Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ja sam moj stari prodao u staro gvožđe.

Udarac nije bio opasan, jer kada sam ogolio karoseriju samo je desni krak bio malo savijen. Par udaraca macolom i bio prav kao iz fabrike. <_<

Iskreno, nikad ne bi krpio tako havarisan auto.

On 3/25/2016 at 9:17 AM, Dule 021 said:

Odlicno,cekamo da vidimo sta bi ti uradio da tvoj auto ovako nastrada.

Sigurno bi ga bacio na otpad jel da? :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar moj davne 2005 za 18ti dobije bravo 1.6 16v.

6 meseci kasnije ga udari pijana budala sa zastavom 101. Odnese ga samo tako, udarac je bio muski, u vozacev prednji tocak i vrata vozaceva, ali prilikom udarca u tocak nasadi desni tocak tj desnu stranu u visoki ivicnjak. Auto je bas bio sheban.

Drugar u to vreme dobije totalku, isplati ga Dunav ~3200e i proda auto liku od koga je kupio za 1900. I ja sam mislio da ce nakon ispalte totalke da mu uzmu papire ali jok. Taj auto je dan danas u Nisu i vozi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikada(hvala bogu)imao neku vecu havariju sem dva mala cukanja na svojim automobilima.Ali sam siguran kad bi auto bio u takvom stanju da se sece i uklapa od dva automobila,prodao bih ga u takvom stanju.Moze dobar majstor da ga upuca i vrati u (skoro)predjasnje stanje ali tu gde je varen,grejan pa ispravljan,raspuktovan pa ponovo punktovan dolazi do zamora i slabljenja materijala.Ko god zna da vari, zna da uvek puca od naprezanja materijal pored vara, var nikada(osim ako je samo napljuvano).Sledece, mesta gde je vareno ili grejano ostane bez zastitne boje pa iznutra oksidira i polako trune(spolja gladac iznutra jadac)Zbog svega ovoga to na svom autu nebih radio pa puko pare puko.Da uradim pa ga utopim opet nebih,imam dete i drugo na putu da navlacim bedu na vrat,da me neko kune, ne hvala.Prodao bih ga u vidjenom stanju izvukao koliko moze,kmecao sta me snadje i ajde dalje.Ja napisao roman,izvinjavam se na poduzem ppostuDa napomenem ovo je moj licni stav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam Astru prevtao od nje nije ostalo ništa,ali bukvalno ništa čitavo sme motora,tj uslovno rečeno,hgladnjak pokidan,servo isto,alternator ispao tokom okretanja kao i akumulator.I nisu porcenili na 100% kao ima korisnog ostataka u vidu enterijera :rolleyes:

 

Može auto da se ispravi,al to koštaaaaa tako da niko nema isplativost da to odradi kako valja,nego zakrpi i proda drugome.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi osiguranje totalnu stetu procenjuje kad vrednost popravke vozila prelazi katalosku vrednost vozila, a to ne mora uvek da znaci da je auto unisten! 

Za ovo je bila procenjena totalna steta! Auto je bio u voznom stanju dovezen je posle udesa iz bgd-a do Smedereva normalno!

DSC00619.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da pređe katalošku vrednost,nego 60% iste,onda se proglašava ekonomski neisplativo za popravku i proglasiise totalna šteta.Ali taj auto može da se sredi ako ti je volja,za ovaj 323f i krilo da čukneš kolko je matora proglasili bi totalku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte kako je sređen ovaj BMW Serije 7

 

bmw%20p%201.jpg

 

Da li se nekada upitate da polovni automobil kojeg viđate u oglasima, sav ušminkan, baš i nema neku sjajnu prošlost!?

 

bmw%20p%2011.jpg

 

Kada vidite polovni automobil u oglasima, kako se sav sija, kao da je tek izašao iz salona, da li se nekada upitate da je možda baš taj primerak, bio na korak od otpisa - pretrpeo težak udes, da bi ga na kraju, koliko-toliko doveli u redovno stanje!? Ako mislite da je to nemoguće, evo kako majstori sređuju jedan BMW Serije 7, kojem je potpuno nastradao zadnji deo. Nakon obimnih popravki, vozilo na kraju izgleda kao i svako drugo, a većina prosečnih kupaca nikada ne bi ni primetila neke ''neregularnosti''.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Porsche 911 bio je uništen, a onda su stigli ruski mehaničari

 

152591-porsche%20crash%201.jpg

 

Sećate li se uništene Škode Octavije, od koje su ruski mehaničari napravili vizuelno veoma privlačan automobil? Sličnu sudbinu imala je i Škoda Yeti, a ovoga puta u rukama ruskih mehaničara završio je uništeni Porsche 911. Pogledajte rezultat.

 

152592-porsche%20crash%2011.jpg

 

Ovaj automobilski dragulj imao je tu nesreću da se naše u pogrešno vreme na pogrešnom mestu. U udesu je uništen, a pogledajte šta je ostalo od njega. Oštećenja su zaista bila velika, a Porsche je ''uništenja'' spasila koncepcija sa motorom pozadi.

