Jump to content
FAS Goran
bojankov

Renault Scenic 1.5dCi

Recommended Posts

Hahaha, pa dobro, ne zezaj. Tih 250e ti je neka prosecna cena za to, tako da nisi lose prosao uopste. Budi srecen sto je sve ostalo ok i sto sad mozes mirno da putujes gde ti padne napamet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke, frishki renoista!! :laughing: Da uzivas u voznji svaki km!!!

Ja od skoro vrebam sledeci auto za drugu polovinu ove godine, pa je Scenic u opticaju, mada kad sve saberem moja tranutna situacija gde je tek prvi klinac u najavi, kaze da mogu i sa jednim Grandeom sa 5 vrata da prodjem za pocetak. Inace Scenic je pravi za dalja putovanja i udobnu voznju. Jos da je onaj sa panorama siberom....

ELF 5w40 u potpunosti radi posao. Kolega mi je 6 godina radio u Renault servisu u NS, pa ih zna u prste. Tako da, ako ti treba bilo kakva info o Scenicu-pitaj.

Gile evo sam u dilemi pa ce mi trebati tvoja pomoc odnosno tvog prijatelja. Naime neko mi kaze da ovaj motor vjerovatno ima a neko da nema DPF/FAP. Ne znam koje ulje da uzmem. U servisnoj mi stoji da je sipano 5-40 ali ne znam koje tacno a kad podjoh u prodavnicu kaze mi tebi vjerovatno ima DPF tebi treba 5-30 za auta sa DPF/FAP filterom. Rekoh jbg sad ne znam sa sigurnoscu iako po netu ne vidim da ima DPF uopste ovaj motor nego je tek od 81kw motora poceo da se ugradjuje...

Pa pomazi ako mozes :-)

Ee, dok ja vidim tvoj post...Izvini, tek po malo pogledam u poneku temu.Tvoja mi je sad zanimljiva jer je Scenic 2 u njoj. Hehe!!

Inače- kolega kaže 5w-40 i nema brige.

E, sad-drugar ima pug 307 2.0hdi sa DPFom i sipa samo Total 10w-40 od 200000km od kad ga ima,a do sada je napravio 90000km.

I nikad problem. Samo na vreme sipa aditiv za DPf u poseban rezerv i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Gile, kao da si mi pomogao. Srecom nemam FAP tako da sam nasuo 5-40 ELF koje je i preporuceno.

Motor je znacajnije tih od JTDa i voznja je udobnija...

Jedva cekam da vrijem dozvoli jedan vikend da ga detaljno operem i sredim kako treba. Fotkam sve i prilazem ako vrijeme posluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj neku sliku :)

 

Evo na prvoj stranici slika :-)

Osim ako neces slike 250e :-)

:laughing: :laughing: :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nedjelju se desio prvi kvar. Crkla sijalica H7 desnog kratkog svijetla. Zamjenjena sa gornje strane uz malo muke.

Porucene LED h6w za poziciju moguce i da ce kao daylight moci da se koriste :-) vidjecu kad dodju. Slicno ovome ce da izgleda

cee98abd70b05c65571fd84b5cdae801.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I xenone obavezno, to je na scenicu must have. Ne zbog vidljivosti nego cesto riknjavaju a tesko se menjaju. Meni xenoni da kucnem rade bas dugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cuo sam da brzo crkavaju...meni je vec jedna crkla :-)

Planiram svakako da porucim, pa dok stignu itd. Ja sam porucivao kineske i crkla mi jedna sijalica nakon godinu dana. Ne znam koje da uzmem...ac ili dc i ocu li kao i prosli put kina ili mozda domacu kinu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stavio kod baneta naseg sa foruma, bear ac 4300K ima 3 godine sigurno, prosle godine menjali samo sijalice i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para? Ne zna covjek sta staviti, da li AC ili DC da li 35w ili 55w jedino sto znam da ce biti 4300k :-)

Evo jedna slika table...

1bbd720f6ab741fee77a60c450380e37.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

35w AC 4300k, ni jedna druga varijanta ne dolazi u obzir. Ja mislim da je 45e bilo. I na dijagnostici nek ti prebace bord na engleski i stave servisni interval na bordu na 10K km

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bolji su AC od DC? 4300k ni jedni drugi nisu u opticaju, samo znaci 35w...ok hvala na sugestiji. Vidjecu da mi odrade to na dijagnostici...uzgred cu mjenjati i majstora :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji su Ac , Dc jedino kineze mozes i da nadjes. 35w kao sto ti je u savetovao kolega, samo proveri ( ili Cane zna) da li mogu obicni ili moraju oni od kojih ne brljavi auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigle led pozicije :-)

a6017914b3318c038aaf21adca68e400.jpg24023dbb2514f7c0f77d413cebdeeaf1.jpge319040aacc26b6d67d9957361ad3073.jpgovo je priguseno samo da bi se vidjela linija...

a jacina

3a7b73e4a4c378084c9b73f2ba54bc73.jpgprije zamjene

126c50d96b21e30569c8313ee378c57c.jpgposle zamjene

d2cd61f558ece48e201cc72a79e50e47.jpg

Zadovoljan bas...ovakve su ledice sa 8 dioda

7d5f01bc68548548171226b464bbf274.jpg

Jedino sto ne mogu biti kao dnevna slabo je preko dana :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam ljudi. Sitnica je ali stvarno fina izgleda i bas sam zadovoljan. Porucio sam i za tablice. Led su stopovi vec...tako da jos xenoni naprijed i to je to sto se signalizacije tice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A unutra plafonjere da budu sa LED svetlima da upotpunis sliku ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih stavio i jace svijetlo i ljepse bijelo...ali sam na bravi napravio problem jer sam stavljao ledice unutra a svjetlo se prigusuje kao ni ovdje pa su onda ostajale da svijetle stalno(mada vrlo malim intenzitetom)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne su lijepe zar ne? :-)

Rotkapa edition :-) 15" a alu felge da ista valjaju su 16" minimim a ne prelazi mi se na vece sto zbog udobnosti sto zbog jeftinijih guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...