Jump to content
FAS Goran
Sinnerman

Auto-NAS, Multimedia...

Recommended Posts

Auto NAS, sastoji se od kineskog nano rutera model Nexx 1520 i 32GB SanDisk flash-a i naravno tableta i telefona kao player-a. 1520 sam kupio jer su zli Kinezi napisali da radi DLNA na njemu sto se naravno ispostavilo da nije tacno (menjao firmware, nema DLNA...) , ima USB sharing ali samo preko Sambe i ftp-a. Namucio sam se da na Android Kodi povezem sharovan flash (smb)... Naravno adresa ide manuelno (ne funkcionise automatski) u Kodi ali tek iz 2001og puta je sve proradilo i najgore od svega je sto ne znam ni kako ni zasto je proradilo... :) Na samim Androidima sam fiksirao IP (nema na ruteru) da bi mogli medjusobno da se povezuju upravljaju, sharuju, sinhronizuju... Plan je da mozda dodam "redno" (Wan na Lan) jos jedan ruter "Nexx WT3020" sa usb modemom. Znam da moze i ovaj da se prepravi sa wrt ali bi njega zadrzao samo za NAS...
 
Mali ruter je zgodan i za automatizaciju androida (kao sto sam ranije spomenuo u drugoj temi..). Kada telefon registruje odredjenu WiFi mrezu, startuje BT, povezuje se na HU, pojacava volume, produzi sleep time i startuje Walkman a kada se iskljuci sa mreze (ugasim auto), gasi BT, vraca sleep time i zakljucava telefon... Tablet startuje iGo i pali GPS receiver, kada se diskonektuje gasi GPS... Program "Automate" je odgovoran za automatizaciju... 
 
Sto se tice protoka mali Kinez se pokazao odlicno. Film (720p mp4) koji je na flashu, sam pustio preko tableta (Kodi), telefona (MX Player) i PC-a (VLC, preko kabla). Sve radi savrseno bez lagovanja, jedino su problemi nastali kada sam mu trazio da taj isti film koji svira na tri uredjaja kopira na PC, nije uginuo ali je poceo ozbiljno da secka ali samo na PC-u, protok je bio 3MB/s... i pored seckanja kod mene je NAS polozio sa 10/10...
 
Nisam planirao da ubacujem filmove u auto, hteo sam muziku da snimim na flash i da pustam preko telefona ali nije radio DLNA pa sam odustao od toga i ruter upotrebio za automatizaciju... Telefon je za muziku a tablet za navigaciju, flash sa filmovima sam dodao posle 2,5 sata besmislenog cekanja na Madjarskoj granici... :)
 
Mislim da nema Jednostavnijeg i boljeg resenja za multimediju u autu po veoma pristupacnoj ceni... Naravno jedna od bitnijh komponenti ovde je DIY drzac za tablet...
 
 
 
 
 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege zanima me ako neko ima iskustva sa pouzdanim prodavcem multimdija,za brava,audia b6,bmw320d i ostlaih vozila gde god ima mogucnosti za ugradnju multimedija.Ne nadjoh nista slicno na forumu,bilo bi jos bolje da ima neko sa foruma koji radi sa tim

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima po KP i za audia a4 b6,bmw 320d e46 oko 270 navodno calss1 garancija i to.Ali me zanima koliko je to pouzdano?U opisu pise da ide dzek na dzek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loše se čuju ove jeftine do 50e, ali rade posao za koji su namenjene. Izbor je ogroman, ugradnja, uvek turpija mora da radi, e sad kome to lepo izgleda u autu u kom nije namenjeno. Po meni elegantnije resenje je neki tablet sa dobrim nosačem na odgovarajućem mestu bar sto se navigacije tiče

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima po kp ja sam gledao bas za bmw e46 i gl na yt,sve sraf na sraf,dzek na dzek,uklapa se kao fabrika,ali naravno da je skuplje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog turpije je ne bih nikad stavio. Po meni to ninasta ne lici a i opet u tim starijim vozilima mi odskace od kompletne unutrasnjosti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva turpija?

Nisam nešto u toku,na šta se misli?

Misliš treba obraditi turpijom da legne u ležište ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima lik na Petrovaradinu prodaje i ugrađuje. Drugar gledao za svoj E46, 250 evra android, nema nikakvih prepravki u autu. Na fb ima lik iz Šapca koji ugrađuje i ima gomila slika na njegovom profilu, mislim da se zove auto ozvučenje i multimedije. 

Ja što imam sam zadovoljan, samo je 1 DIN, WinCe sistem. Radi sve, jedino mi fali RDS za radio. Ali i to bih namestio kad bih se malo iscimao. Zvuk je ok, nemam nekih zamerki. Naručena preko Alija, koštala nekih 90tak evra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledah nesto,ima i dalje varijanta wince i android. Android je malko skuplji ali mislim da je bolji izbor i vredi doplate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta gledas. Android sa 1GB RAM-a ne isplati se uzimati, pitanje je samo kad ce poceti da zakucava. Sa 2GB RAM-a vec idu od 110-120 evra na aliju, sa sve navigacijom.

Sa sadasnjim razvojem aplikacija, gledao bih 4GB RAM-a, ako hoces vec nesto na duze staze
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...