 

porsche%20crash%20111.jpg

 

Upravo zbog toga je i popravka bila prihvatljive cene. Najteže je bilo podesiti geometriju trapa, jer kod automobila sa motorom maksimalne snage 350 KS svaki milimetar je važan. Ovi mehaničari su definitivno uspeli.

 

Ovaj Porsche 911 bio je uništen, a onda su stigli ruski mehaničari (FOTO)porsche%20crash%201111.jpg

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/26/2016 at 6:19 PM, Dule 021 said:

A ti The Punisher kad budes cuo ili video nekog  koga je Dule 021  prevario sa kilometrima  ili da je nezadovoljan autom onda pricaj  price jer ovako opet samo nagadjas  a pogotovo jer dosad nisi kupio auto od mene.:sleeping:

 

Evo Dule da ti ja odgovorim jer smo stari znanci jos sa Vrelih guma dok je taj forum valjao nesto i dok sa njega nisu otisli kvalitetni ljudi koji su napravili forum Garaza.
Ti i ja smo se tamo natezali oko nekih cena i kilometraza i ti si tada priznao, a bio si gadno iznerviran, da svi skidate kilometraze jer kupci zele sto jeftinije vozilo sa sto manjom kilometrazom, a da tako nesto nema ni napolju. Ko zeli moze da procacka po Vrelim gumama, sigurno ce iskopati to. Sto se mene licno tice, ne bih kupio vozilo sa placa jer verujem da svi skidaju kilometrazu, a za tebe to pouzdano znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledajte kako se BMW Serije 2 ''vraća u život'' nakon teškog udesa

 

166415-bmw%202%20crash.jpg

 

Čak i za vozila koja, na prvi pogled nikada ne biste rekli da su bila oštećena, moguće da imaju svoju veoma ''mračnu istoriju''! U potrazi za ''novim'' automobilom, sigurno ste barem jednom posetili tzv. placeve polovnih (korišćenih) vozila, razgledajući ponudu i procenjujući koji je od tih četvorotočkaša najmanje izmučen tokom svog života. No, da li ste se upitali nekada da li su baš svi ti izloženi i ''ušminkani'' automobili i stigli takvi u Srbiju ili je ipak bilo potrebe da se ''vrate u život'' jer su u inostranstvu kupljeni za ''tepsiju ribe''!?

Evo recimo jednog interesantnog priloga gde je prikazano kako izgleda popravka BMW Serije 2 koji je kod auto-limara stigao gotovo uništen, a krajnji rezultat je sasvim dovoljan da se na njega ''upeca'' većina običnih kupaca vozila.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde smo do sada kačili primere raznih automobila koji su pretpeli velika oštećenja, nakon čega su popravljeni i vraćeni na ulicu. Međutim, pravo pitanje je koliko su takvi automobili bezbedni ako opet dožive neki sudar?

Oni su se već jednom dooobro zgužvali, šta ako se to dogodi opet? Hoće li se jednako gužvati kao prvi put, ili je njihova struktura toliko oštećena da to više nikada neće biti bezbedni automobili? Naravno, dosta zavisi od stručnosti onoga koji takva oštećenja popravlja, mada ponekada stručnost nije presudna nego koliko se novca želi uložiti u popravku automobila. 

 

Evo primera šta se dogodilo sa jednom takvom Hondom, i šta je bilo nakon što se saznalo da je bila već udarana, popravljana i prodata ponovo:

 

Odšteta od 42 miliona dolara zvog nestručno popravljene Honde

 

honda%20odsteta.jpg

 

Bračni par iz Teksasa dobio je odštetu od čak 42 miliona dolara nakon što je otkriveno da je njihova Honda Fit (Jazz u Evropi) prethodno nestručno popravljena, što je za posledicu imalo katastrofalno uvijanje karoserije i na kraju zapaljenje automobila, što je rezultiralo teškim povredama bračnog para. Nesreća se desila u decembru 2013. godine kada je na Hondu Fit frontalno naleteo drugi automobil. Nakon udarca Honda je pretrpela ogromna oštećenja da bi se na kraju i zapalila, a vozač Matthew i njegova žena ostali su zarobljeni u kabini. Nakon što su ih izvukli iz gorućeg automobila, Matthewu su konstantovali opekotine četvrtog stepena zbog čega je čak tri godine proveo u bolnici, a sam navodi da i dalje oseća bolove.

 

Nakon nesreće par je unajmio advokata koji je brzo otkrio da je Honda Fit koji su kupili prethodno bila razbijena, o čemu prilikom kupovine nisu bili obavešteni. Osim što su bili prevareni, u ruke su dobili ključeve ne samo prethodno razbijenog, već i loše popravljenog vozila. Naime, advokat je odmah uvideo da je karoserija automobila pretrpela prevelika oštećenja s obzirom na jačinu udarca. Daljnjim istraživanjem otkrio je da je automobil prethodno bio razbijen i popravljen, ali na jeftin i nepropisan način. Naime, krov nije zavaren za ostatak karoserije, već je zbog ušteda odlučeno da se umesto toga krov zalepi za karoseriju. A upravo je takva neprofesionalno odrađena opravka poremetila čvrstoću automobila koji je prilikom udarca pretpreo značajnu štetu što je za posledicu imalo nemogućnost otvaranja vrata.

