oko 13.5-14 litara plina u uslovima gradske vožnje.

Veliki servis je urađen prošle godine, mali pre 4500 km. Na trapu je utegnut, jedino što se ponekad čuje su gumice balans štangle koje su za zamenu. Kod mene su zamenjene svećice, svih 8 originalnih NGK i ležaj zadnjeg, desnog točka.

 

Razlog prodaje iskreno je povećana potrošnja ulja. Merili smo kompresiju kod majstora i po njegovim rečima pritisak u cilindrima je preko 13 bara i ujednačen je na sva 4 cilindra. Problem su verovatno gumice ventila koje bi trebalo zameniti. Antifriz je čist, nema prljavštine ili ulja u njemu, vodu ne troši, nigde ništa ne curi, motor je suv.

 

IMG_0159.jpg IMG_0164.jpg IMG_0168.jpg
 
IMG_0173.jpg IMG_0178.jpg IMG_0183.jpg
 
IMG_0184.jpg IMG_0189.jpg IMG_0193.jpg
 
IMG_0197.jpg IMG_0198.jpg IMG_0202.jpg
 

 

Cena za forumaše je 2850€ i nije fiksna. Dozvoljen je svaki vid provere auta, dovedite svog majstora slobodno a možemo i u neki servis da teramo auto na pregled.

 

060/3374-947 

Srđan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, poprilicno trosi, steta da je zbog toga prodajes, zar se ne isplati da to popravis, imao sam Alfu 166 2.5V6 ostala mi u lepom secanju.

Edited by viper

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Viper

Sad sam kupio crvenog Punta i malo sam kratak sa parama a Alfi ističe registracija u maju a planirao sam u junu na more...

 

 

@aleksa

to je mp3 player

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta je sledeće u planu?

Kad se stvore uslovi da se uzme bar neka 159, ali to će malo da pričeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, videćemo kad dođe vreme. Nisam ljubitelj dizela, naročito ne u Alfi ali možda bi uzeo 1.9 8v jednog dana od nekog proverenog.

Pre bih gledao 2.2 JTS pogotovo ako bude povoljnija cena registracije. Mada realno u tom slučaju bi gledao 166 FL 2.5 V6, sve ostalo je smešno osim 3.0 i 3.2 :D

 

EDIT: ova je baš lepa a nije ni skupa

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7589104/alfa-romeo-159-22-jts-iz-delte

Edited by sErGiO-AR

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...