Jump to content
FAS Goran
DiscoVolante

Grande Punto Sporting > Alfa Romeo GT > Alfa Romeo Giulietta

Recommended Posts

Evo i par slika interijera...

20160119_IMG_5368.jpg

 

Originalni radio nije funkcionirao, a u okolici nemam baš nekih solucija za popravak, tako da svira Alpine HU, zadovoljan sam zvukom u kombinaciji s tvorničkim zvučnicima i Subwooferom u gepeku, samo se Fiatov radio ljepše uklapa u dizajn interijera.

20160119_IMG_5364.jpg

 

A evo i Hommage legendarnoj Integralki i kombinaciji boja koja je definirala automobilski ukus...

20160119_IMG_5356.jpg

 

I kad je aparat već bio pri ruci, dvije slike eksterijera...

20160119_IMG_5348.jpg 20160119_IMG_5353.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je problem sa fabrickim radiom? Ovde kod nas se krecu od 30 EUR pa navise u dobrom stanju, za 45 EUR vec ima i fabricki Blaupunkt MP3 (ako nema popravke). Bez obzira na neke nedostatke, uvek fabrickoj muzici dajem prednost u odnosu na aftermarket.

Super je Puntic, bas mi se svidja, ove zadnje dve slike su vrh. Fiatov dizajn i smek koji se izgubio zadnjih 7-8 godina... Plus ovo dalmatinsko okruzenje, odmah me asocira na uzivanciju.

Gde li si ovo izvucen - Simici, Podstup, Gornje Tucepi :) ... Nije pristojno da pitam, samo naglas razmisljam ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klinci od prošlog vlasnika su ubacivali sitni novac u otvor za CD pa bi dobar elektroničar trebao pregledati matičnu ploču i izlaze, ali takvog nemam u blizini. Inače, bio je Blaupunktov uređaj s MP3, i utorom za USB u suvozačevom pretincu, ali što je tu je.

 

Dobro si pogodio, lokacija je Srida Sela. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci mozda i popijemo pice nekad na "Vezi" ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I prvih 10 000 kilometara od kupnje je iza nas, promijenili smo ulje i nastavljamo dalje. Na 116 000 kilometara sam promjenio prednje diskove, pločice, i stabilizatore balans štange.

 

Autić se pokazao i više nego dobar, a sad malo o praktičnosti...
Set BBS CH felgi stane u auto.
Set OZ Mito felgi stane u auto.
Set ATS Classic felgi stane u auto.
Stihl kosilica stane u auto.
Pola rastavljene Vespe stane u auto.
Pola stana prosječne ženske osobe stane u auto.
Sportska sjedala su super stvar, iako preizražena lumbalna podrška smeta na dužim putovanjima.
Mjenjač sa 6 brzina je super stvar, brzine su relativno kratke, a opet ne umara na autoputu.
S rezervoarom goriva se može napraviti 800 kilometara.
Tvorničko ozvučenje je dobro i na dužim putovanjima.
Sport paket opreme je crvena krpa u očima lokalnih Boyracera.
Električni servo je i dalje govno.

 

Auto se lagano uvlači pod kožu, 10 000 kilometara u nepunih 5 mjeseci, prostran, malo troši, pristojno ide i leži. Nema slika, pozdrav do sljedećeg javljanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super grandisa!!!!

Salji slike pored mora, nama odavde nedostaju morski pejzazi, a i grande ima takav dizajn koji se najvise istice u takvoj sredini.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo par slika da ne zapostavimo temu..

Vozimo se i dalje, 123 000 na satu, iako su dva kotača trenutno postala primarno prijevozno sredstvo.

Vozili smo se svugdje..

05ad39583654e348288e99a7472006f7.jpg

db8e0f2889095678cd79bb617db84cec.jpg

A i pojavljivali smo se u dobrom društvu...

efa311e9cd9a814267a9176267799f84.jpg

Daljinsko zaključavanje je prestalo raditi, vjerojatno treba bateriju promjeniti, ali ono zanimljivije je da sam primjetio tragove nasilnog otvaranja brave, netko je poptuno amaterski išao otvarati istu kacavidom i vjerojatno ga je nešto omelo, sreća pa je auto još na mjestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lavlja kandza ili zeder i nece vise niko pokusati da ga protivzakonito prisvoji...

Al ima covek osecaj za lepo, zna sta mladi vole da voze:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je najsmješnije je to da je prije toga auto dva tjedna zaredom bio otključan na ulici, s ključevima unutra... :D

Ovo je bilo totalno amaterski, vjerojatno s namjerom da se ukrade radio i prođe po pretincima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autic je sjajan, ali uvek uzivam u ovim tvojim fotkama primorskih pejzaza...

Reci mi samo je li na onoj prvoj slici u pozadini spomenik "Galebova krila" u Podgori, oznacio sam crvenim?

Prema polozaju Braca i Hvara iza, onda bi trebalo da je ovo neka od poslednjih krivina pred ulazak u zaledje ka Gornjim Igranama, Ravci i Vrgorcu?

 

05ad39583654e348288e99a7472006f7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da obnovimo malo temu... Trenutno su dva kotača primarno prijevozno sredstvo pa je Fiat uglavnom parkiran ispred kuće ili služi u kišnim danima.

