Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Netflix u Srbiji

Recommended Posts

 

Netflix launched its service globally, simultaneously bringing its Internet TV network to more than 130 new countries around the world. The company made the announcement -- and the service went live -- during a keynote by Co-founder and Chief Executive Reed Hastings at CES 2016.
 
Netflix is available on virtually any device that has an Internet connection, including personal computers, tablets, smartphones, Smart TVs and game consoles, and automatically provides the best possible streaming quality based on available bandwidth. Many titles, including Netflix original series and films, are available in high-definition with Dolby Digital Plus 5.1 surround sound and some in Ultra HD 4K. Advanced recommendation technologies with up to five user profiles help members discover entertainment they'll love. Try Netflix for free for one month by signing up at www.netflix.com.
Netflix is the world’s leading Internet television network with over 70 million members in over 190 countries enjoying more than 125 million hours of TV shows and movies per day, including original series, documentaries and feature films. Members can watch as much as they want, anytime, anywhere, on nearly any Internet-connected screen. Members can play, pause and resume watching, all without commercials or commitments.

https://media.netflix.com/en/press-releases/netflix-is-now-available-around-the-world
 

CEO kompanije Netflix Rid Hejstings večeras je saopštio da je ovu streaming mrežu od danas moguće pratiti u 130 zemalja, među kojima je i Srbija. To znači da će Netflix utrostručiti broj zemalja u kojima je moguće pratiti njihove sadržaje. Rid Hejstings je povodom toga rekao:
''Svedoci smo rođenja nove globalne internet TV mreže. Od danas, Netflix je moguće pratiti na svim meridijanima – od Singapura do Sankt Peterburga i od San Franciska do Sao Paola. To znači da će gledaoci širom sveta moći u isto vreme da prate serije i filmove na našem kanalu, i to bez čekanja, kao što je to bio slučaj do sad. Uz pomoć interneta, dajemo moć potrošačima širom sveta da sami odlučuju šta će, kada i putem kog uređaja gledati.''

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2016&mm=01&nav_id=1082583
 


1042035277568d6084daf5c436225516_wide.pn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobija se 30 dana za dz, aktivirao sam preko PayPala, samo ne zaboravite da prekinete plaćanje kad istekne 30 dana jel ce da vam skinu pare sa kartice, šteta što nema srpski prevod al sta sad, samo da je dzabe

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa odes na netfilx sajt prijavis se mesec dana free, napravis nalog, dodas paypal ili karticu i sa tim nalogom gledas gde hoces, pc, mob, tv, tab, svaki sledeci je 8 ili 10 dolara zavisi koji kvalitet slike oces, probaj mesec dana i prekini uslugu ako ti ne odgovara da ti ne bi skinuli pare sa kartice bezveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored torrenta, tv-a, premotavanja na SBB unazad 72h, svega moguceg na netu - trenutno nepotrebno...

A i narod nista drugo da ne radi, 24 sata dnevno samo da sedi i gleda filmove, i to uporedo i na popcornu i na netflixu, i na tv-u... ni setnja, ni posao, ni porodica, nista...samo daaaaaj

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih se složio sa tobom. Jeste da postoji mogućnost premotavanja (koristim SBB D3i) ali često se puštaju serije i filmovi koji su mi bezveze i pored ogromnog broja kanala uhvatim sebe kako pretražujem po pola sata sve moguće kanale koji me zanimaju i ne mogu da nađem ništa zanimljivo. Netflix radi na drugačijem principu, uvek možeš da biraš koju seriju ili film hoćeš da gledaš. Izabereš koju hoćeš sezonu i epizodu i gledaš. Ja sam, na primer, ispratio seriju Dexter u 6 sezona preko torrenta i posle nisam imao vremena da se bakćem da skidam nove spizode. Slučajno provalim da na FOX-u povremeno puštaju sedmu sezonu, samo noću i počnem ponovo da gledam seriju. Međutim strašno me nervira što puste jednu ili dve epizode pa onda nekoliko dana nema te serije nego puste nešto deseto, pa onda propustim epizodu...Ovako lepo kad uhvatim vremena uključim Netflix i pustim sedmu sezonu od početka do kraja, jednu po jednu epizodu i uživancija.

Osim svega navedenog mislim da je ovo odlična fora da se više ne mlatim sa torentima i svim onim što potencijalno dolazi sa njima u paketu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa obojicom, i za premotavanje na D3 i za trackere...ali prosto ne vidim pored torrenta i tog nacina gledanja uopste neki drugi (meni) bolji nacin...
 

Prosto sam se potpuno navikao i usemio da skinem torent, odmah ide na eksterni hard, hard u TV. Ako je film vredan cuvanja ostaje sacuvan i to je to...pored toga, uvek se skida neki koncert ili tako nesto, pa kad radim nesto po stanu eto ga - Dire Straits Alchemy live :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored torrenta,

Nalog na dobrom privatnom trackeru je majka Mara za sve ovo. BTN za serije, za filmove recimo HDT.

