Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Registracija vozila tek nakon otplate neplaćenih kazni

Recommended Posts

Od 1. januara u 45 prekršajnih sudova u Srbiji građani mogu da provere koliko novca duguju po neplaćenim kaznama. Kazne se ne odnose samo na saobraćajne, već na sve izrečene prekršaje. Ukoliko nisu izmirili obaveze, neće moći da registruju svoja motorna vozila, da dobiju vozačku dozvolu ili neki drugi dokument.

 

Kako RTS ekskluzivno saznaje, pasoš i lična karta će moći da se dobiju, a što se tiče samih sudova oni će biti u obavezi da, ukoliko su novčane naknade izmirene ili ukoliko su zamenjene nekom drugom kaznom, odmah skinu građane sa evidencije.

 

Prekrsaji_s.jpg
 

Predsednik Prekršajnog Apelacionog suda, sudija Zoran Pašalić kaže za RTS da građanima ne mogu biti uskraćena prava Ustavom zagarantovana, kao što su pravo na izdavanje lične karte i pasoša.

Objašnjava da se ograničenja zbog neplaćenih kazni za sada odnose na izdavanje saobraćajnih i vozačkih dozvola, a da se izmenama i dopunama zakona o prekršajima to može odnositi na još neka prava, ali svakako ne ona koja garantuje Ustav. Pašalić ističe da su 74 odsto svih novčanih kazni koje su izdate po prekršajnom nalogu građani platili u roku od osam do devet dana, čime su stekli mogućnost da tu kaznu plate u prepolovljenom iznosu. Naglašava da će građani koji plate kazne moći da ostvare sva svoja prava, na primer da registruju automobil, čim uplata stigne u Prekršajni sud.

 

"To će moći da urade odmah, u istom trenutku", kaže sudija Pašalić. U sklopu ovog sistema prekršajne evidencije, neće biti evidencije o poreskim i drugim dugovanjima.

 

Preuzeto sa RTS.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je oduvek kod nas i po tome se radi već godinama.To je problem sa ljudima koji imaju fiktivnu adresu.Ako vam je sud primer poslao pozive i vi se niste odazivali jer ne zivite na toj adresi iz LK nego zivite ne drugoj.Oni u MUP-u to ubace u sistem.I kada dodjete kod mene na registraciju kompjuter izbaci da vam nemogu završiti registraciju i kaže mi da vas uputim u najbliži SUP.Vi odete u SUP i rešite problem i u 80% slučajeva je problem samo ta fiktivna adresa i sve završavate.U onih 20% su oni ljudi kojima je istekla LK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bi bilo dobro da ovo može da se vidi online, ukucaš jmbg i izlistaš.

Kad li će taj internet da stigne u Srbiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti kažem.... padne sneg razbuca el.energetski sistem, zamuti vodu, ludilo, panika. Ja ne znam šta bi bilo da smo recimo kao Kanada....

Ne znam da li su ovi svesni da internet može da se koristi još za nešto osim skidanja torrenta i čitanje novina.... bolje ovako da se čeka u redovima za proveru. Ne bi me iznenadilo da se plaća ta provera

Share this post


Link to post
Share on other sites

beli_Punto vracali su zbog fiktivnih adresa kao sto je Dalibor i napisao.To sa sigurnoscu znam jer sam 2 ipo godine radio u agenciji za registraciju kola i to nam se desavalo.Dolaze pozivi za sud coveku,on posto postara poznaje kaze napisi da ne zivim na ovoj adresi,on to napise par puta,sud posalje sup-u da se covek ne moze naci i sup stavi fiktivnu adresu.Kad ta osoba dodje da registruje sistem to izbaci i on posle toga mora da sve regulise da bi to bilo povuceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja još nisam čuo da su nekog vratili

Mesečno vratim prosečno oko 5-10 ljudi zbog toga.Kad se posle vrate kod nase problem je kao i uvek fiktivna adresa ili istekla LK

beli_Punto vracali su zbog fiktivnih adresa kao sto je Dalibor i napisao.To sa sigurnoscu znam jer sam 2 ipo godine radio u agenciji za registraciju kola i to nam se desavalo.Dolaze pozivi za sud coveku,on posto postara poznaje kaze napisi da ne zivim na ovoj adresi,on to napise par puta,sud posalje sup-u da se covek ne moze naci i sup stavi fiktivnu adresu.Kad ta osoba dodje da registruje sistem to izbaci i on posle toga mora da sve regulise da bi to bilo povuceno.

Bas tako u 90% je tako

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

BiH ima sveobuhvatniji sistem, registar novcanih kazni. U njega ulaze mup, sudovi i sve institucije koje kaznjavaju, inspekcije npr.

Znam da je njihov problem naplata od stranaca koji zive u BiH i to najvise od arapa. Trebalo bi da kod nas krene izgradnja takvog sistema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bi bilo dobro da ovo može da se vidi online, ukucaš jmbg i izlistaš.

Kad li će taj internet da stigne u Srbiju?

Kazu da ce biti aplikacija preko koje ce po imenu, prezimenu i JMBG videti da li i koliko ima kazni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, jos malo pa ce auto sluziti za sve u ovoj drzavi,

penzioneri zive od akciza, sad ce i prestupnike da vijaju preko registracije

joj komedije od drzave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto znate da su sada svi sistemi sudski u državi objedinjeni za neplaćene kazne i sudske procese.

Kao i da se ne može izvršiti registracija ako imate kaznu.Postupak je prvo platite kaznu pa onda na registraciju.

Podaci se ažuriraju na svakih sat vremena.

U nastavku sledi link za proveru neplaćenih kazni.Takođe na tom sajtu možete i odštampati uplatnicu koja vam je potrebna za plaćanje.

Prilikom provere obavezno je upisati tacno slova kao što su Č;Ć;Ž;Š;Đ i tako dalje,i prebaciti Latinicu ili Ćirilicu.

 

Registar neplaćenih novčanih kazni i drugih novčanih iznosa

https://rnk.sipres.sud.rs/?lang=lat

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unose li ovde kazne za parkiranje? :)

2 puta u roku od samo 5 dana sam uspeo da zaboravim da posaljem sms za parking, prvi put se zadrzao sat i po, drugi put 40ak minuta i oba puta prosao bez kazne, pa mi je to malo sumnjivo :D Sta znam, mozda mi neko skinuo, vetar odneo, itd... A mozda me samo us**lo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...