Jump to content
FAS Goran
smilan

Fiat Nuova Croma 1.9 8v MJet 120 - zvuk prilikom menjanja brzina (manuelni menjač)

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Skoro sam kupio cromu 2010 godiste, 120KS, 1.9.

 

Bio je na pregledu kod proverenog majstora, zatim i na velikom servisu. 

 

Ne znam mozda sam paranoican s obzirom da sam citao/citam da postoji generalno problem sa njima, ali menjac prilikom prebacivanja u prvu, trecu, pogotova, pa i u petu i rikverc (gornji red), cuje se zvuk kao kada dve metalne plocice nisu dotegnute dobro srafom (mozda glup opis, ali tako mi najvise zvuci :) ) Isto se cuje i u voznji i kada je ugasen. Zvuk dopire tacno rucice menjaca.

 

Nekom poznato?

 

Hvala unapred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi imaju slicne zvukove. Ili ti je zvuk te plastike oko menjaca sto ide kako bi drzalo tu harmoniku, taj ram koze-skaja oko menjaca. Ona hoce da zveci ako ima lufta ili su sajle rucice menjaca. Nove sajle su oko 20.000 a za oko 5k ima u NS proizvodnja koja ih napravi iste bez greske. Dug je hod rucice menjaca, ako podignes tu kozu oko menjaca videces platicni zglob itd....bolje nemoj bices jos paranoicniji x) I ne menjaj brzine na 1800obrtaja vec 2.200 i nema nista da se cuje x)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao sam taj skaj oko rucice, kada sam video plasticni zglob... uf... Koliko mogu kao laik da skontam, imaju one dve sipke koje vode ispod dole i tu negde u tom delu koji se ne vidi cuje se to klaptanje. Kao sto rekoh, kao da neki sraf da je olabavljen i "samo da se dotegne matica" :) Inace lepo on ulazi u svaku brzinu. A sto se tice promene brzina, cuje se bilo da je ugasen, upaljen na leru pri bilo kojoj brzini obrtaja uvek isto. 

 

A u pravu si, bas je dugacak hod rucice i sto mi je odmah bilo cudno razmak izmedju prve, trece i pete...

 

@Dezurni: Nisam ja imao problem sa cimanjem pu pu pu, pomeri se s mesta :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat croma 1.9mjtd 120ks.. Kada je auto hladan cuje se  nesto u menjacu LUPKA, cim se malo ugreje nista nema luokanja, da naglasim kada se pipne gas ili kvacilo prestane lupkanje, sve odlicno radi menjac kvacilo itd,? Sta moze da bude

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigiran sam da je iz menjaca,opisao sam detaljno, tabla nema veze sa stiskanjem kvacila, a cudi me da se cukanje cuje samo kada je hladan u menjacu, 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok ne skines neces znati 100%. Kao sto rekoh mozda da zamenis ulje u menjacu ako nije menjano. Ako to ne uspe skidanje istog da se pogleda druk,korpa,zamajac ce ti dati odgovor. 

 

Kontam da si palio auto pa skocio do motornog prostora da detaljno oslusnes odakle dolazi lupkanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, ono sto znam da je los nosac motora i da je za zamenu, ali sve jedno zvuk je iz menjaca i prestane cim se stisne kvacilo, ponavljam zvuk se cuje samo kada je hladan motor i to orvih 2 minuta, posle sve normalno se ne cuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo tesko i vrlo retko se auto popravi na daljinu, naravno neke sitnice da... Sve zajedno vidovnjacke sposobnosti clanova foruma mrka kapa da ce da ti pomognu ako ne poslusas kolegu[mention=5863]DraganUS[/mention] i ne posetis nekog od pouzdanih majstora...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak mislim da novo ulje nece pomoci,  101posto  je to druk lezaj ,. Mislim da je ovaj auto preskup za odrzavanje svaki deo je jako skup,. Pocevsi od termostata koi sam nenjao pre mesec dana 6500din, zamajac je jeftiniji za bmw e46 nego za fiat cromu, jeste ona dobra udobna itd, ali fiat   ipak cu je prodati

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/27/2019 at 6:00 PM, boki punto said:
Ipak mislim da novo ulje nece pomoci,  101posto  je to druk lezaj ,. Mislim da je ovaj auto preskup za odrzavanje svaki deo je jako skup,. Pocevsi od termostata koi sam nenjao pre mesec dana 6500din, zamajac je jeftiniji za bmw e46 nego za fiat cromu, jeste ona dobra udobna itd, ali fiat   ipak cu je prodati

Croma je moderan auto koji je kao nov kostao 25-30 hiljada eura. Kao takav sigurno nije i ne moze biti jeftin za odrzavanje ali nije ni skuplji od drugih automobila D segmenta. Ja sam moju slatko izvozio skoro 4 godine bez kvarova i problema bilo kakvih.
Zao mi je sto neke kolege sa foruma imaju losu srecu sa ovim sjajnim automobilom.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je moja procena, ipak ovo je Srb tako da toliko paklene cene delova za auto 2006 god je nelogicno, bmw e46 ceo set kvacila 2004god 24000din sto je ok bez plivajuceg naravno, a za cromu samo druk lezaj 13000din,.. Ipak ce ova croma ici u prodaju, motor je stvarno savrsen bez greske fulll, ali ostalo he.. Ipak cu ovaj auto zameniti jednim golfom 5, pa cu videti iskustva, naravno kada ga prodam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delom si u pravu ali nisi realan. Prvo, to je auto malo "luxuzniji" , viseg segmenta koliko god to smesno zvici a plus se baas slabo vozi i zbog svega toga neki delovi moraju da budu skuplji ( slabija potraznja, slabije kopiranje, itd..)
Drugo, taj hidro druk lager isto kosta za svako vozilo, i za stilo od 1000eur i za g4, kromu, g5, bmw... evo drugar treba da radi set kvacila na Astri H iz '05god..70 000din je set!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/27/2019 at 10:14 PM, MS PK said:

... evo drugar treba da radi set kvacila na Astri H iz '05god..70 000din je set!

Ajde za nas sa jeftinijim ulaznicama objasni šta ulazi u taj set za 70.000 din, i koji je motor u toj Astri. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ceo set sa zamajcem, set :D 1.9 120ks sinoc pricali, zali se da mu se cuje druk lager a i sumnjiv mu zamajac pa se raspitivao da se sprema. Sad gde, koji set , nemam pojma, ne pratim opel

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva sreca pa ne moras da uzmes druk od 13000 na tom emstu gde si se raspitivao nego ima mali milion prodavnica gde mzoes da nadjes jeftinije plus ako znas nekog mehanicara moze da ti uzem delove posto oni imaju rabat ogroman.

 

Ne resevaj se udobnog auta. Manje je verovatno da ti je druk otisao jer bi se on cuo kao los lezaj. Zameni ulje u menjacu i vidi kako ide. Ni taj menjac nije neka velika investicija.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...