Imas invite ?

Za btn...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok je bio stari PopCorn, to mi je bilo ok. Kako je on otišao u ''večna lovišta'', pojavio se problem. Ok, postoji sada opet nešto što se isto zove, ali ne radi dobro kao što je radio stari. Dovoljan dokaz za to mi je što sam se vratio torentima poslednjih par meseci. U ovom slučaju ''dobra stvar'' je naša kilava TV scena (rijalitiji do zore), tako da naše TV nisu otkupile gomilu najkvalitetnijih serija/filmova, tako da ne bi trebalo doći do ozbiljnog ograničavanja NetFlix sadržaja kod nas zato što su eto domaće TV stanice otkupile prava za emitovanje nekog sadržaja u SRB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Milutinom, meni je popcorn time dovoljan i zadovoljavajuci. Otkad je povezan sa torentima jos mi je lakse i bolje jer ima mnogo veci izbor serija i filmova nego sto je bilo u pocetku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja npr, nemam nikakvu televiziju već godinu dana. Imam TV, ali služi kao monitor za komp. Skoro mi buraz da pristup Netflixu da gledam seriju Narcos, i mogu da kažem da je sistem cool. Nema dowload, pa vamo, te tamo...TV ima Netflif aplikaciju i odma kreće serija čim klikneš. Pretplata je 10 dolara mesečno, što nije mnogo, a opet biraš sam šta i kad gledaš. 

Iskreno, prava televizija i 95% sadržaja, zaglupljuju narod.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/26/2019 at 12:44 AM, Pluto said:

Ja sam sa 5 drugara (pošto može 5 usera na jednom nalogu da se napravi) uzeo to i svaki mesec po 500 din, što je ok cena. Ali za tako nešto 2500 je malo mnogo da se daje...

Ne znam koliko je ranije bilo, al' sada nije 2.500 mesečno nego 1.200 kinti:

 

Screenshot_14.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno je on mislio na onaj paket gde mogu 4 osobe i gde moze 4k sadrzaj da se pusta, koliko se secam 1500 je bio, placao sam po 750 sa kolegom na kraju je on rekao da ce sve da placa a ja i dalje koristim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog ugla kao ne netflix lika, da imam biiip tv koji moze direktno da pusti 4k placao bih, ovako u varijanti skini - prebaci na fles - pusti jok jok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš ništa da skidaš na fleš, nego na komp instaliraš Netflix app sa Microsoft Store (besplatna je):

 

Screenshot_16.jpg

 

Onda je npr. pinuješ na taskbar kako bi eto bio uvek tu... :D i kad ti se gleda samo klikneš  na ''N'' u taskbaru i dobiješ:

 

Screenshot_15.jpg

 

Dobra je stvar što prikaz personalizuje na osnovu afiniteta, kao i na osnovu toga šta si gledao, pa tako i daje sugestije za narednu stvar. Sugestije daje kroz notifikacije u samoj aplikaciji, ako se podesi stizaće i na Email, obaveštava o novim naslovima...ali ono, sve to taman koliko i kad treba, nije onako da spamuje. Ima podeljeno po žanrovima sa stvarno puno naslova, nevezano za to da li je originalno njihov film/serija, ili nije.

Klikneš šta želiš da gledaš, pustiš na ''najglupljem'' TV-u (povežeš ga preko HDMI sa kompom), i sve radi. :thumbup: Možeš da kreiraš listu sa onim što želiš da gledaš, pa će i na osnovu nje da daje predloge. Uvek će da piše u tim predlozima npr. ''zato što si gledao ovo''...ili ''zato što ti je u listi ovo''.

 

Screenshot_17.jpg

 

Sam obriše odgledano kako bi stvorio mesto za novi sadržaj. Uvek može da se pogleda opet ono što je već gledano.

Nikada do sada nije zabagovalo, engleski titl ima za sve, a za jedno pola stvari gledanih do sada je bio i titl na Srpskom ili Hrvatskom.

Mislim da je dobra stvar za 10 evra mesečno. :thumbup: 

 

 

Edited by neshaoct
izmena

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/26/2019 at 10:35 PM, neshaoct said:

Ne moraš ništa da skidaš na fleš, nego na komp instaliraš Netflix app sa Microsoft Store (besplatna je):

 

Screenshot_16.jpg

 

Onda je npr. pinuješ na taskbar kako bi eto bio uvek tu... :D i kad ti se gleda samo klikneš  na ''N'' u taskbaru i dobiješ:

Sve je ovo ok, ako cu da gledam na kompu, ali ako hocu da ga pustim na TV-u onda moram da prebacujem ili da se ebem sa kablovima - ni jedno ni drugo mi se ne svidja. Dok ne dodje bolji tv, ziveo rarbg :)

 

Sto se tice teme, izasla je druga sezona The Punisher i posle 3 epizode obecava.. Jedna od retkih serija kod koje je non stop akcija i prosto te vuce da pustis sledecu epizodu..

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...