Jump to content
FAS Goran
ediedi

Fiat nuova Croma - problem sa klapnom za recirkulaciju

Recommended Posts

Kao sto sam napisao kod predstavljanja moje nove crome cuje mi se zvizdanje dok je klapna otvorena, dakle auto nema nikakve druge cudne zvukove i sve se cini u redu ali dok otvorim klapnu za cirkulaciju zraka u otvoreni polozaj cuje se neko fuckanje, to sam skuzio dok sam se vracao doma, zvuk je bas specifican i nigdje ne mogu naci na netu i forumima za slicno iskustvo. Zvuk oscilira tise jace i povremeno i nestaje, a dok auto miruje ne cuje se, inace klima ne radi jer su minusi a automatska je pa pretpostavljam da nije do nje to jest do lezaja a i tesko da bi se lezaj tako cuo, onako bas fuckanje ko iznekog horora :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ti klapna za recirkulaciju dolazi u krajnje polozaje (otvoren/zatvoren)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako to mogu skuziti ? mislis da mozda ostane u nekom poluotvorenom polozaaju pa zvizdi protok zraka ?

Edited by ediedi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ikako mozes skuziti odakle dolazi taj zvuk? Da li iz topova ( otvora za izduvavanje zraka) ili iz mozda motornog dijela? Odlicno pitanje ti je Ivan postavio! Ne znam da li si imao prilike da skidas filter zraka kabine ili ti polen filter kako to ovde nazivaju? Ako ga otvoris vidjeces kompletan motorni dio za zrak kabine. Mozda ti je tu nesto zapalo, mada cisto sumnjam, ali provjeri. Za to ti treba ravno 2 minuta.

Sto se tice tvog pitanja " A kako to mogu skuziti ? mislis da mozda ostane u nekom poluotvorenom polozaaju pa zvizdi protok zraka ? " ; Na prvo pitanje ne znam odgovor, osim laicki razmisljajuci, da se skida dio gdje je ta klapna.... Sa drugim pitanjem mislim da si sam sebi dao odgovor....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edi, ne znam kako je na Cromi, ali klapna za recirkulaciju i motor koji je pokrece na Stilu moze da se vidi kada se skine panel kod nogu vozaca.

Takodje znam da su kolege (Nuova Bravo, Delta) dolazile do klapne kada skinu plastiku ispod brisaca.

Mozda od pomoci bude ova tema: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38737-fiat-stilo-ventilacija-dugmi%C4%87i-klime/?p=765084

 

Palo mi je na pamet upravo ono sto si naveo ili da vazduh mozda nailazi na neku prepreku. Filter zamenjen novim i ocisceno kuciste? Ima li veze sa brzinom ventilatora?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decki hvala na odgovorima, ovih dana sam u guzvi oko registracije i papira te prodaje starog auta i jos se nesto sad zakompliciralo tako da cim ulovim vremena sve cu provjeriti i naravno ako rijesim napisati da se zna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skuzio sam sta je to fuckalo, malo me sram :D ali da se odmah opravdam dosta slabije cujem na lijevo uho pa mi je tesko dokucit od kud zvuk tocno dolazi, naime danas sam rijesio bio sve papire i isli smo malo u voznju ja zena i klinci, i pri vecim brzinama opet to fuckanje i kaze zena da sa krova dolazi, fora je u tome da mi fale dve one male zastitne plastike ispod koji su navoji za sarafe od nosaca. Na dva mjesta mi fale i to fucka dok zrak ide preko toga, ne znam kako to nisam skuzio 150 kilometara autoputa nego bas pred kraj i jos se poklopi da zvuk nestane dok klapnu zatvaram i otvaram, uglavnom bas se kuzi da je do toga, eto glavno da nije nesto ozbiljno, krovne nosace mislim ubrzo staviti pa ce i taj problem nestat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...