 

Ovaj slučaj tu ne staje, jer sada kompanija koja je odradila popravku tuži osiguravajuću kuću tvrdeći da su upravo ljudi iz osiguranja insistirali da se krov lepi pod pretnjom da skuplju verziju popravke (i jedinu ispravnu) neće platiti. Nakon što su dobili slučaj, Matthew i Marcia Seebachan izjavili su da se nadaju da će ova presuda ''spasiti'' ljude kojima bi mogli da budu ''podvaljeni'' prethodno razbijeni automobili. Naime, nakon ovako visoke odštete sumnjamo da će prodajna kuća želeti da se upušta u takvo ''podvaljivanje'' prethodno oštećene robe bez upozorenja. Ovo je još jedan dokaz da je u SAD-u kupac ''bog'' i da mnogi zakoni štite prevarene kupce. Pomenuti par je to nažalost iskusio na svojoj koži, ali multimilionski iznos će sigurno barem malo ublažiti njihovu bol.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg. nekoga ce zajebati , ali ga je opravio svaka mu cast ......... :o

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sređen kao nov: Pogledajte popravku Porsche Panamere

 

porsche popravka.jpg

 

Da li je zaista moguće tako popraviti oštećenja na karoseriji vozila da se gotovo i ne može primetiti da li je vozilo bilo havarisano?

 

Odlučili ste se da kupite polovan automobil, ali niste sigurni u njegovu istoriju, ne samo održavanja, već i to da li je eventualno imao neki udes, odnosno kako to mi popularno volimo da kažemo, da li je bio lupan? To je nešto što brine većinu budućih vlasnika korišćenih vozila, a da li zaista imaju osnova za brigu. U današnje vreme, ako je vozilo bilo havarisano, a sređivao ga zaista dobar tim majstora, potrebno je dosta iskustva da se to primeti. Naravno, drugo je pitanje da li je takav automobil i dalje bezbedan za upotrebu u saobraćaju, ali što se tiče funkcionalnosti i vizuelnog izgleda, teško da ćete, kao laik, primetiti razliku. Uostalom, pogledajte kako se sređuje jedna Porsche Panamera, koja je pretrpela oštećenja na prednjem delu karoserije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

VW Golf 7

 

Zadnje levo krilo se sređuje, zadnja vrata menjaju, prednja vrata sređuju, oba prednja krila, hauba i prednji branik se menjaju:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako je poznati ruski majstor sa lakoćom sanirao štetu na BMW-u X5

 

bms x5 crash.jpg

 

Ruski majstor Arthur Tussik je opet u akciji. Ovaj put se u njegovoj radionici našao razbijeni BMW X5 treće generacije koji je imao frontalni sudar. Kao što možete videti šteta je bila velika. Ipak, kako Arthur kaže, to će biti lagani popravak!

Oslanjanje je popravio sam vlasnik, a Arthurov posao je bio da zameni oštećene delove karoserije i da popravi uništeni A-nosač, kao i da ispravi sve nepravilnosti na karoseriji pre nego što automobil ode na lakiranje. Celi proces je, kako ruski majstor tvrdi, trajao tek sedam dana. Od toga su mu za popravku karoserije bila potrebna samo tri dana, dok je ostala četiri dana trajao proces lakiranja. Nakon popravke automobil izgleda prililčno dobro (bar na videu), a nekako nam se čini da će nakon ovog poduhvata vlasnik bavarskog SUV-a svoj automobil vrlo brzo staviti u neki od ruskih oglasnika...

Kako je to izgledalo pogledajte u videu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovina slupanog auta iz snova u autom''obilskom raju''

 

dubai ferrari.jpg

 

U Dubaiju se na jednom mestu nalaze razni luksuzni i sportski automobili koji su doživeli sudar. Kako izgleda mesto na kome završe razni Ferrariji, Lamborghiniji, Rolls-Royce, Chevrolet Camaro, Mercedes AMG GT S nakon sudara?

Pogledajte u videu:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ruski majstor popravio razbijeni Lamborghini Gallardo

 

rus lamborghini.jpg

 

Poznati doktor za automobile Arthur Tussik, koji na YouTube-u ima vojsku od gotovo pola miliona fanova, uspeo je da popravi Lamborghini Gallardo. Nepunih mesec dana nakon što je najavio da kreće u sanaciju značajno oštećenog Lamborghini Gallarda, na YT je objavio video celog procesa sanacije. Procena osiguravajuće kuće je bila totalna šteta, ali Arthur Tussik nije želeo da se pomiri sa činjenicom da će automobil završiti na otpadu. Mada su mnogi sumnjali da će uspeti, Lamborghini Gallardo opet sija punim sjajem. Popravljeni Gallardo je spreman za tehnički pregled, izgleda kao da nikad nije sleteo u jarak, ali ipak se postavlja pitanje koliko je bezbedan za vožnju na granici, obzirom da je sama konstrukcija automobila bila prilično deformisana. Kako je impresivan poduhvat izgledao u praksi, proverite u videu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...