Jump to content
FAS Goran
DiscoVolante

Grande Punto Sporting > Alfa Romeo GT > Alfa Romeo Giulietta

Recommended Posts

Za početak, pozdrav svima i ujedno se zahvaljujem ekipi na savjetima vezanim za neke detalje na Grande Puntu.
 
Tu je moja najnovija kupovina, Grande Punto 1.3 Multijet, model s 90HP, mjenjačem sa 6 brzina i Sporting opremom. Upravo ta oprema je (uglavnom) razlog što sam se odlučio za Fiata, iako je tu bio i vrhunski dizajn i moja tradicionalna orijentiranost ka talijanskim vozilima, naravno uz korektnu cijenu.
 
Auto je 2008. godina, kupljen sa 110 000 kilometara na satu, i u ovih mjesec i pol dana otkad je u mom vlasništvu je napravljeno još +-2500 kilometara.
 
Od opreme ću nabrojiti važnije stavke kao što su sportska sjedala, 17" felge i tvrđi ovjes, pragovi  i krovni spojler, zatamnjena stakla, ručna klima, Hill Holder, i bolje ozvučenje sa Subwooferom u gepeku, kao i mjenjač sa 6 brzina koji je spas na autoputu i otvorenoj cesti, na 130 km/h su okretaji na cca 2500 okr/min. Još bih jedino volio da ima parking senzore i Panorama krov, ali kad se kupuje polovni automobil, ne može se baš birati...
 
Evo nekoliko slika s telefona, dok ne opalim par s fotoaparatom...
 
zza94.jpg  zza95.jpg  zza96.jpg
 
Nekih velikih planova za auto nema, trebao bi biti štedljivi Daily Driver, samo se nadam da neće biti previše nepredviđenih ulaganja (već mi je digao tlak sa senzorom kuta upravljača...)
 
E sad, volio bih obojati kučišta farova u crno ili nabaviti originalne crne farove od redizajniranog modela s obzirom da nisu preskupi. Također, felge bi trebale osvježenje u vidu malo brušenja i nove boje, iako mi se dopadaju Fiatove 17" sa pet krakova koje su se ugrađivale na noviji model Sportinga. Mislim da nikakvog spuštanja neće biti, cijeli život se drndam u (pre)spuštenim autima, mada nikad ne reci nikad... Također, vidjeti ću da se odradi Remap, što kulturniji da se izbjegne "sipa efekt" s crnilom kad se da gasa, iako 1.3 nema mnogo potencijala za dizanje snage kao jači model.
 
Naravno, ne postoji savršen proizvod pa ću napisati i par stvari koje me najviše smetaju. Smeće od električnog serva je stvarno kriminalno, više osjećaja daje Joystick na Playstationu. Unutrašnjost ima dosta jeftine plastike koja zna zaškripati. Turbo rupa je prevelika i iritira u gradskoj vožnji, na otvorenoj cesti ne smeta jer su stupnjevi mjenjača dobro proračunati i da se sasvim fino voziti unatoč tome što je 1.3 ispod haube.
 
Da se kojim slučajem Alfa zabavila oko ovjesa i upravljanja, i VAG oko kvalitete interijera, GP bi bio najbolji auto u klasi.
 
Toliko za sad, nadam se da nisam upilao previše sa detaljima, nadam se da će biti što manje kvarova i da ćemo veselo vrtiti kilometre...
 
Živili!  :thumbup:

 

 

Edited by neshaoct
popravio linkove za slike / update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican auto i odlicna oprema! U zdravlju da te sluzi

Nego, Makarska?

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi taj pejzaz,vidi te puteve :D

 

I Punto je super :D


Osetih i miris borovine ...jeste da je bilo davno ali taj miris se ne zaboravlja ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/12/2016 at 11:30 PM, MS PK said:

Nego, Makarska?

Nije Makarska, nego Tucepi ;) .

Ako se ne varam, 'ladno smo na istom mestu slikali automobile :D - penjanje od Gornjih Tucepa ka Vrgorcu, vidikovac i prosirenje posle skretanja za Biokovo, a pre novog tunela (fakticki iznad Podgore)?

 

23715960963_98316948b2_b.jpg  =>  130820152983.jpg

 

Slazem se da nema lepseg primorja, obale i mirisa u okruzenju od Dalmatinskog.

Nego, da te masina lepo sluzi, obozavam ove fabricke sportske varijante. I naravno, dobrodosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A di si ti onda bija pa se dosecas, djava te odnija :p ?

Tucepi imaju najlepsu plazu u tom delu, 4km koliko se secam, ima i nudisticka za tebe ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na pohvalama i postovima dobrodošlice!
Da, živim i radim na relaciji Tučepi-Makarska, malom turističkom mjestu na jugu Hrvatske, koje zbog svoje izrazite sezonalnosti ima koliko prednosti, toliko i mana.