 

Nedavno sam išao za Zagreb starom cestom i auto me je za tu cjenovnu klasu i činjenicu da se radi o malom gradskom autu oduševio, Sport oprema vrijedi svake kune, sicevi ne umaraju, solidno drže, auto se ne naginje previše, brzine su kratke pa ni pretjecanja nisu bauk,  jedino mi je malo žao što nije 1.9 ispod haube pa da podebljamo snagu. A potrošnja je nikakva, uz solidan brzinski prosjek i dalje je bila malo preko 5 litara. Nisam očekivao da će mi se ovaj autić toliko uvući pod kožu, stvarno me je ugodno iznenadio na tome điru.

 

28648699090_0307dce588_c.jpg

 

I nedavno mi je alternator otkazao poslušnost, nova remenica i regler su stavljeni, i nastavljamo dalje tući kilometre.

 

28457395803_73e82575f3_c.jpg

 

28454217074_179442b135_c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povećao sam praktičnost auta ugradnjom krovnih nosača. Našao sam originalne Fiat nosače, lako se montiraju, i čak ne izgledaju loše na autu. Prilikom vožnje šušte i proizvode glup zvuk, ali valjda to tako ide s njima, ionako će biti montirani po potrebi.

29615184303_272d3b08b3_c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrhunski je autic Samo ga lepo odrzavaj i bez brige

Nego one slike, sa spoljne strane auta u pokretu, to je neka Go pro kamera, ili... ?

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamera je SJ4000, Wifi model tako da se može aktivirati i gledati snimka preko mobitela. U principu mrvicu lošiji GoPro, samo što je dosta jeftiniji, ja sam ga platio cca 90€, može se naći i jeftinije, ali u tom slučaju treba paziti jer ima dosta kineskih kopija koje imaju lošiju kvalitetu slike/snimke.

Nosači i gadgeti su uglavnom jednaki onima od GoPro kamere i nisu skupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tako, godina dana druženja i 22 000 kilometara su iza nas. Kilometar sat pokazuje 133 tisuće, stvarno smo se izvozali, uživali peglajući magistralnim cestama, krstarili autoputevima, drljali po otočkim kozjim putevima, prevozili rijetke setove felgi, stare Vespe, selili stanove, vozali djevojke i sponzoruše...
Prvo je prijatelj uzeo polirku u ruke i uhvatio se farova...
31261199046_105325544a_z.jpg
 
Nakon toga sam promijenio žarulje, odabir je pao na Osram Nightbreaker. Malo bacaju na bijelo i imaju dosta širi snop od standardnih.
31182313001_5d569fd488_c.jpg
 
30475360874_6d350bd141_c.jpg
Nazad sam ubacio ledice u osvijetljenje tablice da malo pomladim izgled auta.
 
Nakon toga, gume su došle na naplatu, izbor je opet pao na Hankook Ventus Evo2, pokazale su mi odličnima, a cijenom su dosta ispod Premium brandova i ne troše se pretjerano brzo.
 
Usput smo pokazali zašto je jedan Hot Hatch pokretan dizelskim motorom idealan izbor za svaki dan, Vespa SuperSport uredno staje u gepek, vodili smo je pjeskariti...
25373500869_449bd3ae23_c.jpg
 
A i peglali smo zavojite ceste dalmatinskog zaleđa...
31182294501_e3a774e679_c.jpg
 
Danas je auto registriran, prošao tehnički pregled bez greške, jedino je kontrolor malo gledao oko kotača, bilo mu je čudno da Grande Punto serijski ima 17" felge.
Nedavno mi se pojačao zvuk faznog lanca, tako da je on naručen i sljedeći tjedan ga mijenjamo, da izbjegnem pucanje.
Sve u svemu, :thumbup: za Puntića!
Edited by DiscoVolante

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, lufti said:

Kod vas to bas ozbiljno shvataju tehnicki...

 

Postrožili su to malo zadnjih nekoliko godina, trebalo se stati na kraj najezdi plavih xenona koji svijetle svugdje osim gdje bi trebali, spojlerima iz kućne radinosti i autima spuštanim brusilicom... Primjerice, gotovo je nemoguće upisati nestandardnu gumu (205/55-16 umjesto 195/55-16).

Auto je bio parkiran ispred stanice za tehnički pregled, kontrolor nije ni izišao iz nje, već je pitao čiji je Punto i šta ćemo s felgama.  I sad da sam se pojavio sa zagewindanim autom i na dva broja preširokim felgama...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28.11.2016. at 10:12 PM, lufti said:

Kod vas to bas ozbiljno shvataju tehnicki...

kao sto rekoh bave se glupostima

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Baso_1990 said:

kao sto rekoh bave se glupostima

 

Ako su tebi ispilane opruge, Xenoni od 8000K bez leće, spojleri i slične gluposti kojima seljo tjuneri poduži rejting u svom selu normalni, onda se očito ne voziš dovoljno po cesti i ne nagledaš se lokalnih Schumachera. Dosta često vozim noću, i kad lola raspali Xenone u raspadnutom E36, Golfu 3 ili nekom drugog popularnom primjerku auta ispred lokalnih kafana, ne vidiš doslovno prst pred nosom. Neki red mora postojati...

 

Btw, danas sam kupio SKFov set faznog lanca, nije ni čudo da pukne na malim kilometražima, BMX bicikla ima deblji lanac! Auti od prije 50 godina su dolazili s Duplex lancom, a mnogi proizvođači danas štede na tome...

 

Edited by DiscoVolante

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...