Jump to content
FAS Goran
DiscoVolante

Grande Punto Sporting > Alfa Romeo GT > Alfa Romeo Giulietta

Recommended Posts

Meni je jos vece ludilo :) , jer sam civilno vozio upravo tu deonicu Makarska-Vrgorac i uzbrdo i nizbrdo ko zna koliko puta (malo zesce, koliko saobracaj u sezoni dozvoljava).

Pa kada vidim ovaj snimak iz kabine, tek mi je onda fascinantno kako odsecaju ove nepregledne leve krivine, koje ti regularno neuporedivo sporije polu-odsecas zbog eventualnih vozila u susret... A desno provalija i Tučepi dole na obali.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrađen remap nedavno.

 

Čini mi se da se dobilo više na momentu nego na konjima, ali uskoro bih trebao na valjke da se vidi realna snaga. Krivulja djeluje bolje ispeglana, ima jači šut iako se osjeti da preko 5000 okr/min gubi dah. Na otvorenu cesti sa zavojima mi sad djeluje kao dosta ugodniji auto za vožnju.

 

52337293175_f978a08dc5_b.jpg

 

52259051539_b3d88e5e40_b.jpg

 

52257801092_b7b88f9d49_b.jpg
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam otišao na valjke, ali evo jedan 0-100. Startanje sa 2600 okr/min.

 

52348206323_9b040381b2_c.jpg

 

Ovi tuneri u mom gradu ne vrše mjerenje na valjcima jer je prevelika buka, a u centru su grada, pa moram drugu soluciju potražiti, interesiraju me konkretne brojke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrvicu novosti, tek smo na 74t km.

 

Za početak, poboljšali smo interijer Dacije, pardon, Giuliette, ali nema veze, unutrašnjost im je u istom rangu.


Plastična kugla mjenjača je zamijenjena aluminijskom. Montaža jednostavna, stara ručica se ugrije i skine poklopac s tankim nožem, onda se donji otpusti, drži ga M6 matica. Ova se montira na 4.5mm inbus.

 

53140461732_b390d1e53c_b.jpg

 

I dobila je pokrov suvozačevog Airbaga od Alcantare. S obzirom da je auto čitavo ljeto na suncu, nadam se da će malo pomoći u zaštiti, pogotovo jer je taj pokrov Airbaga katastrofa kvalitete, na par primjeraka što sam vidio je čak pukla plastika i vidi se zračni jastuk. A usput, i lijepo izgleda.

 

53137382153_0c93dbce00_b.jpg

 

 

Zamjenio sam kineske LEDice sa Osramovim Nightbraker LED žaruljama. Razlika u osvijetljenju je nikakva, ali ove dolaze sa TUV certifikatom i uredno sam napravio atest za iste kako bi bio legalan. Za duga svjetla sam ostavio halogenke, vjerojatno ću samo naći neke žarulje koje svijetle bijelo.

 

Nakon toga je opet odrađena polimerizacija farova i stavljena je PPF folija kako farovi ne bi požutili.

 

U međuvremenu, imali smo jednu Hit&Run situaciju, netko se sa skuterom zaletio u parkiran auto i pobjegao s mjesta nesreće, ali sreća je da sam došao do informacija o počinitelju i policija i osiguranje su odradili posao. Promijenjen je i lakiran desni blatobran, ovlašteni servis, vrhunski odrađen posao, od kvalitete rada, brzine, ma baš sve 5.

 

53137109564_129ff254f8_b.jpg

 

53136310487_3c1e6c41fe_b.jpg

 

53136310402_a9a38e2a9c_b.jpg

 

Idući tjedan ide na promjenu ulja, ovaj put ide Motul unutra. Nije da nisam zadovoljan Seleniom, ne potroši kapi od izmjene do izmjene, već s više strana čujem pohvale za Motul, pa da i to probam.

 

Uz to ide i Short shifter da skrati duge hodove mjenjača, a stavit ćemo i Tedgum poliuretanske selen blokove na ramena, da se umanji mana jednostrukih vilica naprijed.

 

Sve me više privlači ideja o slaganju TD04 kita, mislim da bi uz to i Brembo kit zaokružio priču s ovim autom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je Julka, bas su joj lepo cucnula stakla :) 

A i shortshifter je vrh stvar. Ja sam razmatrao i za Leona, ali nikada nije dosao na red

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepi aBgrejdi :) , svaka cast.

Koju si foliju stavljao?

 

PS: Jos da nas @Milutinac vidi kako fino izgleda ovo :D :

3 hours ago, DiscoVolante said:

Zatamnjena su zadnja stakla, 70%.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva cekam da vidim to sa kljestima sa 166. Stajala su mi u garazi, ali nisu dozivela da budu ugradjena na Giuliettu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Ivan said:

PS: Jos da nas @Milutinac vidi kako fino izgleda ovo :D :

 

 

 

Jao IVANE! Gde me nadje sada u krivo vreme sa time, pa zar ne vidis kakvih desavanja ima na forumu?! Ne mogu ja sada o tome da razmisljam :D

 

Salu na stranu, odlicno izgleda, nema tu sta. Zeznuli su nas sa atestima i glupostima - pre toga na svakim kolima sam imao zatamnjena stakla. I pored svega - pre 10 dana majstoru koji mi je stavljao folije na farove (providna ona zastitna) posaljem "E Dule pozdrav...folije...lumar...ona prva nijansa tamna, sta kako koliko?" - kaze Dule "Ne radim stakla" Kmeeeee

 

@DiscoVolante - sto se shiftera tice, da nisi uzimao H4-tech mozda, ja sam to planirao...?

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/12/2023 at 3:34 PM, DiscoVolante said:

I uz to, nabavljena su Brembo prednja kliješta sa 166 V6, čekaju reparaciju, pjeskarenje i bojanje pa će nekad na auto kad uhvatimo vremena i volje.

To su ona veca? Da li za ta alfina brembo klesta postoje plocice koje nisu toliko visoke, tj da li ima vise dimenzija plocica u ponudi?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/15/2023 at 11:35 AM, Desmo said:

To su ona veca? Da li za ta alfina brembo klesta postoje plocice koje nisu toliko visoke, tj da li ima vise dimenzija plocica u ponudi?

 

Ne, ovo su manja, idu na 310 mm disk na 166, na Giulietti na 305 i nisu potrebni nikakvi adapteri.

 

Neka engleska firma proizvodi diskove za Giuliettu u 310, pa ću i tu opciju razmotriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo novosti...


Mijenjao sam 166 kliješta za  Brembo 330 mm kliješta od 159, pa smo ih rastavili, očistili, piturali, stavljeni su novi klipovi, gumice, ozračnici, pa uskoro mogu na auto. Odrađen i tehnički pregled, bez greške, tek smo na 79t km.

 

53471224496_f4c2f8bc0c_b.jpg

 

53354682931_8afe8a20dc_b.jpg

 

53342013813_2de2246bc4_b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...