 

On 1/12/2016 at 11:56 PM, Ivan said:

 

23715960963_98316948b2_b.jpg  =>  130820152983.jpg

 

Nego, da te masina lepo sluzi, obozavam ove fabricke sportske varijante. I naravno, dobrodosao.

 

 

Draga, povećao sam dijete! :D

Naravno, bio mi je cilj auto sa što više opreme i pristojnim motorom iz gradske klase, prvotno je to trebao biti 206 S16 s 1.6 Hdi motorom, ali Punto je ipak 5 godina noviji auto...

 

Sliku interijera nemam, ovo mi je sve što imam od auta, kad iziđe malo sunca i kad operem auto napraviti ću  par slika.

Inače mi je i interijer bio koliko-toliko bitna referenca kod kupnje auta, profilirana sjedala gotovo da i nemaju tragova korištenja, volan je originalan i nikad tapeciran i u vrlo dobrom stanju, sva stakla su iz iste godine, mulde, vezni lim i krakovi šasije nisu dirani, dno prtljažnika također, na pragovima se ne vide tragovi da je auto kačen na limarski stol tako da bi bar što se tog dijela tiče trebao biti dobar, a vrijeme će pokazati...

 

Nego, da je uz crne farove staviti i KW var.1 i BBS CH 18", i onda se ipak prisjetiti da je karter i ovako dosta nisko i da nije pametno (financijski) previše igrati se oko auta... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se punto,i boja mu je super. Nikako 18'' felne,17'' mu je dosta. Moj je jos spusten pa vozim oprezno,kad naidjem i mravi saginju glave. :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duplo! hahaha :D

Nije duplo, nego taman! 1.9 su u trenutku kupnje bili dosta skuplji i ovi koje sam gledao nisu bili u najbajnijem stanju tako da je 1.3 tu.

 

Svidja mi se punto,i boja mu je super. Nikako 18'' felne,17'' mu je dosta. Moj je jos spusten pa vozim oprezno,kad naidjem i mravi saginju glave. :cheers:

Tu je bilo malo ironije, ne želim (još jedan) nevozljiv auto.

 

Ciljam na neki OEM+ izgled, ovo će mi biti nit vodilja...

https://c2.staticflickr.com/2/1529/24253431562_8c03419666_o.jpg

 

Ako netko zna za ovakve felge po pristojnoj cijeni, zainteresiran sam!

 

Pripremi se za iskakanje plastike ventilacije gore na komandnoj tabli :D to je normalna stvar kod Grandea hahahahhahaha :D

 

Svo zlo u tome! Nek nema problema s mehanikom, a ovo ostalo... Jbg, talijanski šarm. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.3 je znatno jeftiniji u daljoj eksploataciji od 1.9, pogotovo u gradskoj voznji, otprilike su egal sa potrosnjom na autoputu, po magistrali litra razlike u korist 1.3, a po gradu lagano 2-3l razlike.

 

Ako te zadovoljava snaga nisi fakticki nista izgubio, a sa cipom bi isao skoro kao fabricki 1.9 sport, jer ti je nesto kraci menjac, takodje nemoj misliti da su nasi 1.9 nesto znacajno zivlji na niskim rpm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na kom nije iskocila

Nije ni kod mene....jos... 2007/8 godiste 75000Km garaziran.

 

Disco! Auto je bombona nista ne diraj! Stedljivi a temperamentan motoric i 6 brzina!!!! :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, danas sam bio kod prijatelja koji u svom voznom parku ima nešto zanimljivo, pa sam opalio jednu sliku s malom naturpijanom jurilicom...

 

IMG_2577.jpg

 

Nego, kako editirati postove s obzirom da sam ovo mislio ubaciti u prethodni, ali ne pronalazim tu mogućnost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na kom nije iskocila

Nije ni kod mene....jos... 2007/8 godiste 75000Km garaziran.

Disco! Auto je bombona nista ne diraj! Stedljivi a temperamentan motoric i 6 brzina!!!! :scooter:

Ako budes imao srece nece

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.3 je znatno jeftiniji u daljoj eksploataciji od 1.9, pogotovo u gradskoj voznji, otprilike su egal sa potrosnjom na autoputu, po magistrali litra razlike u korist 1.3, a po gradu lagano 2-3l razlike.

 

Ako te zadovoljava snaga nisi fakticki nista izgubio, a sa cipom bi isao skoro kao fabricki 1.9 sport, jer ti je nesto kraci menjac, takodje nemoj misliti da su nasi 1.9 nesto znacajno zivlji na niskim rpm :)

Pa sad, blizu 1.9 standard, da.... A u startu je skoro 2.5s sporiji, tako da tesko da moze remapom bas toliko da ustine, ali na 1s razlike je realno. :)

A za grad si svakako u pravu, GP 1.9 je za magistralu najbolji, eventualno autoput. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...