Jump to content
FAS Goran
Johnatan Archer

Fiat Seicento - It's Turbo time!

Recommended Posts

Zdravo svima!

 

Turbo-kit je na carini :)

 

Polako se pripremam za konverziju, dosta toga je vec uradjeno. (sp.oprue, sp. amortizeri, sire gume, 50mm throttle body, komplet sportski auspuh, donja i gornja koska...)

U planu je da se stave diskovi i na zadnje tockove.

Stize mi jos turbo punjac, inter cooler, creva i lažov-racunar The ECUMaster DET3 piggyback.

 

Posto ta konverzija daje od 100 do 120 HP, naravno da ce za to trebati vise goriva i naravno vece dizne.

Zanima me da li na seicentu mogu da koristim dizne recimo od MPI Punta 1.2 16V bez nekih dodatnih modifikacija?

 

Cim sve stigne kacim fotke :)

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest' trojka je. Videcemo kako ce da radi, dosta Engleza i Poljaka (naravno) imaju pozitina iskustva.

Kit je narucen iz Nemacke i izvadjen je iz Novitec Seicenta.

Manje, vise se prosto montira, jedino sto mora da se busi karter za povrat ulja iz turbine i da se stave vece dizne...

Mehanicki ga je lako setovati, mape su izazov :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paket je jos uvek kod UPSa na aerodromu NT, a stigao je jos prosle godine 27.decembra !!!

Uzas, kao da sam kupio nuklearni reaktor.

EM sto ne znaju sta je to, EM sto je polovno, EM sto je kupljeno od fizickog lica, i tako da nikako da odluce koliko da me ocepe :o

Edited by Johnatan Archer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ce turbokit biti u toku sledece nedelje, (sve je spremno, Pirke ce da pravi downpipe, bobo-sport ugradjuje DET3...) muci me jos jedna stvar?!

Izbacujem katalizator tj. turbina dolazi na njegovo mesto pa me zanima sta da uradim sa lambda sondama? Jedna je pre a jedna posle cat, da li cu imati nekih problema bez njih ili da ih nekako laziram i vratim nazad?

Saljem slike cim krene projekat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva mora sigurno da ostane ugradis je u downpipe, drugu ili iskljuciti ili ugradis varalicu.

 

Koliko ti trazi Pirke za DP?

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiglooo!!! e sada da se 3x prekrstim :) 

e ovako:

Ulje za turbnu:

- Ulje se dovodi sa pumpe ulja (odvrne se gornji M18 sa kojeg dolazi filtrirano ulje)

- Ulje od turbine se vraca u karter. Karter treba da se probusi u gornjoj zoni i namontira ili zavari cevcica za prijem creva  (mora da se vodi racuna da sve vreme ulje povrata ima prirodan pad jer od turbine do kartera nema pritiska)

 

U izduvnoj grani ima sonda temperature (narucio sam cajger)

Kako najjednostavnije da vidim pritisak turbine jos uvek proucavam...

 

E sad, Svaba me ispalio za intercooler i creva pa moram da nadjem neku alternativu GRRR (ni Svabe nisu kao sto su bile)

Posto sam prostorom ogranicen, mozda bi pasovao intercooler od UNA turba ili mozada Punta GT, jos cu videti.

turbo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nema, svrha im je ista svakako, samo ako moze fizicki da stane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes sa usine grane da dovedes crevo do cajgera, mozes sa sreva od blow off, mozes odakle hoces.

 

Ic bi ti bio dobar od ibize cupre ili od bmw 530 e39.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hladnjak ulja mu nece skoditi sigurno i da nema turbinu. Kod turbo motora je mnogo bitan pritisak ulja na nizim obrtajima! Konkretno na mom autu  2.0 16v turbo, najnizi pritisak ulja je 1bar dok verzija bez turbine o,6 bara bar kako kaze servis manual. Pozz i srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interkuler i pritisak ulja nemaju ama bas nikakve veze, kao kad bi rekao da auto ne pali zbog ispumpane gume. Hladnjak ulja moze samo da na neki nacin poveca pritisak ulja, hladeci ga i sprecavati razredjivanje, a samim tim pad pritiska, no svako ima pravo na svoje misljenje. pozz i srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je mislio na vezu veci interkuler, hladniji usisan vazduh, manje termicko opterecenje motora pri sagorevanju, manji zahtevi po pitanju ulja... Ja turbo motor ne bih sigurno vozio bez hladnjaka ulja, a kako sam primetio kod mene nakon ugradnje hladnjaka, necu verovatno nikad voziti ni autmosferski motor bez hladnjaka ulja :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...