Jump to content
FAS Goran
bojankov

Renault Scenic 1.5dCi

Recommended Posts

Samo mi treba info INA set zupcastog, dayco pk kaisa, mann filteri...elf evolution ulje da li je to solidan kvalitet? Necu neko smece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored SKF, Conti, INA je koliko znam istog kvaliteta, posle njih je Dayco. Mislim da sa INA setom neces pogresiti, Mann filteri su takodje dobri mada ako mozes da nadjes vidi jel ima u ponudi UFI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Mann

Možeš i Purflux, ili ako nađeš Meca filtere. Kod nas u ovlašćenim servisima za Reno su alternativa originalu, čak kažu da idu i u prvu ugradnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam htio da cujem :-)

Hvala vam ljudi puno. Kod nas UFI tesko da se nac moze. Mislim da ce MANN izgurati tih 10k uljni, 20k vazduha i 30k goriva, pa cu ih tako mjenjati na pola predlozenog intervala :-) izdrzace valjda... zupcasti i pk fabricki interval je na 160k a ja cu 60k sa njima ici...

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nemas dpf sipaj elf sxr evolution 5w-40. U sustini mozes svako ulje koje ima RN 710 normu. A ako imas dpf onda obavezno neko lo-saps sa normom RN 720

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke, frishki renoista!!  :laughing: Da uzivas u voznji svaki km!!!

Ja od skoro vrebam sledeci auto za drugu polovinu ove godine, pa je Scenic u opticaju, mada kad sve saberem moja tranutna situacija gde je tek prvi klinac u najavi, kaze da mogu i sa jednim Grandeom sa 5 vrata da prodjem za pocetak. Inace Scenic je pravi za dalja putovanja i udobnu voznju. Jos da je onaj sa panorama siberom....

ELF 5w40 u potpunosti radi posao. Kolega mi je 6 godina radio u Renault servisu u NS, pa ih zna u prste. Tako da, ako ti treba bilo kakva info o Scenicu-pitaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka je sa srećom kad već nije Fiat :)
Šalim se, lep autić i da te u zdravlju služi.

Zanimljivo mi je kako u potrazi nisi ni pomislio na Scenic i sad te je oduševio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na lijepim zeljama iako nije iz grupacije ali znas kako, rado bi ostao u grupaciji jer sam i upoznat sa problematikom, majstorima, prodavnicama djelova itd ali jedino linea bi mi zadovoljila potrebe a izlazi iz budzeta i skoro da je nema, mislim da ih 5 ima u CG ukupno. Scenic je pravo porodicno auto sa milion sitnih i vecih ostava sa velikim prostorom unutra i gepekom a malim gaabaritom spolja. Jos ovaj izlece sa full servisnom i u dobrom stanju i opremi...nisam ga mogao odbiti.

Evo sam gledao za djelove za servis, komplet zupcasti set, pk set, vodena pumpa i ulje i svi filteri oko 220e sto stvarno nije puno. Sad cu to odraditi da sam miran 5 godina. Zamjenicu i antifriz naravno i onda mi samo ostaje da odradim zamjenu glicerina i eventualno kocnice i onda mogu da uzivam. Stvarno je udoban, utegnut i voznja je bas ugodna. Kad sam ga dovozio ima jedno mjesto dje su radovi pa je makadam, doduse onaj utabani ali auto ide bukvalno da se u kabini ne osjeca razlika od asfalta...na bravi nije bilo tako :-)

Takodje visoko i pregledno i imas totalno drugi osjecaj u voznji jedino sto zbog visine zna da se zaljulja vise malo kad se ide polako preko nekih brda/uvalija neravnog puta.

Cestitke, frishki renoista!! :laughing: Da uzivas u voznji svaki km!!!

Ja od skoro vrebam sledeci auto za drugu polovinu ove godine, pa je Scenic u opticaju, mada kad sve saberem moja tranutna situacija gde je tek prvi klinac u najavi, kaze da mogu i sa jednim Grandeom sa 5 vrata da prodjem za pocetak. Inace Scenic je pravi za dalja putovanja i udobnu voznju. Jos da je onaj sa panorama siberom....

ELF 5w40 u potpunosti radi posao. Kolega mi je 6 godina radio u Renault servisu u NS, pa ih zna u prste. Tako da, ako ti treba bilo kakva info o Scenicu-pitaj.

