Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
rpusica

Lancia Thesis 2.0T - check engine / senzor temperature

Recommended Posts

Poštovane kolege Thesis-ti,

 

u decembru sam kupio Thesis-ku 2.0 turbo benzin. Posle 15 dana mi se upali lampica za senzor temperature i odmah i lampica za ESP i Check engine. Odem kod majstora ono kaže da je senzor temperature u kvaru i da ga treba promeniti. Promenimo senzor, predjem 200 km i opet isti problem. Posle 3 dana kada je malo otoplilo ugasi se senzor teperature, i ESP I ostade samo chech engine. I onse ugasi posle prvog gašenja motora istog dana. Vozio ta tako sve do neki dan kada opet temperatura napolju pade na nulu  i opet se popali sve.

 

Da li znate nekog iskusnog majstora, servis koji može tačno utvrditi šta je u pitanju i otloniti kvar.

 

Hvala svima na pomoći,

 

Pozdrav,

 

Rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskustva o servisima su nam ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

 

Možeš čitati od početka (iskustva još od pre 10 godina), ili preći na relevantnija (novija), npr. čitajući negde od pola teme ili kako god već želiš... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/18/2016 at 7:56 PM, rpusica said:

Poštovane kolege Thesis-ti,

 

u decembru sam kupio Thesis-ku 2.0 turbo benzin. Posle 15 dana mi se upali lampica za senzor temperature i odmah i lampica za ESP i Check engine. Odem kod majstora ono kaže da je senzor temperature u kvaru i da ga treba promeniti. Promenimo senzor, predjem 200 km i opet isti problem. Posle 3 dana kada je malo otoplilo ugasi se senzor teperature, i ESP I ostade samo chech engine. I onse ugasi posle prvog gašenja motora istog dana. Vozio ta tako sve do neki dan kada opet temperatura napolju pade na nulu  i opet se popali sve.

 

Da li znate nekog iskusnog majstora, servis koji može tačno utvrditi šta je u pitanju i otloniti kvar.

 

Hvala svima na pomoći,

 

Pozdrav,

 

Rade

Isti problem imam i ja. Menjao sam termodavac ali isto. Ne mora da znaci da je greska u senzoru temperature, meni je recimo problem sa regulatorom napona koji sve dalje aktivira i asr i abs i check engine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.3.2016. at 0:30 PM, Kuc Viktor said:

Isti problem imam i ja. Menjao sam termodavac ali isto. Ne mora da znaci da je greska u senzoru temperature, meni je recimo problem sa regulatorom napona koji sve dalje aktivira i asr i abs i check engine.

Viktore,

molim te reci mi gde si to sredi , tj kod kog majstora ?

 

Hvala .

Pozz,

Rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.3.2016. at 0:30 PM, Kuc Viktor said:

Isti problem imam i ja. Menjao sam termodavac ali isto. Ne mora da znaci da je greska u senzoru temperature, meni je recimo problem sa regulatorom napona koji sve dalje aktivira i asr i abs i check engin

Viktore,

molim te reci mi gde si to sredi , tj kod kog majstora ?

 

Hvala .

Pozz,

Rade.

 

Kolege ,

 

Napokon sam resio problem, zamenjen je termostat i svi problemi su reseni. I to na moje insistiranje majsoru da ga promeni. Nije dizao temperaturu na 90*c

tj jedva je dostizao 60 na autoputua i u gradu. 

A u medjuvremenu sam naso dobrog majstora za peroruku svima koji voze Thesis-a.Ako vam treba kontakt pitacu ga za dozvolu da vam javno objavim broj jer je čovek izuzetan , ima uvek posla, pošten, iskren i sto je najbitnije ima 2 svoja Thesisa I radi italijane,tj poznaje ih u dušu...

 

Pozz

RADE

On 18.1.2016. at 7:56 PM, rpusica said:

Poštovane kolege Thesis-ti,

 

u decembru sam kupio Thesis-ku 2.0 turbo benzin. Posle 15 dana mi se upali lampica za senzor temperature i odmah i lampica za ESP i Check engine. Odem kod majstora ono kaže da je senzor temperature u kvaru i da ga treba promeniti. Promenimo senzor, predjem 200 km i opet isti problem. Posle 3 dana kada je malo otoplilo ugasi se senzor teperature, i ESP I ostade samo chech engine. I onse ugasi posle prvog gašenja motora istog dana. Vozio ta tako sve do neki dan kada opet temperatura napolju pade na nulu  i opet se popali sve.

 

Da li znate nekog iskusnog majstora, servis koji može tačno utvrditi šta je u pitanju i otloniti kvar.

 

Hvala svima na pomoći,

 

Pozdrav,

 

Rade

Kolege ,

 

Napokon sam resio problem, zamenjen je termostat i svi problemi su reseni. I to na moje insistiranje majsoru da ga promeni. Nije dizao temperaturu na 90*c

tj jedva je dostizao 60 na autoputua i u gradu. 

A u medjuvremenu sam naso dobrog majstora za peroruku svima koji voze Thesis-a.Ako vam treba kontakt pitacu ga za dozvolu da vam javno objavim broj jer je čovek izuzetan , ima uvek posla, pošten, iskren i sto je najbitnije ima 2 svoja Thesisa I radi italijane,tj poznaje ih u dušu...

 

Pozz

RADE

Edited by rpusica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...