Jump to content
FAS Goran
Baso_1990

Fiat Grande Punto 1.4 8v 2006. by: Baso_1990

Recommended Posts

Predstavljam svog ljubimca s kojim se druzim od 5. mjesec prosle godine.
Fiat Grande Punto, 1.4 8v iz 2006.
Kad sam ga kupio na satu je imao 92 500 km a za nekih 500 km zavrtit ce 100 000 km
Dosada nije puno radeno na njemu servis je odraden promjenjena je brtva izmedu kutije filtera zraka i kucista leptira gasa jer se raspala, promjenjena je bobina i promjenjen je injektor na 3. cilindru.
Promjenjen je prekidac stop svjetla jer je stop svjetlo konstantno svjetlilo.
 
Zamjenjeni su zadnji zvucnici u vratima s tim da je ostao oem adapter, promjenjen je radio jer nije imao usb.
Posto sam vec rastavljao vrata da promjenim zvucnike sredio sam poluge na kvakama vrata jer su se jako tesko otvarala.
Seat belt alarm sam iskljucio sam na dijagnostici jer me uzasno nervira zvuk.
Ugradeni su parking senzori
 
Ispolirani su i obruseni farovi ali cu morat ponovo to odradit i ubacene su smd diode u osvjetljenje zadnje tablice, na unutrasnje svjetlo, u rikverc svjetlo,u poziciju zadnjih svjetala i naprijed u pozicije farova. narucio sam sa ebaya load resistore pa cu staviti narancaste t5 smd diode i u bocne zmigavce.
Sto se tice planova planiram xenone uskoro stavit,deflektore na prednje prozore ii u planu je radio sa lcd-om i morat cu pobrusit celicne felge i obojat ih jer ima dosta hrde po njima.
 
slike auta kada sam ga kupio:
 
zza70.jpg  zza71.jpg
 
parking senzori:

zza72.jpg  zza73.jpg
 
video:

https://www.4shared.com/video/-GcrK6Hqce/VID_20151119_152430.html
 
Poluge na vratima i zvucnici:
 
zza74.jpg  

 

zza75.jpg  zza76.jpg  zza77.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas je malo zima popustila pa se malo cackalo oko pozicija.
http://postimg.org/image/8kbeaaxol/
http://postimg.org/image/60b62gkqt/

led trake sam otkida 3 komada zalemljene su na load resistore sa t19 grlom i spojene su na misto pozicija u faru tako kad dode tehnicki da se mogu skinit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas montirano svitlo za pretinac posto je napokon sunce izaslo.
dakle smd traka sa 3 smd 5050 spojeno je na upaljac tako kad je kontakt ukljucen da svitlo radi.
posto grande punto ima na rubu pretinca okrugle gume jednu sam skinija i u nju sam stavija prekidac od stop svitla od motora (aprilia sport city 250) koji tocno sjeda u rupu  a na vratima pretinca (posto i tamo ima rupa) je komad gume okrugle koji stisce taj prekidac posto bez gume prekidac ne bi moga dobavit vrata kada bi se zatvorila. sve u svemu sad sam progleda ne moram corat po noci i palit flashlight na mobitelu.

http://postimg.org/image/uqpjljjw5/
http://postimg.org/image/8u30l66ph/
http://postimg.org/image/jnaitonzp/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prekidač je kao fabrički! Ja sam to daleko komplikovanije izveo jer sam uzeo šta sam prvo našao jedino što je kod mene potpuno skriven, vidi se tek kada se skine ladica. Ostatak je gotovo identičan.

Sa istim diodama uradi i ambilight.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 minuta posla? Osvetlenje prostora za noge..

Veoma korisno ako ti noću nešto ispadne a i podiže ukupan dojam auta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno resenje za osvetljenje kasete!

I mene ceka uskoro slican poduhvat pa cu najverovatnije ukrasti ideju:D

 

Postavi neke slike grandise sa morem u pozadini, da odmorimo oci od ovog naseg betona;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da znas da hocu kad je odmor u pitanju cim prije ga slikam pa postavim slike

 

p.s. kisa je jaka ovih dana pa cemo cekat sunce za slike

Edited by Baso_1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep grande , boja zajebana za odrzavanje. e tu sam ti ja letovao - kod tebe (u trogiru) godinama dok sam bio mali (voleo sam to mesto uh) ....... jeb...ti zivot. :) . pozdrav ........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bole-stilo to je u trogiru alu na otoku tj ciovu na samom kraju otoka (kraj koji gleda prema zapadu tj sibeniku) jedno od ciscih plaza i mora na tom otoku. Zeznuta boja kupija san ga sa dosta ogrebotina i bas me neki dan na semaforu udarilo od iza al ima par ogrebotina samo a nije mi se dalo prepirat jer me zub taj dan bolija tj taman sam isa u zubara. Bas danas sam vratija branik prednji nazad jer me prosle godine na parkingu udarilo naprid i prekjucer su i gornja i donja resetka ispale pa sam skinija da ih namistim nazad-slike uskoro.

 

Paun ts felge moram obrusit i obojat ih u crno zasad ih nemam plan minjat ali san prije neki dan narucija nove gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prosle godine u 5 mj me na parkingu udarilo u prednji branik dok me nije bilo ravnih 10 min. rupa je na braniku i iskocila je donja maska malo bila ali je drzala medutim prije par dana popustila i gornja i donja i jedva su se drzale pa sam odlucija da saniram maske da ih ne izgubim negdi putem.

proces skidanje i nije tako tezak ko sta sam mislija da ce bit. pratija sam ovu sliku i nije bilo vecih problema sa skidanjem

 

BumperGuide.jpg

 

kada sam ga skinija vidija san da su zubi na gornjoj maski polomljeni a na donjoj su ispali a samo jedan se izliza pa nije drza i to bas onaj po sredini. uzubija sam sve nazad i namaza zube vrucim lipilom tako da sad mislim da ne bi tribalo ispast. isto tako stiropol koji je iza branika je isto na mjestu udaraca slomljen ali sam ga centrira nazad.

rupa na braniku zasad ostaje pa kad uvatim volje cu i to sredit.

 

IMG-20160310-WA0001.jpgIMG-20160310-WA0003.jpgIMG-20160310-WA0011.jpgIMG-20160310-WA0028.jpg

IMG-20160310-WA0008.jpgIMG-20160310-WA0013.jpgIMG-20160310-WA0016.jpgIMG-20160310-WA0021.jpgIMG-20160310-WA0023.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg...

Svuda isto, samo udaraju, mene su isto izubijali na parkinzima...

Ljubomora je cudo:lol:!!!

I meni se gornja maska polomila, tj. ti zubi sto je drzre u braniku. Ja sam to resio sa dva srafa, na mestu zuba. Drze super vec nekoliko godina pa

i tebi savetujem da uradis isto, sigurnije je mnogo. Uzmi samo crne srafove i nece se videti uopste, pusticu ti sliku sutra, auto je trenutno kod Yuhice,

ugradnja ksenona:guitar:, sutra ce biti gotov pa slikam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti masku rade slikaj di si smistija balaste i instalaciju i detalje o xenonima jer imam u planu to ugradit iduce :D

kad san skinija branik vidija san da ispod farova ima dosta mista za sakrit balaste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...