Mi smo vec 4-clana porodica tako da je grande ipak mali. Kad sjednemo u njega nije to to :-)

A scenic ima i viska prostora nazad 3 odvojebna sjedista, ladice ispod sjedista, ostave u podu nazad i naprijed...nedje kad ga operem i sredim cu sve da fotkam :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke, frishki renoista!! :laughing: Da uzivas u voznji svaki km!!!

Ja od skoro vrebam sledeci auto za drugu polovinu ove godine, pa je Scenic u opticaju, mada kad sve saberem moja tranutna situacija gde je tek prvi klinac u najavi, kaze da mogu i sa jednim Grandeom sa 5 vrata da prodjem za pocetak. Inace Scenic je pravi za dalja putovanja i udobnu voznju. Jos da je onaj sa panorama siberom....

ELF 5w40 u potpunosti radi posao. Kolega mi je 6 godina radio u Renault servisu u NS, pa ih zna u prste. Tako da, ako ti treba bilo kakva info o Scenicu-pitaj.

Gile evo sam u dilemi pa ce mi trebati tvoja pomoc odnosno tvog prijatelja. Naime neko mi kaze da ovaj motor vjerovatno ima a neko da nema DPF/FAP. Ne znam koje ulje da uzmem. U servisnoj mi stoji da je sipano 5-40 ali ne znam koje tacno a kad podjoh u prodavnicu kaze mi tebi vjerovatno ima DPF tebi treba 5-30 za auta sa DPF/FAP filterom. Rekoh jbg sad ne znam sa sigurnoscu iako po netu ne vidim da ima DPF uopste ovaj motor nego je tek od 81kw motora poceo da se ugradjuje...

Pa pomazi ako mozes :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sagni se ispod auta ili vidi na dijagnostici.

A moguće i da na B stubu imaš nalepnicu sa simbolom Dpf-a (ukoliko ga ima). Na novijim Renoima ih lepe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ima li neka opcija kao za fiat da se onlina na osnovu broja sasije vidi sta sve od opreme ima? Jos se cekaju tablice :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahhahhaha. Ma kakvi. Nisam u tom fazonu, bolje da dodam jos 100e i full servis odradim...djelovi za veliki i mali ce me kostati oko 240e(samo MANN filteri 67e a champion filteri 40e) sa rukama sve vjerovatno oko 300e, jos cekam tablice pa da mjenjam :-)

Vidio sam kod vas su jeftiniji djelovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas mislim da uopste nema tih filtera :-)

Kakvi su filteri FILTRON? A kakvi su natezaci ruville? Zna li ko mjenja li se remenica alternatora pri mjenjanju kanalnog seta?

Moj majstor mi kaze da se mjenja i ona. 100 zena 200 si*a :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek ti neko pošalje, a Filtron bi izbegao osim za filter klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma necu vala nikoga muciti za 30e...da je veca para pa da zamucim nekoga a ovako nema smisla :-)

U dilemi sam, da li uzeti

1.INA set zupcenja+pk natezac+dayco kaisevi (djelovi koje ja kupujem u radnji)

Ili

2. Ruville set zupcenja+pk natezac a continental kaisevi od majstora sa garancijom 60k km?

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi mogao da kombinuješ INA set plus Conti kaiš bilo bi idealno. Mada nije ni ta garancija od 60.000 mala stvar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u dilemi sam zbog toga. Znam da bi najbolje tako bilo ali onda on ne daje garanciju :-) Jedino sto on ugradjuje filtron filtere i total ulje pa bi taj dio kupio posebno i ponio mu ali bi me izaslo 30e vise...nebitno mislim da vrijedi 30e vise dati za MANN filtere? A opet imati garanciju kod njega sa ruville+conti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update... odradjen veliki i mali servis.

Natezaci ruville, vodena pumpa metelli, kaisevi continental, antifriz neki njemacki na slovo K... filteri MANN, ulje ELF evolution SXR 5-40

Dakle nemam DPF/FAP.

Dobio garanciju 60k km.

Majstor provjerio sve remenice, stope motora, trap, kocnice, sve u odlicnom stanju. Kako majstor kaze kao novo.

Odmah sam za vikend malo dosao do Berana, prosjecna potrosnja srednje laganije voznje 4.8l/100km, prosjecna brzina 60km/h.

Zadovoljan :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo na prvoj stranici slika :-)

Osim ako neces slike 250e :-)

Kisa je i lose vrijeme pa vjerujes nisam ga jos oprao...cim ga operem i sredim fotkacu ga :-)

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...