Jump to content
FAS Goran
luka78

Fiat Nuova Bravo - čep rezervoara

Recommended Posts

Pozdrav,

Evo i mene sa problemom čepa rezervoara. Meni je onaj "hepek" cilindra što viri pukao. Da li su čepovi od bravo/brava identični, nekako mi se čini da jesu, može li se tu šta kombinovati sa cilindrom/uloškom?

 

Evo i dvije fotografije čepa od Bravo/a, izgleda da se radi o isto čepu kao i za Novi Bravo, šta mislite?

 

DSCF2657.jpg  DSCF2664.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se isto to desilo.

 

Koliko mogu da vidim, cep izgleda identicno, al' ne mogu sa sigurnoscu da kazem.

 

Najlakse ti je da odneses kod nekog majstora da ti to pogleda detaljno i prepakuje ako moze. 

Ako ne moze, kupi ulozak samo. U Sapcu ima dosta auto-otpada i cena uloska je oko 1500 dinara.

 

Mada, najlakse je da ne diras nista, ne moze ti niko izvuci gorivo (ima ona resetka ako se ne varam), a i na pumpi nema cimanja oko otkljucavanja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja ga ne mogu ni zavrnuti. Vec je samo onako stavljen, pa kada zatvorim poklopac on drzi cep da ne ispadne. Danas odoh do otpada potraziti pa onda prepakovati ulozak. Javim ako pase od bravo/brava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi nda se nadovezem na temu...kupio sam polovan auto stilo 1.9 jtd 2004 god i meni se cep za rezervoar ne zakljucava.inace mogu da za zatvorim sve dok on se ne zategne ali ne mogu da okrenem kljuc da ga zakljucam.e sad pitanje -ako uzmem drugi ulozak samo verovatno mora neka fora posebna zbogkljuca posto je kodiran ili kako to ide i koliko kosta otprilike ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod kljuca(imobilajzer) se koristi samo na kontakt bravi u automobilu, znaci da se kod u kljucu ne cita prilikom otkljucavanja vrata ili rezervoara vec samo prilikom paljenja kontakta. Tebe verovatno zeza cilindar u cepu od rezervara ili je cep od drugog stila pa ne pasuje sara tvog kljuca i zato ne mozes da okrenes cilindar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa moguce je da je cep od nekog drugog,kako sad mogu da to sredim narucim cilindar novi po tom kljucu ili mogu da kupim poseban cilindar uz koji dobijem poseban kljuc za rezervoar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini postojeci cilindar u cepu rezervoara a tako dok je skinut ubaci tvoj kljuc i ako ima plocica koje vire iz cilindra samo ih poravnaj sa cilindrom i radice sigurno.

Pozdrav i srecno u resavanju problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja prijavim sa problemom sa čepom.

 

Čep normalno upada i ključ je u položaju "otključano", odnosno na desno. Kad ubacim ključ u bravu, mogu da okrenem ključ ulevo (suprotno od kazaljke na satu) nekih 120 stepeni i ne mogu da izvučem ključ.

Koliko mi je poznato, ključ bi trebao da može da se okreće 180 stepeni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo update. Kupio sam cep od Punta. Mnogo bolji kvalitet materijala je koristen. Ali postoji jedna zackoljica. Ulaz za kljuc je pravljen za kljuceve koji imaju zube sa strane tj. otvor u bravici ima male izbocine jedno 1.5 mm. Kada se izvade listici, potrebno je turpijom isturpijati te izbocine (30ak min posla) da nas kljuc moze uci u bravicu, da ga nista ne blokira. Listice kada sam vratio od originaalnog kljuca nisu pasali, tako da sam ih izvadio. Sada mi sve radi na principu da bravicu "otkljucam" kljucem, a u stvari samo okrenem ulozak. Uglavnom sve radi, stavim cep, okrenem zakljucam i drzi ;-). Do duse moze se i sarafcigerom otkljucati, ali ko ce to jos probavati ;-). Dakle, cep od punta radi uz preinake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luka, vidim da si skroz razmontirao svoj čep. Može li mali tutorijal kako da razmontiram, da tako kažem desnu stranu desne slike? Kako da odvojim bravicu od ovog belog, kako da izvadim ovu U šipkicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najtezi dio je da se razdvoji tzv poklopac cepa od ostatka kucista (dva plasticna pokretna crna najveca dijela na slici). Mora se sa dva veca sarafcigera podvuci i malo sile upotrijebiti da se rasklopi, iskoci. Onda da bi izvukao ulozak, moras izvuci taj metalni osigurac (kako ti kazes u sipkica), Ja sam ga izvlacio za manjim sarafcigerom, vidjeces jedan plasticni blokator, slobodno ga smotaj kada budes izvlacio, on smeta, taj osigurac metalni je kao zeder, na stranu ga izvlacis, ne zapinje previse. Onda se moze skinuti plasticni bijeli dio. Ostatak bravice skidas tako sto sa gornje strane, gdje ulazi kljuc polako ispod tog okruglog metalica sarafcigerom povlacis na vani. Mozes pomoci gurajuci ulozak ka vani sa druge strane.

Edited by Luka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, uspeo sam i sjeb'o sam :D

 

Odnosno, izgleda da je onaj metalni pipak na cilindru bio kriv i ybog njega se nije vrtelo do kraja. Probao sam da ga ispravim (na silu, naravno) i polomio. Sad moram da negde nabavim taj cilindar. Ima li to negde da se kupi? Imaju li ga autobravari kao rezervni deo?

Koliko sam shvatio, sa mog čepa se skinu ona mala čudesa pa se prebaci na drugi cilindar, prešifrira se. Sad samo da nađem odgovarajući...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, uspeo sam i sjeb'o sam :D

 

Odnosno, izgleda da je onaj metalni pipak na cilindru bio kriv i ybog njega se nije vrtelo do kraja. Probao sam da ga ispravim (na silu, naravno) i polomio. Sad moram da negde nabavim taj cilindar. Ima li to negde da se kupi? Imaju li ga autobravari kao rezervni deo?

Koliko sam shvatio, sa mog čepa se skinu ona mala čudesa pa se prebaci na drugi cilindar, prešifrira se. Sad samo da nađem odgovarajući...

Sve sam to prosao vec i odustao, vjeruj ;-). I ja sam pokusao ispraviti pa je pukao. Ne isplati se, cepovi na STILU imaju isti problem. Zato sam ja nasao od punta i preradio. procitaj moj zadnji post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude malo dobre volje i vremena, slobodno okinite i neku fotku, pa mozemo da napravimo DIY za odgovarajuci podforum: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/39-uradi-sam/

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi atomski. Radi pažljivo da ti samo oprugice ne iskoče koje se nalaze ispod listića. Mada, ja ih nisam ni vratio kao što sam napisao već.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...